Jump to content
FAS Goran
ivanellis

Otkazao servo na Stilu :(

Recommended Posts

hvala vam :harhar:

resio sam problem,pokvario se bio pod u garazi u uscu :rofl: Od nekog gumiranog materijala je tako da skripi nenormalno,rekao mi neki lik koji ide garazom i brise svima stop svetla i tablice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servo mi radi neujednaceno, kao da koci na prekide, a pri motanju u desnoj krivini u jednom momentu napravi zastoj u odredjenoj tacki. Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio osim sto je kupio drugi servo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa servom je ovako..Gasio se servo otprilike jednom mesecno ,pa jednom nedeljno,i na kraju nije hteo da se upali uopste,pri tom auto je palio kao mina cele zime ,ni na kraj pameti mi nije da moze da bude akumulator.Bio sam u selu ,odem kod jednog elektricara koji tamo jedini ima dijagnostiku,pokrene ga ,i covek mi kaze zameni akumulator,ugasice ti se opet cim mu malo padne napon.Ja pomislim ma nema on pojma,auto vergla ko lud.Dodjem u Beograd i servo se ponovo ugasi i ni da bekne.

Odem kod jednog elektronicara,drugog,treceg i svi mi kazu nema leba crko je,i svako od njih ima semu iz sabca za 250 e.Kupim ja nov akumulatgor Bosh,vratim se ja kod prvog i drugog i treceg oni mi opet kazu nema vajde,i naravno mora polovan 250 e.

Preporuci mi drugar jedan servis sa ledina,odem ja tamo a oni me sa vrata pitaju da li sam stavio nov akumulator,ja kazem jesam ,covek sedne u auto ,i upali ga za 30 sec. Ja pitam sta sam duzan a on mi kaze nista,nista ti nije pokvareno.J a odem u radnju,i napunim im kesu sokovima, napolitankama,jafom kafom..Spasise mi 250 e.Od tada servo radi bez greske vec godinu dana. Pola Beogradskih dijagnosticara zivi od stilovog serva za 250 e. ili gresim??:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima na ovom forumu na ko zna koliko mesta priča o uzročno-posledičnoj vezi akumulatora i raznih grešaka koje Stilo tako voli da prijavljuje... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva nova kola su prepuna kojekakve elektrike. Nove bembare 1 idu, ako se ne varam, sa čak 94Ah akumulatorima. Mnogo je tu elektrike, mikroprocesora i kojekakvih čudesa - moraće i akumulator da se menja češće kakva su vremena došla. Nema čekanja da crkne, jer može biti izvor kojekakvih gremlina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima danas mi otkaza servo - stilo je kod mene tek par mj i odma poslije citanja na ovom forumu sam otiso provjeriti onaj osigurac ko ste neko pomenu u prethodnom postu F02 i sav "sretan" kad sam vidio da ga je neko samo omoto zicom vjerovatno neki strucnjak koji nije mogao da nadje isti takav reko to je to odem kupim drugi jes da nisam nasao od 20 nego od 50 al haj reko da ga ubodem da vidim jel to kad ono opet nece izbacuje istu gresku i lampica gori od volana :( i naravno volan tezak da ja tezi u zivotu nisam vrtio .... ostaje mi jos samo da provjerim da nije akumulator ili ???? imal jos neko neki savjet .......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipo,

ortak ima stila1.9jtd 2003g. navodno ga je palio na gurku i u tom momentu mu je crkao servo.

e sad majstor mu je otkrio da mu alternator ne puni dovoljno i ubedjuje ga da je crkao motor serva. da li je moguće od šlepanja/guranja da crkne servo?

