Jump to content
FAS Goran
Zarko

Fiat Stilo JTD 115 - trza na mali gas, trokira

Recommended Posts

Najjeftinije ti je da prvo blokiras egr ventil ili da ispratis dijagnostikom kako radi a i ove ostale komponente .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer tek sam ga kupio a i prvi put imam dizela, pa mi je to novo nesto, vuce on dobro i sve samo to sto malo zatrza kad ubrzava..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vraca izduvne gasove ponovo u cilindar na dodatno sagorevanje. Svrha je bolja euro norma i nista vise. Obicno moze da se ocisti i razradi pa radi neko vreme pa opet. Nekad i ne moze jer se pokvari el.deo ventila.

Imas detaljnu temu na forumu pa procitaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije 15-ak dana krenem na dalji put iskoči mi žuta lampica Check engine pri brzini od priblićno 90 km/h.
Ukrajčim auto na proširenju, ostavsim da odradi par minuta, ugasim auto, sačekam još 5-10 minuta, projerim vodu i ulje.
Nivo vode inače pada pomalo, ulje dosipam standardno oko 0.5 -1.5 l na 10 000 km.

Upalim auto nastavim dalje, lampica stoji upaljena i dalje, ali auto ide normalno, poslje dva sata vožnje izadjem na autoputu cijepenem ga malo ajde reko da malo pročistim katalizator i da prodiše motor.

Išao sam tako možda 50 km isključim se sa autoputa i poslje 2 sata vožnje standardno, ostavim auto da odradi i onda ga ugasim, da bi prid idućem paljenju nestao check engine.

 

Od tada nisam bio u prilici da odezem auto kod majstora, ali opet mi je se 2 puta palio chcek engine na kraćim relacijama i gasio se sam od sebe.

Juče uzmem auto od supruge (koja inače javi samo kad izgubio dio od auta) i osjetim da auto ne prima gas ravnomjerno, kao da u intervalima od 0.5 sek. pomalo gubi i prima gas.

 

EGR je zatvoren, termostat je ispravan, MAF je zamjenjen prošlje godine, MAP i usis nikada nisam čistio.
Uzeo sma neku jeftinu dijagnostiku ali ne radi sa Fiatom.
Poslje praznika planiram da auto odvezem majstoru, samo šta da mu kažem kojim redosledom da ide.
Problem je što u mijestu gdje je živim imamo 4-5 Stila, tako da majstori nemju naročitog iskustva sa njima,  a Miki mi je daleko da vozim auto tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju Stilo je stao u vožnji prije par mjeseci.

Auto je bio kod majstora 5 dana, nisu uspijeli ništa da urade, čini mi se da je dijagnostika prijavljivala nešto oko goriva.

Poslje njihove kapitulacije, drugi majstor je kontakt sprejom našpricao kontakte putnog računara i sada radi, ali ozbilno razmišljam o zamijeni komplet računara, bosh brave, ključeva.

Čisto ako neko bude imao gremlina, može pokušati isto.
Takođe tople preporuke za Keba autootpad-autoservis Loznica obilaznica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/30/2010 at 1:24 AM, Bocca said:

zatvarnje EGR-a je onako pravo srpsko resenje :D

grejace ti se motor vise, i na duze staze ta odluka i nije bas pametna

Za tu info Da ce se grijati Motor i da ce biti problema na duze relacije je NETACNO!

Imam Stila 115 ks JTD zatvoren EGR vec 5 mjeseci vozim ide ko lud , isao sam i na more u komadu put 500 kilometara znaci ni jednom temp nije presla preko pola a uzbrdice i tjreao sam ga dobro :) 

Znaci samo gas Stilovka je Ludilo od auta.Pozzz iz Banja Luke

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav za sve forumase.nov sam na forumu a imam problem i trazim resenje da nije litar benzina i sibica.

vozim stilo karavan 1.9 jtd karavan 2005 godiste. ponekad ne stalno ujutro i u toku dana kad ga upalim menja brojeve obrtaja a u voznji kao da se gusi i desava se kad usporim i noga na kvacilu da mi se ugasi.

u toku voznje jednostavno se gusi stisnem kvacilo isturiram i nastavim dalje. e braco to je moj problem ako mozete pomozite

izvinjavam se moj problem prebacite gde treba

 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno sa postojecom temom

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravih da kazem da kad mi se ugasi na displeju mi ispise nesto oil pressure stop engine ili tako nekako.

hvala unapred

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam te jel ti je egr ventil u funkciji ili je zablokira, namerno :)

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

To sto ti izbaci low oil p. je zbog toga sto se gasi pa u momentu kada je mnogo tesko radi motor ono pred gasenje on izgubi i pritisak ulja

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane011

Pitanje je spojeno sa postojecom temom, pa mozes da procitas i dosadasnja iskustva, da ne ponavljamo.

Imas i u ovoj temi opisane identicne simptome:

Kao i u ovoj na 2. strani:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...