Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
NED

Renault Megane 2 1.4 16v - zapišti na prvom paljenju

Recommended Posts

Dakle, u pitanju je Megane 2. 1.4 16v.
Naime od kako je pocelo ovo hladno vreme ( i samo kada je hladno) , auto mi na prvom paljenju zapisti ( poput PK kaisa), trenutna kilometraza je 118000km, veliki servis uradjen na 90000km. Kilometraza je prava, jer sam auto uzeo od drugara, koji je kupio taj auto u ovlascenom servisu nov. :thumbup:
S' obzirom da su delovi sa velikog servisa u garanciji, vozio sam auto u ovlasceni servis da provere sta se to cuje, ali kao sto obicno i biva, tih dana je bilo toplo pa se auto na prvom paljenju kod njih nije uopste cuo?! :rolleyes: Proverili su PK kais, zupcasti, i sve sto bi moglo da utice na takav zvuk.
Preventivno su mi cak stavili novi PK, nista se nije culo, do prvog hladnog vremena, i evo ponovo se desava... :wallbash:
U servisu mi rekose da dovezem opet auto da vide sta je u pitanju, ali se meni ne vozi auto tek tako, jer su ga prethodni put zadrzali 7 dana.
Zanimljivo u citavoj prici je da se i sluzbeni Megane moje supruge, kada je hladno, zacuje isto kao i kod mene, a auto je presao 40000km?!
Malo udavih, al' nije moglo krace, saveti i iskustva su vise nego dobro dosli! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo od jednog iskusnog majstora,da ta buka-shkripa koja se cuje samo pri paljenju,vrlo verovatno dolazi iz alnasera.

Znaci jedini lek je skidanje alnasera i njegov remont,narvno ukoliko buka pocne da se cuje svaki put.

On mi je i objasnjavao sta u alnaseru izaziva te probleme,ali sam to zaboravio,uglavnom svaki iskusan autoelektricar,bi treba da zna u cemu je problem i kako da ga resi.

Treba se raspitati u tom ovlascenom Renovom servisu,gde su ti radili veliki servis,s obzirom da se isto cuje i kod tvoje supruge na Renou,da li je njima,odnosno njihovom elektricaru poznat problem oko te skripe pri paljenju,jer je mallo cudno da imate iste simptome na dva Renoa,a da ljudi iz Renoovog servisa nisu nikad culi za to,ja verujem da vas dvoje niste jedini.

E sad moze da bude i prica,u kojoj je taj alnaser,tesko dostupan za skidanje,pa majstori nece da se cimaju oko toga,ili je neka varijanta alnasera,koji njie bas lako remontovati,pa je bolje nista ne dirati i doka radi-radi.

Ja nisam majstor,ovo sto sam gore naveo su samo neke od mogucnosti,koje mogu da izazovu ovaj problem,a za koje sam ja cuo.

Najbolje ti je da cujes jos neko misljenje od renoovih mehanicara ili nekog univerzalnog auto elektricara,kome je poznat taj problem bucnog paljenja na niskim temperaturama,jer kazem,neverujem da ste vas dvoje jedini,kojima se to desava,pogledaj malo i na netu,mozda ima neki renoov klub ili forum koji ti moze pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...