Jump to content
FAS Goran
Mik

Lybra - sve i svašta

Recommended Posts

Iste su.

Ja imam zimski komplet guma na Stilovim celicnim felnama. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si! Hvala, ljudi. A jos ako bi mogla informacija o tome da li felne od drugih proizvodjaca odgovaraju, bilo bi sjajno (posto imam neku finu najavu u ponudi, doduse jos mi nije receno cije su felne) :)

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuh pre neki dan da priupitam pošto kompletan servis za klimu (kod Bogunovića, nešto ispod 5.000 sa sve punjenjem), jer su mi to oni radili pre tri godine, kad na moje veliko zaprepašćenje nadjoh kačkete za Lanču, Fiata i Alfu. Sve originalno, ništa "PRC", 100% cotone....land of origin Italy, made in Italy. Klimu ne dopunih, ali kačket kupih!:

DSCF0285.jpg DSCF0286.jpg DSCF0288.jpg

DSCF0278.jpg DSCF0280.jpg DSCF0284.jpg

Konkretno, Lančina kapa je izdata u povodu 100 godina razvoja stila Lanče, izradjena od prvoklasnog crnog pamuka, sa prelepo izvezenim slovima firme sa srebrnkastim koncem na reljefnoj podlozi. (Svako slovo ima odredjenu debljinu). Posebni štos na kapi predstavlja šnala za zatezanje izradjena u metalu sa otiskom Lančinog logo-a. Cena kape je 539 din! Istini za volju, amblem na zadnjem delu kape se prvi put pojaio kod nove Delte (simbolizuje senku štita, a ne grčko slovo "delta"), medjutim dobra stvar je što se na kačketu pojavljuje naziv firme, koji je univerzalan za sve modele...pa je mogu naručivati i Dedristi, Kapisti, Ipsilonci....itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kačketi su kupljeni kod Bogunovića ili u nekoj usputnoj radnji? Ima li ih još?

Share this post


Link to post
Share on other sites

]Narode pozdrav.

Treba mi pomoc oko nabavke delova za veliki servis, imam majstora jos samo gde mogu naci najpovoljnije i sto kvalitetnije delove.

I koliko ulja ide u motor pri zameni! unapred fala!

lybra 1.9 jtd 2001 je u pitanju

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novajlija! To nije loše biti, ali ja bih prvo to pitanje postavio majstoru, još uzgred bih pitao jel servisirao nekad Libru? Ako nije, uz svo poštovanje prema majstoru, bolje nadji nekog koji to zna da radi.

Imaš set rezervnih delova za veliki servis, u AP sportu,u KIT-komercu, a imaš i kod FIAT-a....

Inače, veliki servis je velika rabota, radi se jednom do dva puta u eksploatacionom veku kod jednog vlasnika...i potrebna je odredjena rutina prilikom izvodjenja postupka, naročito kod zamene zupčastog kaiša, sinhronizacije vremena okretaja radilice i rada ventila (obratiti pažnju na reperne oznake na postojećem kaišu i poziciju zupčanika radilice u odnosu na fiksnu tačku, greška od milimetra može da pravi grdnu muku....) Menjaju se i španeri i roleri. Menja se i PK kaiš, proverava svaki vitalni deo ponaosob i funkcionalni sklop. Menjaju se svi filteri (ulje, vazduh), menja se i pumpa za vodu. Pored otičke provere, vrši se i kompjuterska provera - sa uključenim kontaktom, i sa uključenim motorom... Ima tu dosta posla. Pregledaj knjižicu za upotrebu koju si dobio uz Libru, negde pri kraju videćeš tačno šta sve podrazumeva veliki servis i intervale na kojima se obavlja, kao i tačnu količinu i specifikaciju ulja koje treba da nabaviš.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze nije majstor problem, ispekao je zanat kod Bogunovica 5 godina pa na mirijevu u nekom servisu jos 5. imam poverenja u njega. U poznat sam sa velikim servisom i sta treba raditi samo me cene delova interesuju, kolicina ulja mi je bitna zbog nabavke za zamenu. a lybra mi je jos na carini cekam homogenizaciju da se zavrsi pa da teram kuci. mogu se pohvaliti da sam dosta dobro prosao za nju. 2300 na ime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi izgleda da imam viska delova,jel ovo od Lybre!? :lol:

Jel zna neko sta je ovo!? :unsure:

DSCN4773.jpg

DSCN4774.jpg

DSCN4775.jpg

Ima i neki brojevi: 60653292 B130 PA 66-GF 20

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram prestati da se lenjim i poceti da sredjujem pojedine sitnice na Lybra-i.

Jedna od njih odnosi se na tockic za podesavanje jacine zvuka radia/cd.

Naime, ukoliko pazljivo okrecem tockic, ono kao, jednom klakne, onda ce pojacati/smanjiti za jedan stupanj.

Medjutim ukoliko mi se omakne, pa okrenem dva-tri puta, onda se jacina zvuka POVECA za najmanje 5 stupnjeva, nebitno da li je moja namera bila pojacavanje ili smanjenje zvuka.

To moze biti neprijatno u voznji ili kada je beba u autu :X

Zbog toga, koristim samo komande na volanu.

Ali, svakako bih voleo da resim opisani problem.

Ima li ko kakvu ideju, savet? Ili je autoelektricar neophodan?

Dalje, ne radi mi elektro podesavanje lumbalnog dela sedista, a kao za baksuz sediste se zaustavilo u najisturenijem (prema volanu) polozaju. Ok, nije strasno, mozda je cak i bolje za ledja, ali ja bih voleo da taj polozaj "unormalim". Cak nemam zelju da osposobljavam elektropodesavanje, vec samo da mehanicki vratim u neki neutralni polozaj.

Postoji li sansa da nesto uradim u dvorisnoj izvedbi bez odlaska kod majstora?

Hvala svima unapred.

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za sve vlasnike Lybri, posto radim sa nekim delovima, imam sansu da pocnem da radim i delove za Lybru (mogu povoljno da se nadju u Nemackoj), ako mozete vi da mi kazete sta se trazi za nju? Koji delovi? Kakva je ponuda delova kod nas? I ako je neko nesto kupovao, ako moze da navede cenu? Hvala puno

Edited by laki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji stabilizatori u zavisnosti od proizvođača 10-20 Eur komad, zadnji možda i malo skuplji.

Prednja balans štanga 100-120 Eur

Diskovi prednji 80-150 Eur par, zadnji 40-70 Eur.

Remenica glavna 80-100 Eur

Ramena prednja 45-120 Eur

Set zupčastog sa pumpom sve SKF 120 Eur

Set PK sve SKF 180 Eur

Set kvačila Valeo 170Eur

Grijači Bosch 12-14 Eur komad

Pločice prednje 30-45 Eur, zadnje 25-40 Eur.

Zadnji amortizeri Monroe Reflex 40 Eur komad. Prednji oko 60 Eur.

HK zglob 40-60 Eur.

Protokomjer Bosch 70 Eur

Regulator pritiska na pumpi visokog pritiska Bosch 90 Eur...

NAPOMENA: cijene su za 1.9 i 2.4 JTD i u Rep.Srpskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim Librasima, imam problem sa nalazenjem treceg stop svetla. Zvao sam kojekude ali nista.Da li ima negde da se nadje i kolka je cena?

Hvala unapred!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj u TEMI o otpadima sa osvrtom na ovog momka:

Preporuka za Zorana iz Sapca, 066/508-20-70 , 062/727-331.

Salje brzom postom i pouzdan je. Slobodno se pozovi na Fiat Lancia forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...