Jump to content
FAS Goran
perok

Fiat Punto mk.2 - homokinetički zglob

Recommended Posts

Pozdrav drugari,

primetio sam da mi nesto pucka prilikom skretanja u desnu stranu i to samo kada pravim pun krug. U voznji i prilikom skretanja u ulice se ne cuje nista ili bas retko. Pretpostvaljam da je u pitanju homokineticki zglob, ali nisam siguran. Cuo sam neka misljenja da moze da se sredi tako sto se podmaze sa grafitnom masti i sl.,tj. da tek kad poscne jace i stalno da se cuje da ga treba zameniti. Razmislajm da li je bolja varijanta sto pre ga zameniti nego cekati da crkne skroz? Da li neko zna kolika je cena celog seta i zamena kod majstora i kod koga ici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime imam problem jer sam 2 puta menjao desni homokineticki zglob u zadnjih 12000-13000km je crkne posle 6000-7000km.

 

U pitanju je desni homo zglob, pre zamene tog desnog homo zgloba 3 godine sam vozio sa fabrickim zglobovima i sve je bilo ok, levi zglob je i dalje fabricki. Istorija desavanja je sledeca: U voznji mi je ispala poluosovina iz desnog-homo zgloba (jer je pukao  osigurac ili ga nije bilo jer par dana pre toga su zamenjene manzetne na oba zgloba). Majstor me je odslepao nekih 2-3 km do njegove radionice u toku slepovanja se culo zakacinjanje pretpostavljam poluosovine u homokineticki posto fizicki nisu bili spojeni - neprijatan zvuk. Majstoj je ustanovio da je pukao osigurac i stavio neki provizorni koji je mogao da upasuje jer samo osigurac nema da se kupi. Posle par hiljada kilometara je crkao taj homokineticki, zamenjenj je novim zglobom (Meteli) i on je crkao posle 6000km, ponovo je zamenjen novim homokinetickim isto Meteli, koji je izdrzao opet samo 6000-7000km. Sta tu moze da bude problem da zglob tako brzo crkne???

 

Auto nije udaran, trap je sve ok, uredno se sve odrzava, ne trese ni na jednoj brzini, regliran trap, sve je uredno - ne primecujem nikakve druge probleme. Samo desni homokineticki crkne tako brzo??? pada mi na pamet da je mozda poluosovina kriva od tog slepovanja kada je zakacinjala u pretpostavljam homokineticki, da li je to moguce i kako se proverava ispravnost poluosovine? Nelogicno mi je da zamenski Meteli homokineticki ne valja bas toliko da ne sastavi vise od 6000km?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da nisu francuzi ludi sto ne.moze posebno da se zameni zglob vec ide u kompletu sa poluosovinom, sigurno je do nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako moze sa sigurnoscu da se utrvrdi da li je poluosovina problem? Da li moze nesto drugo da bude problem osim poluosovine u ovom slucaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastična manžeta je zlo. Ja sam mijenjao manzetu i stavio tu plastičnu i stalno je spadala sa zgloba na kraju je otišao i zglob. Kupio gumenu manžetu (orignal) i novi zglob i sve super. Radi se o 1.3 multi jetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je problem sa tim plasticnim manzetnama jer hoce da spadaju, ova ne spada, proveravam cesto jer sam ima problem od ranije prilikom zameni samo manzetni da su spale bile jer popustile selne.

Edited by dakyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod majstora i definitivno je problem samo u homokinetickom zglobu i plasticnoj manzetni. glavno pitanje je sad sta uzeti?? Zvao sam Autoricambi i oni nemamju trenutno taj zeta-erre, nude mi original Fiat-ov (samo homikineticki, bez selne i manzetne) za 3600 din.+ silikonska manzetna 600 din. (garancija 6 meseci). Ima li neko jos neki predlog. Meteli mi je oko 3500 din. sve komplet, e sada ja imam nove manzetne koje su mi ostale od Meteli homokinetickog da li mogu njih da iskoristim (jesu li one gumene-meke ili i one plasticne). Dajte neki predgog sta uzeti i da li je ovo stvarno original za 3600 din u autorikambi?

Edited by dakyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate u KitKomercu homokineticki, nemacki.GSP.U servisu gde je zamenjen kazu da nisu imali reklamacije.Servis je Marea (Zemun).

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

da lije nekokoristio ili cuo i zna kakvu su ITM homokineticki zglobovi? 

Edited by dakyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

da lije nekokoristio ili cuo i zna kakvu su ITM homokineticki zglobovi? 

Mislio sam na ITN marku homokinetickog, ima li neko iskustva sa ovim proizvodjacem??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se prilikom voznje, ali dok se malo ne zaleti, i kada ide uzbrdo cuje neko zveketanje. Zvuk je isti kao da mi se nesto metalno vuce po asfaltu pri voznji. Kada idem 60, 80, pri oko 2000 obrtaja nista se ne cuje... Sta bi to moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...