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, mislim da bi trebao da odradi osigurac u slucaju prenapona ! Mada, mozda nije motor serva?! Prvo akumulator ili alternator pa onda u potragu za kvarom! :geek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjao je akumulator, na alternatoru je crkao regler, sporo je podizao napun dopunjavanja. i posle popravke reglera i dalje ne radi servo. navodno mu traže za servis više nego što košta polovni.... znači ima osigurač da ga zaštiti od većeg napona?

e da navodno su stavili drugi servo sklop i radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta si uradio druze povodom serva? Znam kakva je muka ! :mellow:

;) ma totalno banalna stvar pokuso ja malo da pomjerim volan gore dole i pirmjetim da gubi kontakt i izbacuje gresku "loose connection" i to me jos vise bilo prepalo sta je reko ovo sad cu ga prodat :) kad ja malo ruku zavuko ispod plastike ispod volana napipam dzek koji je bio gotov ispo vjerovatno sto ide u motoric od serva vratim ga namjesto i od tad da kucenm u drvo servo radi ko zmaj :) .... sreca da sam sam to rijesio inace da sam otiso majstoru odero bi me ko zeca a vec sam se poceo raspitvat za novi servo tj polovni 200€ :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo moram ti priznat dosta sam stvari sam rijesio zahvaljujuci ovom forumu ustedio mi je dosta para :) a valjda zato i postoji ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti stavi drugi akumulator. To što si upalio na kablove ništa ne rešava.

Skoro je isto tako jedan Stilo ostao bez struje...isto upaljen na kablove...isto mu sijala lampica za servo i nije radio. Ostavljen je bar pola sata da radi u mestu i tako malo dopuni akumulator, ali...kada je ugašen nakon tih pola sata, opet nije hteo ni da zavergla.

Sutradan stavljen drugi akumulator...upalio bez problema i servo je normalno radio.

Ako ti i sa drugim akumulatorom i dalje ne bude radio servo, onda dijagnostika. :thumbup:

To potvrdjuje i moj majstor.Kapacitet akumulatora tj.istrosenost-vrlo bitna stavka.Kaze da ne trpi slab akumulator pogotovo ne verglanje na koje smo navikli dugogodisnjom voznjom krseva jer moze da izazove niz kvarova,servo je narocito naglasio.

Takodje mi je dao savet da izbegavam city(prekidac) !?...hm

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Istina...ja sam imao prob sa servom i na kraju sam skontao da mi je los akomulator losh kupio novi sad sve ok :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam za off, ali rečenica zulubr-a je najjača ikada :D

Situacija je sledeca !

Sve je ispravno a ne radi ! :question:

:rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više puta sam čitao ovaj forum i bukvalno sam na taj način naučio nešto više o autu a što je mnogo bitnije i kako da ga popravim.

Zaključak je da ni jedan majstor neće, ne zna ili mu se ne isplati da kvar na Stilu popravi onako kako mi to radimo ovde, počevši od brisača, serva na volanu....

Od prekjuče sam imao grešku PWR.STEER FAIL i to se deslio bukvalno dok je auto radio na leru (čekao sam na semaforu). Obišo sam par majstora i informacija od svakog je bila da se servo pokvario i da se mora zameniti sa drugim uz napomenu da se to često kod Stila dešava. Ponude za polovan deo su se kretale od 150 do 250 evra. Znao sam da mi je akumulator slab a takođe sam se informisao na forumu, ali nisam pametovao, samo sam tražio dijagnostiku i proveru snage akumulatora.

Majstor je zaključio da je akumulator veoma slab, izbrisao mi je grešku, nakon čega je servo proradio, a ja sam kupio nov akumulator, kao sto je u ranijim postovima i objašnjavano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav i ja imam isti ili sličan problem isto mi se palio crveni volan međutim od juče on gori non stop i servo ne radi skinuo sam akumulator jer se praznio nije hteo da upali smrzla nafta i sada sam napunio akumulator ali i dalje ne radi servo i crveni volan gori šta da radim ljudi :wallbash: :wallbash: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vecini slucajeva iskljucen servo = slab akumulator. Na forumu imas dosta primjera gdje je zamjenom akumulatora i servo "proradio"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...