Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
boki

Kako povezati laptop sa TV-om

Recommended Posts

jedini izlaz pored LAN-a i USB-a sto imam je ovaj:

187WKr.jpg

da li postoji neki kabl za konekciju i gde ga kupiti i ako neko zna kako izgleda i kako se zove taj kabl uopste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, za televizor je potreban ovakav priključak:

18iydJ.jpg

Mada, može se nešto nabudžiti i na ovaj konektor koji imaš, ali to treba malo prošnjufati po prodavnicama koje se bave elektronikom da li imaju neki gotov adapter...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u svetozara markovica malo iznad cvetnog trga imas radnju koja izradjuje sve vrste kablova konektora i adaptera.lik je stvarno legenda sta je u stanju da napravi.vidi kod njega dal ima,dosta se razume u te stvari pa verujem da ti moze bar dati savet sta da radis ako on nema to.potrazicu ti telefon i tacnu adresu veceras pa cu ti javiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovakav

1uHqRS.jpg

hahahahhahahahaah

zezam se,samsung nije LCD star par godina ima skart ima ulaz za cinceve i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako laptop ima SVHS, onda SVHS na činč. Svi novi LCD imaju VGA, HDMI, a neki i ovaj novi video multimedijalni konektor.

Ako laptop nema SVHS ili bilo kakav video out, onda ti je mnogo skupa rabota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne tako nešto već upravo to :) I preko toga kabl kojim ćeš vezati na TV, a imaš nekoliko kombinacija - činč-na-činč, činč-na-SKART, S-video-na-činč ili S-video-na-SKART... a taj kablić ne bi trebalo da je više od 200-300rsd... samo ne znam koliko bi bio taj adapter sa slike i ko ga ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam slican problem samo je desktop u pitanju, graficka je prepotopska i ima samo cinc i svga....zanima me da li uopste moze da funkcionise kombinacija vga - cinc ili vga - skart?

Hvala unapred

sto se tice radnji za kablove, ova radnja u S. Markovica danas nije radila zbog popisa a od sutra bi trebalo da radi ali do 14h, sledeca je "Princ" u K.Milutina odmah iznad Srpskih Vladara (danas takodje popis), ima jos radio klub "N> Tesla u Timockoj na C. Krstu (do 15h), i jedna prodavnica u TC Kula u 44bl pored kartinga gde stvarno mogu sve da naprave...a i buvljak je tu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što sam ja okačio link je Radio klub ;) Samo su se prodali :D

A što se tiče tvog kompa... nisam baš razumeo šta imaš, a šta želiš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu da povezem racunar sa tv-om, pitanje je kako?

Na kompu (na grafickoj) imam cinc i svga izlaz a na tvu skart i cinceve, ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve te probleme povezivanja raznih uredjaja resavao kod ovih likova u S. Markovića.

"Akustik" Svetozara Markovica 40, br.tel. 011/3238478.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može direkt na VGA činč ili SVHS. Ono gore sa slike je verovatno za neku grafičku ili uređaj koja već na sebi poseduje tu elektroniku. Jedino ako elektroniku nisu spakovali negde u taj VGA konektor, što mi je poprilično sumnjivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hocu da povezem racunar sa tv-om, pitanje je kako?

Na kompu (na grafickoj) imam cinc i svga izlaz a na tvu skart i cinceve, ok?

Tebi je potrebno ovako nešto

http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?q=SCART+69%2F5

Dakle, SKART na TV, žuti činč na činč koji ti je na grafičkoj i bananicu ubodeš u priključak gde su ti ubodeni zvučnici na kompu... e sad... time isključuješ zvučnike sa kompa što je možda nepraktično... onda uzmeš još i ovo:

http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?q=ADA+M35S-2XZ63S

i tu ubodeš onda zvučnike i TV i eto veselja :)

Naravno, neophodno je podesiti drajvere i softver za grafičku na kompu, ali ni to ne bi trebalo da bude previše komplikovano ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...