Jump to content
FAS Goran
ivanellis

Otkazao servo na Stilu :(

Recommended Posts

I ova moja "jadnica" se raspade,samo kod mene prešla 250k a pre mene ko zna još koliko..:(

 

IMG_20210606_173602.jpg IMG_20210606_173628.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege po problemu.

Koju ste dijagnostiku koristili i sta je potrebno od programa, aplikacija, konektora, kablova........ , da bi ste u licnoj/privatnoj reziji obrisalu gresku serva na vasem autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stilokg

Pozdrav i dobrodoslica na forum. Za pricu oko dijagnostike imamo odgovarajucu temu, imas sve sto te zanima detaljno pisano 12 godina unazad:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76749-fiat-lancia-alfa-dijagnostika-adapterisoftver-i-primena-by-banetv/

 

Da ne off-ujemo previse ovde, a da ti pomognem na prvu - kao entuzijasti, od softvera vecinom koristimo MES.

U kombinaciji uglavnom sa ELM327 adapterom, za starije modele (kao sto je Stilo) mogao je i KKL (sa pin switch-om). Za TRW servo jedinicu na Stilu konkretno, mogu oba.

Za novije modele, za vecinu modula ide uglavnom ELM327 uz koji je uglavnom potreban i zuti adapter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na dobrodoslici!

 

Hvala i za link o dijagnostici. Ali pomalo sam laik za ovu rabotu, a tu je previse skracenica, modela, godista....

Obzirom da je Stilo 2001 godiste, pretpostavka je da zuti adapter (sta god to bilo) nije potreban.

E sad pitanje, da li je potreban bilo koji drugi adapter, ili je dovoljna samo konekcija dijagnostike sa Stilovim racunarom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako koristis MES dijagnosticki softver (MultiECUScan, koji se odlicno pokazao bas kod Fiat grupacije), imas ovde sve detaljno: https://www.multiecuscan.net/

Mozes da skines i neku od poslednjih stabilnih verzija, ako se ne snadjes sa pokretanjem slobodno se javi na PM (da ne pisem javno).

Na MES sajtu imas i listu podrzanih vozila, konkretno za Stilo i njegove module kaze ovako (pretpostavljam da je JTD, odnosno Bosch EDC15 u pitanju):

 

Untitled.thumb.png.b6b635d7a7b8be17f5b7bb065d0e174f.png

 

Narandzastim su ti oznacene funkcije koje su moguce za svaki modul (Info, Actuators, Adjustments, DTC ti je iscitavanje i brisanje gresaka...).

Iza toga, u ostalim bojama ti je koji je adapter potreban za te akcije.

Obicno koristimo ELM327 (imas Bluetooth i USB verzije, licno preferiram zicni) koji ti je na semi iznad oznacen zelenom bojom:

 

4aae111145857dd58566b36365f45ca47f2428f4_original.thumb.jpeg.0919d89eab22ef2cf6e4f4d221f2c95d.jpeg

 

Ako je samo zelena, dovoljan je samo ELM327. Konkretno za JTD Stilo, samo sa ELM mozes da pristupis motornom racunaru, Body Compu i podesavanju CAN, resetu servisnog intervala, digitalnoj klimi, parking senzorima...

Ali ako pored zelenog ELM simbola imas i crveni u onoj tabeli za module, potreban ti je i odgovarajuci dodatni adapter. Konkretno za Stilo je to uglavnom A1, a to je zeleni adapter:

 

MES-A1-adapter1.thumb.jpg.9d7c188aea884b24d717e190b255a8a0.jpg

 

Ako stoji plava oznaka, to je (vec zastareli) KKL adapter, uz njega stoji i oznaka switch-a na koji treba da se prebaci. Sa njim takodje ne mozes da pristupis svim modulima ni BodyCompu, pa ga zato retko i koristimo:

 

1_0x0.thumb.jpg.ae2afd6a759fd5c6f4d51b55b7fbef3c.jpg

 

Znaci, bolja varijanta je ELM327, pristupa svim modulima (negde uz potrebne adaptere), moze se koristiti na novijim modulima (za razliku od KKL).

Mozes da imas i onaj spisak sa pocetka, a i sam MES ce ti napisati koji dodatni adapter je potreban (opciono), ako se kacis na neki modul koji ga trazi. Konkretno za Stilo, za TRW servo ti treba ELM327 i zeleni adapter.

 

Eto, potrudio sam se da pomognem, a da ne budem preopsiran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala jos jednom.

Nasao sam sve sto je potrebno, jos samo da porucim, ili neka mi se javi u pp neko sa foruma ko ima ovaj set, a da mu vise nije potreban.

 

Sa servom imam problem od 2010 godine, tj. od kako je u mom vlasnistvu. Cak ni 2 nova akumulatora nisu resila problem. Najgora stvar u celoj prici je to sto se greske javljaju bez ikakve logike i sablona. Desi se da po 10 - 12 meseci sve radi odlicno, zaboravis da to moze da se desi, sednes u auto, startujes ga, vozis se po gradu, stanes ispred prodavnice ili trafike, vratis se, das kontakt, on izbaci gresku. A izbacivao je gresku i prilikom jutarnjeg startovanja. Od samog pocetka se nadam da ce vec jednom crci to nesto, da cu kupiti novi deo i da cu biti miran jedan period. Ali nece, vec je to nesto resilo da mi kljuca svaki nerv ovako polako. I svaki put na dijagnostici brisanje greske 700 - 1000 dinara.

 

Dva puta sam uspeo da izbrisem gresku sam, sasvim slucajno, tj. prvi put slucajno, drugi put po sistemu "hajde da probam opet". 

