Jump to content
FAS Goran
ivanellis

Otkazao servo na Stilu :(

Recommended Posts

Za mene je volan i sve oko njega odlično. City nikad ne koristim.

Zanimljivo da sve verzije osim 1.8 i 2.4 imaju 2,9 okretaja volana između krajnjih tačaka , dok ove dve verzije imaju direktniji volan tj samo 2,6. Kako to Neša nije primetio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

City nikad ne koristim.

+1, apsolutno nikakav osecaj na volanu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod 500L -a je iovako "nikakav" osecaj na volanu - Prilicno je neprecizan i ne prenosi bas puno informacija sa puta, svejedno da li je ukljucen city ili ne. Kao sto rekoh N puta, uopste nije auto za sportsku voznju, gusi bilo kakav sportski osecaj... Kad posle 500L-a sednem u bilo sta drugo pomislim - gas, gas, gas... a u njemu samo - polllaaakooo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod 500L -a je iovako "nikakav" osecaj na volanu - Prilicno je neprecizan i ne prenosi bas puno informacija sa puta,

Ali ti bi i dodatno da ga "oplemeniš"...

 

 

Na dobro se covek brzo navikne... i ja sam prvih mesec dana vozio bez serva, ukljucivao ga samo kad bas treba da motam u mestu, jer mi je bio premekan... a sad (nazalost) ni ne pomisljam da ga iskljucim... cak razmisljam kako bi mogao da bude jos meksi i preko 50 km/h ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je mekan nije mu velika mana, vec sto je neprecizan i ne prenosi informacije. Pokrete od par mm do oko santimetar prenosi sa zakasnjenjem... kao da mu treba vremena da razmisli... Kao sto rekoh ceo 500L je veoma usporen auto... i na nekim testovima sam citao da je tipicno zenski volan (sa cim se delimicno i slazem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugasi CITY ako neces da ti bude zenski volan. Bice ti kao na ladi. Imam utisak da je na stilu dosta meksi volan nego na 500L kada je ugasen CITY

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem da ima vas koji u voznji koristite CITY rezim,pa to je opasno ljudi !!!!To je ipak samo za parkiranje.Neka vozila imaju automatsko iskljucivanje cim predje (e sad ne znam tacno) 50-60km.Pogotovo na auto putu gde svaka neravnina ili kamicak moze biti fatalan,jer je volan SUVISE osetljiv,i mali trzaj moze odvesti auto tamo gde ne treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam fiat stila 16 16 v juce mi se pocelo desavati sledece: kad motam volanom  iz predela volana tacnije ispod gde je onaj motoric  cuje sa zujanje volan normalno radi ne pali se lampica ali zuji pri manevrisanju pri blagim okretajima se ne cuje. Da li je neko imao ovakav problem i sta raditi?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi pomagajte...nakon nekih 4 mjeseca lezanja fiat stila nije htjeo da upali...napunim aku upalim ga i svjetli servo. procitam ovdje kod vas da aku treba dobar da bude jer servo trosi struju vise. kupim nov aku idalje svijetli i volan je tezak. hajd reko nece da radi dok ne obrisem gresku. spojimo ga na dijagnostiku nista nema greska. a lampica idalje svijetli i servo je tezak. provjerio sam i osigurac nije pregoren. sta da radim? hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

gresku sam pokusao obrisat profesionalnom auto dijagnostikom ali ona ne pronalazi gresku. a servo svijetli i ne radi. nikad nisam imao problema s ovim a 4 godine ga vozim. osigurace sam pregledao sve i ne znam vise sta da radim. ludim. tvrd je ko uz fapa volan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj Fiat-ov Ecu ili Multi ecu scan. Trebao bi da prikaže grešku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bila odgovarajuća dijagnostika. Naveli su već ljudi koja će završiti posao. Mora da se ugasi greška.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa upravljacem na Fiat Stilo 1.9 MJT 2006god.

Ponekad mi se desava da prilikom paljenja upali se crvena lampica od volana i potpuno izgubim "servo"( volan postane mehanicki ). Nekad samo gasenjem i ponovnim paljenjem auta uspijem da ga resetujem a nekad moram ici kod majstora da ga prikaci na kompjuter i obrise gresku. 

Interesuje me da li je neko imao slican problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kakvom ti je stanju akumulator, prvo bih to proverio? Stilo ima elektricni servo, i uz svu dodatnu elektroniku trazi dobar akumulator.

Tako da se, ako je accu los, problemi obicno jave kada je hladnije vreme, prilikom prvog paljenja, uz raznorazne greske. Prvo bih krenuo od toga, tj. od banalne stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...