Jump to content
FAS Goran
Maresca

Bravo 1.2 16v / 1.9 JTD - rezerva ; potrošnja

Recommended Posts

Pozdrav

Samo da upitam da li neko zna koliko iznosi rezerva goriva u automobila Fiat Bravo 1,2 16 V 60 kw proizvodnja 1999 godina.

Ako neko ima prospekt od ovog auta ili zna koliko iznosi i na koliko se pali lampica od rezerve goriva nek mi pod hitno napise moram nesto preispitat imam problema sa potrosnjem i mislim da me vara ili kazaljka ili plovak u rezervaru.i uz put da mi neko kaže koliko iznosi potrošnja ovog modlea auta.?!

Poštovanje :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je trosio oko 9 gradske voznje dok nisam ugradio gas a ni sad nije bolja zbog zagrevanja ujutru i sl... Na otvorenom je gutao oko 7L benzina a meni se rezerva pali na ispod 10 litara. Svaka crta ti je oko 10 litara pa mu to dodje to... Sad na plinu sa sequentom ide oko 7-7.5 plina sto je minimum da ide normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Znaci buraz rezerva iznosi tacno 10 L to mene interesuje,U mene sad trosi 17 l i to kombinirana vožnja sto je nemoguce,sumnjam na plovak ili pokazivac goriva pa sad želim da sve ispraznim ocistim i da naspem rezervu i da onda vidim sta mi zaista pokazuje.Ako nije do plovka ili potenciometra za gorivo,Onda ne znam sta moze biti??? Karburator ne moze biti zato sto je ovo auto ainspric nema karburatora...Tako da mije bitno da ovo rijesim ako nije do ovoga da idem dalje ali sumnjam najprije na ovo oko polovka. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezerva je manje od 10L, verovatno je 7L.

...a meni se rezerva pali na ispod 10 litara.

Za proveru potrošnje nemaš potrebe da spuštaš auto na rezervu, jer to nikako nije pametno. Pumpa će vući talog i mulj sa dna rezeorvara...Takođe, broj kilometara koji možeš preći sa rezervom goriva nije relevantan za vađenje proseka potrošnje jer je to suviše malo kilometara.

Sipaj pun...pređi par stotina kilometara pa opet sipaj pun. Pogledaj koliko si drugi put do punog rezeorvara sipao i eto potrošnje... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Necu ja njega na rezervu skroz cu isprazniti rezervar bice prazan :thumbup:.Usput ocistiti plovak i hamelj taj ako ga ima po mogucnosti procistiti. Ma svasta sam ja probavo ali nikako ukapirati fazon.Jer najbolje je ovako ispraznim skroz i onda naspem rezervu recimo 10 l pa vidim, sta pokaziva pa naspem jos 10 l pa vidim staa pokaziva?!I Nema u mene pumpe za gorivo direktno je skopcan gorivo iz rezervara preko crijeva :sleeping: Usput da li neko zna za ovaj automobil koliko iznosi pun rezervar goriva kolika je kolicina.?? :question:.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

pumpa za gorivo ti je u rezervoaru zajedno sa plovkom,inace svi bravo imaju isti rezervoar bez obzira na tip motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom je rezervoar 60l međutim postoji par nekih serija sa rezervoarom od 48l ubih se da nađem te podatke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Hajde Dovla probaj mi to naci i neki prospekt kratki ako ima o ovom motoru 1,2 16 v.I vidi obavezno ako ima da pise na koliko se rezerva u ovog Fiata pali :w00t::coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.6 ima rezeorvar od 58L. Rezerva je 7L.

To od 48L sam, čini mi se, čuo kod Punta...

Ali, imamo na Forumu uputstva i specifikacije za Punta :thumbup:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....showtopic=38861

edit:

Ako je verovati Carfolio podacima:

Bravo 1.6 ima 50L

Bravo 1.4 ima 60L

Bravo 1.8 ima 60L

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde vlasnici 1.4-1.6-......koliki je tank?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se secam i ja na marei 2.0 imao tank od 50 L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekajte ljudi skrenilo smo skroz s teme tema je 1,2 bravo 16 V (:::

Koliko sad ljudi iznosi rezerva goriva ko d Bravo 1,2 ??????? Hocu neko da mi dadne adekvatnu i tacnu informaciju !!! :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

rezerva se vrti izmedju 7 i 9 litara jer su odstupanja moguca usled fizickog pomeranja plovka goriva a ovo predhodno je pisano iz razloga da olaksa i tebi i svim ostalima vlasnicima bravo-a pitanje koje te zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa rezervom mogu proći sigurno mininmum 100 km, znači oko 6-7 litara. Ovo iznosim za Mareu sa JTD motorom. Provereno!!!! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo 1.6 ima rezervoar 58 litara, rezerva je na 7 litara, koliko iznosi prosecna potrosnja na 100 km

Pretpostavljam (gotovo sam siguran) da je i na 1.2 isto, masovna proizvodnja i unifikacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze,rezerva je fabricki oko 8 litara.Ali,ja bi ti preporucio da tankujes uvek pre rezerve,zbog duzeg zivota pumpe.Skrpi pare idigni nivo goriva preko pola i vozi uvek do polovine pa dosipaj.Pogotovu sad idu topli dani i hladjenje pumpe ce ti biti potrebnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja svog uvek vozim do paljenja lapice za rezervu, par kilometara posle toga u tank mi stane 38 ili 39 litara, kako kad... te i sam nemam pojma kolika je zapremina tanka... nikad nisam ni znao a vala prestalo je i da me interesuje :)

nego el vi to ozbiljno da ne valja da se vozi do rezerve??? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je trosio oko 9 gradske voznje dok nisam ugradio gas a ni sad nije bolja zbog zagrevanja ujutru i sl... Na otvorenom je gutao oko 7L benzina a meni se rezerva pali na ispod 10 litara. Svaka crta ti je oko 10 litara pa mu to dodje to... Sad na plinu sa sequentom ide oko 7-7.5 plina sto je minimum da ide normalno.

rezerva je 10 a svaka anredna crta je 5 litara

potrosnja u gradu je 8-9 a na otvorenom 5.70-7.50 kada se ganja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije davno pisano ali ajde da napisem svoje iskustvo...

uspeo sam da skinem potrosnju na otvorenom putu na ispod 5l/100km ali brzina oko 60-70km/h... kad ga nagazim imam utisak da trosi 15l/100km

zanimljivo je da sam i po gradu uspeo da sa 10l goriva predjem 190km, a prosle nedelje sam izvukao prosek od 5l na turi od 500km mesovitog puta, 150km po gradu a ostalo otvoren magistralni i autoput...

u principu sam zadovoljan konstrukcijom motora, moze da se spusti potrosnja ako je frka za pare a hoce i da potera kad potrosnja nije bitna :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...