Greska na servu upaljena neko vreme, auto nije vozen, tako da je akumulator bio prazan, mogao je da se da kontakt, ali nije imao snage da vergla. Auto upalim na gurku i na moje iznenadjenje greska je nestala.

Drugi put kada se upalila ista greska, nadjem stari akumulator, napunim ga taman toliko da ima snage za kontakt, ali ne i za verglanje, upalim na guranje i greska opet nestane.

Eto mozda ideja nekome kome je hitno da osposobi servo, jer znamo da se na Stilu kvarovi u 99% slucajeva desavaju u periodu od subote popodne do ponedeljka ujutru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Stilokg said:

I svaki put na dijagnostici brisanje greske 700 - 1000 dinara.

Pa koja greska (greske) su u pitanju, kada su vec takvi "drugari" da svaki put naplate? Poenta je otkloniti uzrok, *** ti majstora i njegovu dijagnostiku.

Ako se ispune uslovi da je sve OK sa naponom (tj. ako nije kvar serva u pitanju), na Stilu greska ionako sama nestaje. TRW-ov servo je izuzetno veliki potrosac struje (u piku moze da povuce oko 90A), tako da se prvi iskljucuje u slucaju loseg akumulatora.

Kada vec kacite svaki cas tu dijagnostiku :) , nadam se da ste proverili i punjenje alternatora (ili proveriti unimerom). Pogotovo ako za svo ovo vreme alternator nije repariran.

Ako se sumnja na "curenje", nije lose proveriti i struju u mirovanju (veze se unimer na red sa klemom), da slucajno nesto ne vuce struju. Normalne vrednosti su oko par desetina mA.

Ili sto kolega kaze, mozda je jednostavno akumulator odsvirao svoje, pogotovo ako su u pitanju uglavnom kratke relacije i punjenje ne pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Stilokg said:

Hvala jos jednom.

Nasao sam sve sto je potrebno, jos samo da porucim, ili neka mi se javi u pp neko sa foruma ko ima ovaj set, a da mu vise nije potreban.

 

Sa servom imam problem od 2010 godine, tj. od kako je u mom vlasnistvu. Cak ni 2 nova akumulatora nisu resila problem.

 

 

14 hours ago, Ivan said:

Pa koja greska (greske) su u pitanju, kada su vec takvi "drugari" da svaki put naplate? Poenta je otkloniti uzrok, *** ti majstora i njegovu dijagnostiku.

Ako se ispune uslovi da je sve OK sa naponom (tj. ako nije kvar serva u pitanju), na Stilu greska ionako sama nestaje. TRW-ov servo je izuzetno veliki potrosac struje (u piku moze da povuce oko 90A), tako da se prvi iskljucuje u slucaju loseg akumulatora.

Kada vec kacite svaki cas tu dijagnostiku :) , nadam se da ste proverili i punjenje alternatora (ili proveriti unimerom). Pogotovo ako za svo ovo vreme alternator nije repariran.

Ako se sumnja na "curenje", nije lose proveriti i struju u mirovanju (veze se unimer na red sa klemom), da slucajno nesto ne vuce struju. Normalne vrednosti su oko par desetina mA.

Ili sto kolega kaze, mozda je jednostavno akumulator odsvirao svoje, pogotovo ako su u pitanju uglavnom kratke relacije i punjenje ne pomaze.

Ovde u Kragujevcu, "majstori" naplacuju i otvaranje haube. Valjda to jedino i znaju da rade.

Da ne off-ujem, mogao bih da napisem bar dve stranice samo o svojim iskustvima sa njima.

Nisam pamtio sifru greske, ali po njihovim recima problem je ili akumulator ili motor serva.

Sto se tice provere punjenja akumulatora, tu su majstori jako temeljni. Jedan takav elektronicar, koji vazi za  kragujevackog "najjaceg strucnjaka" za Fijatova vozila po**bao mi je kompjuter od silnih popravki, da sam morao da kupim nov. Na kraju kod automehanicara ispostavilo se da je otisao regler alternatora. Znaci lik se odmah uhvatio za ecu (valjda je negde nacuo da je to slaba tacka), a da nije pogledao osnovne stvari. Znam da nije hteo da me prevesla, jednostavno njegova inteligencija i znanje su jako ograniceni. Steta sto ga nisam upoznao i popricao sa njim pre tog problema, ne bih mu odneo na popravku ni deciji auto na baterije. A crnjak je sto sam preporuke za njega dobio od 5 - 6 ljudi.

 

Ponavljam, dva nova akumulatora nisu resila problem. Obicno sam ih kupovao bas u zimskom periodu i bas iz razloga, kako mi je receno, pada napona i zakljucavanja serva.

Logicno, ako nije akumulator, onda je motor serva. Ako je motor serva da li je on morao da crkne za ovih 12 godina, obzirom da je za taj period 20 puta izbacio gresku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri konektore napajanja strujom a nalaze se sa donje strane el. serva.

Znaju oni da zezaju pa isključe volan. 

Definitivno isčitaj grešku (kod greške) pa da raspravljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se sporadicno javljala greska za akumulator pa je iskljucivao servo kao najveci potrosac. Par dana radi bez frke pa onda otkaze servo i tako u krug. Bio nov akumulator. Nebitno je bilo da li je vlazno vreme, da li je na hladno, toplo, bila je totalno random varijanta.
Uglavnom resen je problem reparacijom alternatora. Majstor u Temerinu , auto elektricar Fusco, ok covek.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, nov sam na forumu i ne znam dal postavljam pitanje gde treba. 
Imam problem sa volanom. Pre 3 dana auto sam ostavio da mu se ugradi plin i od kako je covek ugradio plin javio mi je da mi servo ne radi. Kako je moguce to? Auto je Fiat Idea 1.4 

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...