Jump to content
FAS Goran
boris66

Gde kupiti alu felne?

Recommended Posts

Samo prati oglase sto na forumu, sto na sajtovima za prodaju automobila i naleteces na neke koje zelis gotovo sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ovde kod nas u Kragujevcu, ali opet ti je to daleko, najbolje se raspitaj po Nisu. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala NED. :thumbup:

Mislim da bi to bilo najbolje kada bi nesto nasao u Nisu.

Mada ne mora ni Kormetal, moze i neke druge koje su kvalitetnije.

Naveo sam Kormetal posto sam cuo da su bolje od Mak i Alessio felni.

Trazim neke 15", pa recimo cena oko 100 evra po komadu.

Ako neko zna neku kvalitetniju marku od gore navedenih, u okviru ove cene, neka javi.

Hvala! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, sve zavisi da li hoces "firmirane" ili neke druge felne. Ja kada sam jurio za felne isto sam gledao KM, ali sam na kraju uzeo Marathon, jer sam pronasao koje mi se svidjaju,a bilo mi je bitno da su nove felne. Sada su trenutno 15" kod tog lika cini mi se 330e sve cetiri (ne drzi me za rec u vezi toga), neko ce reci mnogo za NN proizvodjaca, ali mogu ti reci iz licnog iskustva, odlicno su se pokazale. :thumbsup:

Edited by NED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naveo sam Kormetal posto sam cuo da su bolje od Mak i Alessio felni.

Kormetal jesu cvrsce od Alessio, ali su i nesto teze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima u Nisu naravno i kormetal i Marathon i sve ostalo

ja gledao bas sve te na par mesta gde ih sigurno ima sad pa ispred onog mosta prema autopijaci kad krenes pa ima vulkanizer i pored radnja sa gumama e tu ima sto ima sto nema imaju kataloge i narucuju

mada mozes i sam preko katalaga da narucis po istim cenama i stigne ti kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo, jedan drug treba da mi donese neki katalog, mada mislim da bi bolje bilo da felne odaberem na licu mesta, jer verovatno malo drugacije izgledaju uzivo.

Cim nadjem vremena idem da pogledam.

Hvala bukovski. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko gledao u kemoimpexu felne. Bio sam skoro da pogledam neke gume i imaju dosta izlozenih felni. Ubedjen sam da sam gledao OZ felne 14" i 15" po ceni od 6500 do 8000/kom. Sad pogledam njihov sajt i tamo su samo MAM felne. Ako se vec nisi odlucio za neki model iz Kormetal ponude, okreni ih cisto da pitas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima na trzistu kopija OZ felni, tako da pripazis, da se ne zaletis. Jesu lepe, ali ne znam kakvog su kvaliteta.

Gledao sam bas skoro na nekom kineskom trgovackom sajtu, kopija superturisma je bila od 40 do 90e u zavisnosti od velicine (od 14" do 18"), ali je minimum porudzbine bio 50 ili 100 komada, ne secam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo, cekam katalog koji mi preporucuje jedan drug, ne znam o kojim felnama je rec.

Ali ipak mislim da cu uzeti Kormetal, posto ih ima i u Nisu kako kaze bukovski, naravno ako ove druge nisu bolje.

@chikavili

Mislim da i ti imas sve reci hvale sto se tice Kormetal felni, ako ne gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zaista prezadovoljan kvalitetom i cvrstinom felni. Nisam ih stedeo, a nema posledica.

Doduse nisu bas sampioni u tezinskoj borbi (doduse, nisu ni tuch), ali ne moze sve ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam da li da kupim repliku ovih felni. Cena je 340E za 17-ke. Ima li iko iskustva sa Kineskim felnama? Da li neko možda ima da proda Ti felne od Alfe?

 

NI5IQ-121615.jpg

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad repliku! ;-)
Jer kad udari u rupu, prava original felna se iskrivi, a replika obično pukne.

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš pun KP felni, nikad povoljnije nisu bile, mora da ima neke koje ti se svide, i da ih repariraš u uradi sam varijanti ili prepustiš stručnom licu.

 

Pukne jer kinezi su najveći svetski uvoznik otpadnog metala, i nikakvim prečišćavanjem se više ne može dobiti legura kakva se zahteva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@spaad

Pitanje je iz teme o iskustvima sa novim Tipom prebaceno u odgovarajucu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam oglase već mesec dana i vrte se tri modela 17" 5x98 ,od kojih mi se ni jedan baš ne dopada. Našao  sam ove na slici za 265 E , ali su 5x100. Kažu može, ali treba neka gimnastika?

 

Untitled.png

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored pomenutog PCD (Pitch Circle Diameter), trebaju ti i podaci za CB (Center Bore) i ET (offset), kako bi se znalo da li uopste moze da se montira (treba znati i sirinu felne).

Pored pomenutih plivajucih srafova za razlicit PCD, moguce je da su potrebni i prstenovi/razbusivanje felne, ukoliko se CB razlikuje od fabrickog.

Takodje, mozda i distanceri, ukoliko je ET felne dosta veci od fabrickog (uvucena felna), itd., itd...

O svemu detaljno pisano ovde:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...