Jump to content
FAS Goran
Bruno

O Fiatovim dizelima...

Recommended Posts

2.0 TDI je katastrofalan motor, tek su sa ovim u novijim generacijama otklonili nedostatke (Golf VI, novi A4...)

Ta prethodna generacija je stvarno odlicno isla, ali je imala gomilu problema sa diznama koje su preskupe, kao i sa turbinom...

Cak su i kao novi trosili dosta ulja i purnjali...

Inace motor 2.5 TDI V5 140 KS ne postoji, verovatno si mislio na redni petak...

...Bruno reci nam samo koliko godina imas...

Pozz

Edited by Markoni147

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja nebi ni BMW, ja bi' Ferrari, Porsche, Masserati :D

Znas li ti o cemu pricas??

Prvo poredis fiatov 1.3 sa wagenovim 1.9, a sada poredis fiat i BMW?

Svedi se malo u realnost, razmisli, probaj, procitaj...

Teme za razmisljanje:

- Statistika je cudo

- Vremena se menjaju i nista nije vecno

Jedini dizel za koji priznajem da je bolji od fiatovog je BMW-ov (trenutno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bre je.b.te, R5. I sad si me kao zaj.... Imao sam A6 2.5 TDI, petak. Imam 30 godina, i od svoje 18 radim u Italiji kod prijatelja u salonu koji ima i servis i ugradnju LPG i CNG. Vozio sam zaista gomilu automobila. Tih godina ovde nije bilo ni benzina.

Kakve bre novine, pa to prodaje automobil. Kad italijani nahvale ALFU 159, a za godinu dana izgubi 30 i više % vrednosti. Pa ko će to da kupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
FIAT to je nešto naj kvalitetnije. Neka bude. Svoju lamelu štediš, a za službenu te boli uvo.

I sluzbeni sam vozio kao da je moj,nisam ja tip koji aka sluzbena kola i uziva u tome.A ako poredis BMW i Fiat,ajde da uporedimo Ferrari sa BMW?Sta kazes na to?Poredi automobile u klasi,raspitaj se kod ljudi koji voze jtd,pa nam onda reci kakav je "krs" Fiatov dizel :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto ne bih poredio sa BMW kad je priča krenula kao najbolji dizel na svetu JTD, to je najveća glupost goju sam čuo u životu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa velikim rizikom da se upustim u ovu jalovu diskusiju pišem sledeći komentar...

Ne vidim oko čega je ovde rasprava... porede se TDI sa JTD i m-jet... pa se onda malo šara... 1,9vs1,3, 1,9vs2,0, 1,9vs1,9... a pitam se samo ko je od učesnika diskusije prešao više od 30 000km sa bilo koja dva motora koji su na megdanu pa onda smatra da ima kompetentnost?

Lično, vozio sam 2,0TDI (140KS) ~15 000km u A6, vozim 1,9TDI (130KS) u A4 sigurno nekih 50 000km, a JTD-a sam vozio možda 1000km u zbiru u nekoliko automobila. Šta mogu da kažem - mogu da kažem da je 2,0TDI imao polu-genralnu na nekih 180 000km i to je opšte poznata činjenica da su im loši španeri i da prave ludilo u motoru. 1,9TDI je na 220 000km doživeo FULL generalnu, s tim što nikako nije pažen... bio je službeni bez nadzora tako da ga je lik akao do smrti i sa 200 000km ga predao meni koji sam ga dokrajčio (precizniji da budem - moj otac). Takođe, garantujem da će svaki JTD doživeti sudbinu mog 1,9TDI-ja uz identičnu eksploataciju, ali isto tako će i svaki TDI preći 500 000km ako ima negu kao i JTD koji pređe 500 000km.

Iako po konstrukciji vrlo različiti, u praksi se pokazalo da su vrlo sličnih karakteristika. Potrošnja, ubrzanje, radni vek itd. Naravno, tehnologija JTD-a bi morala da obezbedi možda bolje karakteristike od tehnologije TDI-ja, ali isto tako 2,0TDI se prilično loše pokazao, sa sramnih 200 000km radnog veka (u proseku) bez otvaranja motora.

Po čemu je JTD konkurentniji? Pa naravno - po ceni. Ako usvojimo da sam u pravu u poređenju kvaliteta JTD-a i TDI-ja imamo situaciju da za manje pare možete kupiti motor savremene tehnologije, a istih ili možda nešto malo boljih voznih karakteristika od motora starije tehnologije izrade od jednog proizvođača koji iz godine u godinu prodaje sve više vozila na ime, a ne na kvalitet ili lepotu ;) Otud dolazi i obrazloženje zašto se JTD nalazi u više modela nego TDI pri čemu ne treba zaboraviti da se i TDI nalazi u mnogo različitih modela i marki ;)

Sve u svemu, kao što rekoh na početku - jalova vam je rasprava. Svako će reći svoje, a retko ko će pristati da promeni mišljenje. Svi su u pravu, ali niko nije 100%. Tako da bi bilo dobro da to prihvatite tako i da onda lepo popijemo svi po jednu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
p.s. mjet i jtd su ga oba malo manje izduvala sa 1.9 tdi golfom 110ks, pa malo mislite o tome. . .

