Jump to content
FAS Goran
ivanellis

Otkazao servo na Stilu :(

Recommended Posts

Ne uspevam na nadjem gore pomenuti senzor . Majstor je na odmoru pa ga nisam ni proverio. U svakom slucaju cena

kompletnog servo up. je cca200eur (za stilo) ! Ako neko nesto zna , bio bih zahvalan kad bi pomogao ! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radovi su na pomolu ! Obavio sam malo ozbiljniju dijagnostiku ! Konstatovana je greska na upravljacu !

Kako su svi (cast izuzecima) "tajnoviti" :blink: ! Jedva izvukoh od momka-majstora pretpostavku kvara !

Sto je jos gore , za tu j....u sitnicu bi me odrao kao ovcu po ceni drugog polovnog servo upravljaca ! :realmad:

Ne dam se ja lako slomiti pa sam angazovao drugara elektronicara koji ce pregledati upravljacku jedinicu posto

je potvrdjeno da je senzor polozaja volana ispravan . Dakle , kad bude gotovo naci cu vremena da postavim malo

vise o samom radu u reci i slici !

Ovo sve pisem zbog cinjenice da neko hoce leba preko pogace a najvise zbog onih kojima bi se mogle desiti slicene

"stvari" ! Znam da ponavljam al' ovo mesto sluzi izmedju ostalog i zbog toga ! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija je sledeca !

Sve je ispravno a ne radi ! :question:

Obisao sam nekoliko renomiranih servisa i nista ! U jednom su me iskreno upozorili na zaje...u oko popravke istog !

Cinjenica je da niko ne zeli da se ozbiljno pozabavi problemom . Valjda im je lakse da kazu "kupi drugi" !

Drugar, kog sam naveo prethodno, ima veliko iskustvo u struci medjutim za ovaj problem mu nedostaju izvesne stvari da bi kompletirao pretragu.

Na kraju sam ipak montirao drugi . Naravno "Sabac" po ceni od 150e (TRW - 2006g) ! Ipak zadovoljan ! :smoke:

Slike ne bih postavljao s obzirom da mi je trud-uzalud ! Ako neko zeli da pogleda , postavicu !

Nema velike mudrosti ! Bitno je vratiti sve kako je bilo . Klasicna montaza-demontaza !

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednjih 2 meseca takodje malo malo pa mi se pojavljuje crveni volan, tj. otkazuje servo, ali mi je akumulator normalno palio pa sam mislio da nije do njega. Ali čim su dosli ovi hladniji dani sve više lampica se palilo, čas alternator failure, pa loose connection i serfo failure. Po savetu sa FORUMA zamenjen akumulator i stavljen Exide AGM, greške se izgubile a auto pali ko mina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj tezak, ne mogu da ga pomerim u mestu. Poceo sam od osiguraca, a posto nisam znao koji je nasao sam na netu da je F 02 od 20A. Nalazi se kod akumulatora i jeste pregoreo. Obisao sam par radnji sa delovima i kad sam im pokazao osigurac( onaj ogromni ubodni ) svi se izbece ko da sam im pokazao ono za ono. Uposlio sam drugara da mi kupi to u AP Sportu, ako se i oni ne izbece, pa cu ga ujutru montirati i javljam sta je bilo. Inace nasao sam takav u Opelovoj radnji samo velike amperaze i kosta 250 din. Zato i crkava jer je skup. Da ga nisu pravili od zlata nego od cvrsceg materijala duze bi trajao :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je bio osigurac. Zna li neko zbog cega se desava da pregori? U momentu kada je pregoreo uparkiravao sam se u tesno mesto sa mnogo motanja u mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno od preopterecenja,tj. tog motanja u mestu,i meni se desilo jedanput da mi pregori osigurac,na VW..cuti dobro je da si to resio,ja sam se maltretirao bas dok nisam nasao sta je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio je ono što mu je namena, tj. bolje on da pregori neko motor serva.

