Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
radoznali

Radoznali Punto ELX

Recommended Posts

Muku sam mucio sa flasama destilovane i antifriza koje stalno padaju, sa "kompletom" za kola i slicnim sitnicama i onda sam se setio resenja.

luoSJ.jpg

Najobicnija korpa za ves, kako je zovu u Rodicu, kosta 250 dinara mi je resila problem tih sitnica. Znam da postoje fensi torbice, ali meni ovo nekako izgleda prakticnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da je napunjena svim i svacim, ne bezi mnogo :) Pomeri se tu i tamo 5-10 cm, ali generalno stoji. Ne izvrce se, ako na to mislis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas odradjen prvi mali servis otkako je ferari, pardon, Fiat kod mene :) Elem proveravao sam ulje i video da je skoro na minimumu i resio da se ne igram sa djavolom nego da promenim ulje.

U AP-u kupio 4 Litre Selenije 20K, filter ulja, vazduha i kabine, ukupno 4240 dinara (mozda nekome bude korisno da zna koliko ce ga kostati delovi0. I ruke majstora jos 1000 i to je to. Za 50 evra ja resih problem do kraja godine :)

Na prolece me ceka sredjivanje onog trulog dela kod suvozacevih vrata, malo lickanja i onda krece uzivanje. Majtor mi je rekao da kocnice ne moram jos par hiljada km da menjam i da ce paralelno sam tim i dikove da promeni...

Posle toga krece pravo uzivanje u voznji. Po ovako finom vremenu vec je spustio potrosnju na oko 8.5 l sto mi se jako svidja :)

Uskoro planiram masovno slikanje na 100 nacina, a neke cu i ovde obesiti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahaaaa... Ne znam sta da ti kazem. Ako imas da das, sredjuj. Uvek mozes odsrafiti krilo, i pogledati da li je rdja samo tu, ili se zavukla i rasirila iza. Ako ima iza - ja bih sredjivao, ako nema, samo malo zamazao ovo da ne bode oci toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i ideja.... da odem do limara i da vidim sta mi predlaze kao resenje. Moj pasa mi rece da napravim autolak u boji auta i da to prespejisem™ :) Ali prvo cu se konsultovati sa strucnjacima.Mislim da se rdja nije rasirila, jer mi izgleda da je povrsinska.

Cekam malkice lepo vreme da odem do onog Vilijevog limara kod okretnice 18, ako se dobro secam, pa cu videti sta mi je ciniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora biti havarisan da bi koroDirao. Dovoljno da je ogreban jace, pa osmirglan cink i temeljna, pa lose ofarban, i posle 2 zime - rdja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora biti havarisan da bi koroDirao. Dovoljno da je ogreban jace, pa osmirglan cink i temeljna, pa lose ofarban, i posle 2 zime - rdja.

Samo ti meni, prijatelju, reci da je to resivo i da me nece kostati kao da farbam celo krilo. Reci da nece....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nece, ja sam farbao tj. brusio, pa farbao slicno ostecenje od korozije.. Super ispalo.. Farba se na flekicu i ne provaljuje je da je uopste tu nesto i bilo pre sto nije trebalo da bude ;) Puntic je dobar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da se hvalim.

Sipam ja benzin kod OMV na Ibarskoj kod skretanja za Lajkovac i Valjevo. Udjem na Ibarsku, resetujem brojac. Kad sam dosao u Bg, znaci oko 67km, pogledam u potrosnju a ono 20.4km/l sto mu znaci da moj Puntic trosi malkice ispod 5l na 100 km. Doduse 2000 obrtaja, konstantno 60km/h u 4. brzini, ali eto.

Ponosan sam na mog Puntica.

Za nagradu ce da dobije unutrasnje i spoljno pranje i odlazak kod cika doktora za limariju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam konacno kod limara koji mi je sredio par problemcica.

Desna strana branika pre

wQYli.jpg .posleh46n0.jpg

Leva strana branika pre

iV2f9.jpg posle z9Xi0.jpg

Deo krila ispod suvozacevih vrata pre

iVhd0.jpg posleh3Xor.jpg

Tako da sam vrlo zadovoljan postignutim. Planiram ovih dana da ispisem sestomesecno iskustvo i preko 5000 predjenih kilometara sa Puntom.

Cujemo se :D

Edited by radoznali

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednjih 210 izmerenih kilometara, sa oko 140 km Ibarske i ostalo po BG, pise mi 16,7km/l. :D

Resetovacu ga ujutro, posto bar 10ak dana necu ici van grada, pa cu videti potrosnju malo precizniju za po BG.

Hvala na savetu i instrukcijama

kako resetujesh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala citao sam ovo i ranije ali nisam se sad setio da pogledam neko mi lakshe da postavim glupo pitanje :)

i josh jedno glupo mislim nije glupo samo ne znam vishe koga da pitam gde mogu da kupim splitere za prednji branik? a vidim da si ti u svakoj corbi...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...