Šta tu ima da se misli...? Ni pravu kilometražu koju ti motori imaju iza sebe ne znate...ali to izgleda ne smeta da se na osnovu 5 ( ili manje ) potezanja donese konačni i apsolutni zaključak. Dakle, kada neko iz nekog Kluba uzme dva auta o kojima ne znaju ni kilometražu...stanu jedan pored drugoga na semafor i krenu na žuto...to je apsolutni, ultimativni test?

Vuče...bez obzira šta voze ljudi u Blindmanu..ili bilo kom drugom Klubu...uzeti 2, 3 , 5 auta iz takvih Klubova...potezati se od semafora do semafora i doneti kao konačni i apsolutni sud o bilo čemu, nema veze sa mozgom. :thumbup:

Ja sam postavio šta kažu ljudi koji se u to razumeju više, verovao ti ili ne, nego troje ljudi koji voze 402 metra.

Ta nagrada se najviše ceni u svetu. Čak su i reklamne kampanje velikih proizvođača bile posvećene toj nagradi. Toliko vole da se njom pohvale jer je najcenjenija. Dakle, nije to neka priča koja se priča ''ovde''...a, kao neko realno stanje je sasvim drugačije.

Evo...moj 1.6 u Stilu bio brži od 1.9JTD u Lybri...i...jel' sad treba da pričam kako je 1.6 benzinac ustvari jači i startniji od 1.9 JTD? Kako je 1.9 JTD izduvao od 1.6 benzinca...i kako je to apsolutna istina jer sam od semafora do semafora eto bio brži?

Ili, šta sa ovim klipom:

Ae sad da tvrdimo kao apsolutnu istinu da Golf mk.4 sa 140KS nije brži od Stila 1.9 JTD?

Ima još takvih klipva...ali da ne postavljam sada sve...želim samo da ukažem koliko tako porediti stvari i reći ''e, naš rezultat je apsolutna istina'', zaista nema veze sa mozgom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
..Evo mog poređenja:

WV 1.9 TDI pumpa dizna 100 ks

FIAT 1.3 mjt comon rejl

A, što si stao tu...ae uzmi neki VW dizel sa još većom kubikažom...to je onda baš najbolje poređenje. :wallbash:

I, još jedna stvar...upalila mi se lampica za servo na Stilu...ae molim te reci mi kako da zamenim te lance koje ima el.servo na Fiatovim automobilima...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beži od tog servisa...i nemoj onda spamovati tehničke teme na Forumu kada ne poznaješ stvari da bi o njima pisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio da te za*ebem, samo sam te ispravio...

Po tvom nacinju pisanja i razmisljanja sam pomislio da si dosta mladji, izvini na losoj proceni...

Svako ima neki brand koji voli, ti ne bi odstupio od svog misljenja i da dodju ljudi iz fabrike da ti objasne da nije tako...

Tvrdoglav si i to je, istina je da BMW ima odlicne dizel motore... Da li si cuo koliko problena se javlja kod BMW-a 530d E60 posle 150.000 km? Imaju nevidjen problem sa pucanjem usisne grane i turbinom. Dakle nisu ni oni nedodirljivi. U danasnje vreme svaki proizvodjac ima par vrhunskih dizel motora, kao sto se nadje i neki sa kojim ima problema i tako je kod SVIH. JTD je daleko od loseg motora, sto je pokazalo vreme... Taj motor je stekao oreol nepoderivog motora, tako da se o njemu moze govoriti samo u pozitivnom smislu. VW-ov 1.9 TDI takodje vazi za odlican motor koji prelazi mnooogo kilometara bez ozbiljnijih intervencija, bas kao i 1.9 TDI... Takodje su iznesene cinjenice i o 2.0 TDI-u (na koje si ostao nem)... 2.5 V6 TDI su vazili za dobre ali prebucne i preosetljive na losije gorivo. Najbolji motor iz grupacije VW/Audi je 3.0 TDI ali Fiat ne proizvodi motor koji po karakteristikama konkurise 3.0 TDI-u... Isto vazi i za BMW... Imaju motore koji su nepoderivi, ali isto tako imaju motore i koji imaju problema... 320d u E46 ima problema sa klapnama na usisnoj grani zbog koji su mnogi motori pucali...

Koliko ljudi, toliko cudi, ti ces hvaliti jedne, neki ce hvaliti druge, a neki ce realno gledati na celu situaciju ;)

Mislim da nema potrebe da se ova tema siri jer ce pasti teske reci bezveze...