Još ako si držao City uključen... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super si prosao kad je samo osigurac :thumbsup:

Ima AP sport sve osigurace, ja sam uzeo letos nekoliko, ukljucujuci i te velike, cisto da se nadju ako neki pregori u nekoj nedodjiji. Nije lose imati u rezervi.

A sto rekose, ako si dugo drzao city opciju, nije nemoguce da pregori osigurac. Bolje on nego elektro motor. Uostalom, verovatno je to bio prvi osigurac, a sve ima svoj vek trajanja.

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro je proslo. Za vectru C sam platio polovan servo 350eur. Jeste bio city ukljucen ali ne vidim zasto bi jedno teze uparkiravanje od nepun minut spalilo osigurac. Ili je to kod Fiata normalno pa da pocnem da se navikavam :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije normalno, ali eto...zna da se dogodi. Mnogo povuče struje opcija city...baš mnoogo....zna da bude pik i ~90 A. Zato i postoji osigurač.

Inače, nije problem držati stalno city jer u vožnji on ne radi non stop...ali, prilikom uparkiravanja...radi na maksimumu non stop i eto šta može da se dogodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servo je kod matorih kola mogao da ošteti vešanje ako točak udari u prepreku. Zgodno kod elektroserva na Stilu je da u tom slučaju izleti osigurač. :)

Zanimljivo, ja nikad nisam upalio siti, sem da probam da radi. I ovako je servo vrlo lagan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.8 16v 2002 god vozio sam ga ceo dan slusao muziku i stao na 10 min i da upalim auto nestalo struje, ne moze da zavergla. sacekao malo upalim kontakt izbaci mi na bordu power of steer low? ja ga upalim a servo mrtav. eo dva dana tako.Sta da radim? pomagajte! da lije nesto ozbiljno ili? i koliko ce da me to kosta? hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da imas problem negde na relaciji akumulator-alternator,pa neka ti neki elektricar ispita punjenje alternatora i stanje akumulatora :thumbsup:

Servo ti se ugasio usled pada napona,cim resis to sa strujom,obrises gresku i servo ce opet raditi :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim snaga akumulatora opadne do odredjenog nivoa prvo sto ti se ugasi je servo jer je on najveci potrosac struje u kolima.

Nisam jos cuo da je nekom crkao servo na stilu,najcesce se dogadja ovo sto sam ti ja napisao :thumbsup:

Edited by ChobbyNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

ChobbyNS Da si malo "saltao" :whistle: forum , video bi da jeste nekome crkao servo ! Doduse jeste retkost po cemu i ja pretpostavljam da je i kod mene banalni kvar. Resio kupovinom drugog, ali to je druga tema ! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ti onda druze bas nemas srece :harhar:

Cini mi se da si i jedini na forumu kome se to desilo,ali i dalje mislim da coveku nije crkao servo,jer kaze da je tesko upalio i tu je verovatno izvukao i ono malo snage iz baterije sto je dovelo do toga da se servo iskljucio :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta sad ja da radim? a da ne idem kod elektricara posto su sad praznici niko ne radi :( da li ce punjenje akomulatora poboljsati to ili sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje da probas sa necijim akumulatorom koji ima snage... to je najbrze resenje za pocetak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkao je i meni servo cim sam uzeo auto (prosle godine u ovo vreme), pogledaj masu, zna klema mase da izgori bukvalno se raspadne i nemas dobar kontakt, meni je otisao tako da nisam imao srece polovan sam platio 150 eura, a stari sam uspeo da popravim crkle su neke komponente i operacioni pojacivac, u svakom slucaju ljudi popravljaju servo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi HITNO !

dok sam se parkirao poceo je da mi krci volan,kao da nesto zapinje, jel to servo ? Nisam obratio paznju da li svetli oznaka za volan :/ Ili je mozda do zedera,posto od kad sam ga ugradio znao je ponekad da cakne ali samo po jednom a sad neprestano krci. I jel moze tako da se vozi,nisam blizu kuce u uscu sam. Pomagajte ako boga znate :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...