Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Kypck

O Mitsubishi Carismi...

Recommended Posts

^^^ Jesi li prodao carismu? Bas se interesujem za jednu takvu..moguce da ce biti aktuelno krajem godine, samo da bude mladja, recimo 2002. godiste. Alternativa je Renault Scenic 2003.

Malo me plasi vanredno odrzavanje za Mitsubishi (retrovizori, krila, branici, racunar i sl.). I ne znam da li je bolji 1,8 GDI ili 1,9 dci.

Kako je tebe sluzio, kako si se snalazio za delove i kakvi su servisi za Mitsubishi?

Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prodaju odlozio na prolece jer sad se upetljao sa sredjivanjem stanova a i icicu kod drugara u svajcarsku na kraci odmor pa cu potraziti nesto zanimljivo da doteram.sto se tice motora i menjaca u njemu je reno 1.9td od 90ks i veoma se lepo vozi.od vanrednih odrzavanja razbio sam stopaljku i nasao polovnu za 60evra.sto se tice servisiranja radim je sam uglavnom samo potrosni materijal,vec ti rekao renoov agregat i menjac.veoma sam zadovoljan autom kod mene je 3 godine i stvarno se lepo vozim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozio,bas tu Mikijevu Carizmu,jer mi je Lybra ostala u servisu kod njega i evo utisaka

Auto je kao tenk,znaci cvrst i stabilan

motor savim lepo vuce i ubrzava,lepo je uparen sa menjacem-francuska skola. sto se tice enterijera,nista ne skripi i ne krcka

sve u svemu vrlo dobar polovnjak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su radjeni na platformi Volvoa s40, i rade se u Holandiji. Od zamerki, procitao sam da nije atraktivna i slicne ne bitne stvari. Razmisljao sam i Volvou S40, ali preskupi su delovi (poklopac retrovizora je vise od 100e).

Carsima vs. Scenic...pitanje je sad.

Stalno hocu da uzmem nekog japanca da vidim da li su zaista najbolji ili ne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravljen na platformi Volvoa (Evropa-SAD) u Holandiji (Evropa). Motor i menjac Renoovi (Evropa)

E bas si pravog japanca izabrao za probu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste...zato se i dvoumim. Mislim da sa Avensisom ne bih pogresio, ali je ipak skup (onaj noviji model).

Samo jos da se preracunam za pare i kredit, a lako cu se odluciti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Colta 1,3 95g.

Namucio sam se sa njime strasno, i pukao velike pare.

Ovlasceni servis je balgi uzas, skupi i ne umeju nista da srede, sve najgore....

Ako ces Japanca radi Japanca, Honda ili Toyota...

Posle Micube, zivot sa Puntom mi je pesma.

Mozda je moj komad bio problematican, ali ovl. servis je problem, i org. delovi su kao za Ming vazu...

Npr dizne za 1,3 benzinca su 2000 evra itd....

Jedini nacin da osetis sta je Mitsubishi je da ga kupis u besprekornom stanju i da nemas posla sa servisima, neko duze vreme.

I njima su cuveni benz motori.

Ako izuzmemu frustraciju koju pravi posedovanje ovako nezahvalnog auta, dozivljaj u voznji, leznje, udobnost, kao i menjac su bili odlicni...

Edited by bax76

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozio lansera 1.5 daleke 1992 i on je jedan od razloga zasto sam opet seo u micubisi.za 4 godine koliko sam ga vozio od kvarova je bio semering bregaste i manzetna na zglobu(pocepali ga na pranju).japanci tradicionalno pouzdani ali i nesto skuplji za odrzavanje.na mojoj karizmi zamenio letos fabricki kraj spone posle 190k km i cena originalnog dela bila 2890din pa kad se pogleda koliko je trajala nije skupo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za svaki polovnjak vazi pravilo :yes ,sve zavisi ko ga je vozio pre vas,kako ga je odrzavao i koliko je presao :rtfm:

sveto trojstvo :(

Ja u sam u firmi imao Micubishi Colta 1.5 93 god-prodat,dok je bio kod nas sluzio besprekorno

imamo jos uvek Micubisijev kombi L200 2.5 dizel,91 godiste :D ,presao pitaj boga koliko za ovih 18 godina,prevezao brdo tereta i jos uvek se vozi i radi bez problema ;) ,od odrzavanja radjen auspuh,kocnice,mali i veliki servisi,na trapu nista-ogibljenje mu je od Micubisi Pajera,dodatno ojacano :cool: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...