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta je boranija za nas matori. Imamo preko 100 zaposlenih, 15 dizalica, servis za IVECO kamione, ovlašćeni servis za DUCATI motore, plac od 4 hektara za polovna vozila i preko 400 automobila. I nekih 3000 kvadrata objekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I levom i desnom da se prekrstim!?!? Što rekli stari hrišćani: pomozi im Bože, ne znaju šta pričaju. Odakle uopšte potreba za poredjenjem!?. Šta se poredi?. Sa kim se poredi!? Zatvarajte bre ovo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E za to spamovanje izvini, tako su meni rekli ovde jer imam taj problem. Baš tim rečima, u Našoj čuvenoj delti. I tako tamo kažu.Ali ako nekim slučajem ti bolje znaš voleo bih da čujem. Inače sad vozim punta 2002 1.2 8V sa 150000 km, kupljen kod mene na placu u Italiji za 1000 evra. I u pravu je zatvaraj

Edited by Bruno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ali ako nekim slučajem ti bolje znaš voleo bih da čujem...

Ma, gde mi imamo pojma...pa, mi mislimo da Fiatovi dizeli valjaju...

I tamo je je dat link ka temi koju iščitaš i onda i ti saznaš kako to sve radi i šta se kvari:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....showtopic=36151

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozio sve VW modele dizela od 1.5 golf 1 preko 1.6d golf 2 trojke 1.9 od 90ks u cetvorci 1.9tdi 110 ili 115ks bese i mogu reci da sam prezadovoljan kao i svi u porodici sa kvalitetom samog motora i sto se tice potrosnje i jeftinog odrzavanja naravno van ovlascenih servisa.

od skora vozim i ponekad zenkin 1.3mjet i bez problema lepo ide malo cipnut potrosnja minimalna i iskreno niko joj nemoze prici, o kvalitetu videcemo za sad sve pohvale zivahan mali, cak startniji i od golf 3 1.9tdi od 90ks.

pre neki dan uzo sam bmw 320d i tek ono je cudo kako dobro ide verzija od 150ks bez chipa mada uskoro ce i to biti. o kvalitetu videcemo za sad pricaju da je skup ko zna.

dakle sve zavisi kakav motor nagazite, svi mi bar vecina smo kupili polovnjaka kod kog od ko zna kakve kilometraze do ko zna kakvih neredovnih servisa sa ko zna kakvim delovima , ko zna koja budala ih je akala mi nemozemo da stvorimo realnu sliku.

svi dizel motori danasnjice su dobri motori uz dobro odrzavanje. Kupiti ga novog vecinu nas bi i sahranilo pre nego bi motor otisao .kupite nov i svi mogu sigurno preci po pola miliona km mozda uz neko osvezavanje i pritezanje uz normalnu voznju i dobro gorivo i sve ostalo, male razlike u motorima pogotovo CR dizelima od oko 2000 kubika nisu vredne ovolikih rasprava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zašto ne bih poredio sa BMW kad je priča krenula kao najbolji dizel na svetu JTD, to je najveća glupost goju sam čuo u životu.

Ne! Nije odatle pocela prica! Da te podsetim, pocela je odavde:

Samo ne FIAT dizel! Uzmi WAGENA! I to bez turba. 1.9 SDI, neuništivo, nećeš da se trkaš.

A to je ipak mnogo veca glupost, odnosno dokaz neznanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet nisi u pravu.

Posto ocigledno imas problem sa pamcenjem, podseticu te i sta sam ja odgovorio:

Wagenov 1.9 SDI je mozda neunistiv, ali samo zato sto se vuce ko matora krava. A Fiatovi dizeli koji "ne valjaju" preplavise svet ;) Pazi kad i SAAB ugradjuje to fiatovo djubre.

a zatim i ovo:

Jedini dizel za koji priznajem da je bolji od fiatovog je BMW-ov (trenutno).

U kom od ova dva iskaza sam ja rekao da su Fiatovi dizeli najbolji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti priznaješ? A koji si ti to pa BMW dizel vozio? Neko duže vreme?

Pa šta ako SAAB ugrađuje. I WAGEN ugrađuje, i PSA ugrađuje i to su bolji motori od FIAT dizela. I da FIAT je razvijao motore, dizele, zajedno sa PSA. Eto njihove sposobnosti da naprave dizel.

Edited by Bruno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne odgovori mi - U kom od ova dva iskaza sam ja rekao da su Fiatovi dizeli najbolji?

I da FIAT je razvijao motore, dizele, zajedno sa PSA. Eto njihove sposobnosti da naprave dizel.

I sa GM-om takodje.

To naravno nikako ne govori u prilog tome da su losi, vec naprotiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koji to BMW dizel si vozio? Naravno da ne govori, ali govori da su nesposobni da sami naprave dizel.

Edited by Bruno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...