Jump to content
FAS Goran
Dusan

Brava / Marea - lampica za pojas i vrata

Recommended Posts

Da li na Fiat Bravi lampica za pojas ostaje upaljena sve dok se pojas ne veze, posto se kod mene gasi posle 5 sekundi od davanja kontakta?

Da li lampica ne kojoj su nacrtana vrata na instrument tabli treba da se upali kada su otvorena vrata, ili samo kada je otvoren gepek, i sta bi mogao da bude uzrok njenog ne paljenja, posto se kod mene uopste ne pali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo moje sokocalo ima oznaku STEEL, to im je bila valjda oznaka za neke od poslednjih modela. Znacilo bi mi da znam da li uopste nije predvidjena da se pali, ili je samo negde nesto crklo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ista verzija kao moja,steel trofeo oprema 2001 god,iste dve lampice,za vrata,i za pojaseve,ali se ne pale pri davanju kontakta?!

Kako proveriti da li imaju pomenutu opremu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se pali lampica za pojas pri davanju kontakta, i posle par sekunde se gasi, ali se ne pali za vrata, iako na gepeku postoje senzori ali ne znam da li su za tu lampicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko kako da namestim da na instrument tabli gori lampica da su vrata otvorena?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nemas to fabricki odradjeno?

Kod mene svetli kada su vrata otovorena.

Jesi gledao da nije sijalica crkla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

lampica za pojas mora da radi sve dok se ne veze pojas, a za vrata mora da sija dok god su vrata otvorena kao i gepek vrata. Meni isto ne radi lampica za pojas a ne znam zasto da li postoji neki senzor za to posto mi nekad upali znaci sijalica radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo steel 1.2 16V 2001, nemam ni jednu ni drugu lampicu.

Video kad sam skidao tablu da namestim kontakte za kazaljku temperature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam video na onoj plastici da imaju urezane te slicice, ali nema iza na stampanoj ploci dioda zalemljenih na tim mestima, ali cini mi se da stoji predvidjeno mesto, e sada da li bi radilo samo kad bi se tu nalemila dioda, to vec ne znam, a nisam teo da isprobavam, da ne bi slucajno nesto spalio :) pa ako neko jeste bilo bi lepo da podeli to sa nama, inace cini mi se da idu obicne led diode od 5mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da su crkle diode.Pitao sam elektronicara i kaze da unutar vrata na bravama postoji neki ,sad se ne secam davno bilo,mikro prekidac ili sl .Kad crkne na jednim vratima vise nema indikacije ,osim za peta vrata.Ja sam odustao od provere ,mora sva vrata da rastura da bi nasao koja su u maleru.thumbup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

to zavisi od opreme na jednoj marei mi je to radilo na drugoj nije i ako postoji "slika" na cajgeru nije postojao ostatak delova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da su crkle diode.Pitao sam elektronicara i kaze da unutar vrata na bravama postoji neki ,sad se ne secam davno bilo,mikro prekidac ili sl .Kad crkne na jednim vratima vise nema indikacije ,osim za peta vrata.Ja sam odustao od provere ,mora sva vrata da rastura da bi nasao koja su u maleru.thumbup.gif

Pa postoje ti prekidaci, samo kad bi oni crkli ne bi se palilo ni svetlo u kabini kad su otvorena vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ EEEE vidis kod mene svetlo radi i radi na otvorena peta vrata.Indikaciju otvorenih vrata pokazuje samo na 5-im vratima, dok na ostalim od teeeeskog zatvaranja ne radi. E u tom trenutku elektronicar stupa na scenu i kaze (da nisi u pravu ).gif), ono sto sam naveo u prethodnom postu. p.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to je moguce jedino u slucaju da svaka vrata imaju po dva prekidaca, jedno za indikaciju, a jedno za plafonjerku, sto mi je malo ne logicno, em stavljas dupli broj prekidaca, em ti treba duplo mesta za prekidace, em duplo instalacije od vrata pa do kabine, ali mozda je on i u pravu necu nista da tvrdim sto ne znam sa sigurnoscu, ali ne bi trebao da je to takav problem da se proveri,u najgorem slucaju skidas tapacire sa vrata, a mozda cak ni to ne treba, ispratis instalaciju samo na jednim i vidis koji su to pinovi na onom dzeku na vratima, pa proveris unimerom jedna, pa druga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to je moguce jedino u slucaju da svaka vrata imaju po dva prekidaca, jedno za indikaciju, a jedno za plafonjerku, sto mi je malo ne logicno, em stavljas dupli broj prekidaca, em ti treba duplo mesta za prekidace, em duplo instalacije od vrata pa do kabine, ali mozda je on i u pravu necu nista da tvrdim sto ne znam sa sigurnoscu, ali ne bi trebao da je to takav problem da se proveri,u najgorem slucaju skidas tapacire sa vrata, a mozda cak ni to ne treba, ispratis instalaciju samo na jednim i vidis koji su to pinovi na onom dzeku na vratima, pa proveris unimerom jedna, pa druga.

Ajde da se dogovorimo ,kad pocne lepo vreme na jednom od skupova,ponesi unimer pa da znam na kojim vratima je maler.Inace ja hteo da skidam tapacir i video si kakav kijamet,a sad me nesto mrzi.whistle.gifMada ima logike to sto kazes,ili elektronicar oce vise parathumbup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze naravno, nikakav problem, a i skidanje tapacira je lagano, tj uvezbao sam se skidao sam dosta puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Da li neko moze da fotografise ili da napise makar koje sve to sijalicice treba da svetle prilikom davanja kontakta za SX paket opreme, konkretno Fiat Brava 1.2 16v 80 SX.

Edited by blasterskv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slikaj ti svoju tablu.

Šta će sijati zavisi od nivoa opreme, a SX mu dođe početni koliko se sećam... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lapica za pojas radi ali za indikaciju otvorenih vrata ne, niti za zadnja vratima gepeka na marei karavan

kako da se najlakse proveri dal postoji ta indikacija uopste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...