Jump to content
FAS Goran
ivanellis

Otkazao servo na Stilu :(

Recommended Posts

@Kristian

 

Skini vlasniško uputstvo (link ti je dao Ivan), pa ćeš ubuduće imati sve osigurače, gde se nalaze, za šta koji služi. Ta tabla kod akumulatora nije jedina, ima ih Stilo još dve, tako da će ti biti korisno i za ubuduće da znaš gde je šta i čemu služi svaki osigurač. Iako sada više nema lampice i servo radi, proveri kakav ti je akumulator. Servo je ubedljivo najveći potrošač struje na Stilu, i njega komp prvog gasi ako je akumulator slab, tj. gasi servo kako bi omogućio da auto zavergla uopšte. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao bih i da se proveri alternator (tj. punjenje akumulatora), mozda je zreo za remont. O svemu smo pisali ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije neki dan upalila se lampica da je otišao servo motorić volana. Odem kod električara i čovjek mi kaže da mi nije valja masa i neki osigurač zamijenio. Vozio sam auto ukupno 2 sata i opet se upali lampica. Vratim auto čovjeku opet čovjek sve ispregledao i opet nešto dodatno pročistio i ja uzeo auto opet radilo normalno oko sat vremena i ponovo se upali lampica. I treći put odvucem auto covjeku. Išao je kod nekih svojih prijatelja da se komsultuje i kod svakog od njih na kraju je izbacilo istu grešku C1013!!! Može li neki savjet sta sad da radim? Svaki put kad se upalila lampica od serva skretao sam u lijevu stranu! Hvala na savjetu i pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

@edytz

 

Pronašao sam ovo:

C1013 Alternator Status

 

Proveri i kako radi (puni) alternator jer el. servo je naaaaajverći potročač i kad god je manjak struje u Stilu, komp prvo gasi servo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeravao je čovjek i to punjenje alternatora i rekao mi je da alternator dobro puni.

Ima li kakve veze sa nečim mehaničkim činjenica da se lampica pali i volan ukoči to što se to dešava isključivo kada skrećem ulijevo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo sistem radi tako što postoji senzor pozicije volana i el. motor koji pomaže okretanju volana. Možda bi mogao @Ivan malo detaljnije o tome. :) 

Kvar ne mora da bude na el. motoru, nego na tom senzoru koji krene da brljavi, komp onda ne zna gde je volan (u kojoj poziciji), i gasi servo zato. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec duze vreme se pali ASR... greske.Danas pri uradim polukruzno i zablokira servo volan,na dijagnostici mi izbaci gresku C1007 Aktuator.Obrisem je ona se ponovo pojavi.Sta mi je ciniti???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Radio sam nesto oko svog stila 1.6 2002 te sam izvadio akumulator. Nakon ponovnog vracanja, akumulator je prestao s radom, tj.  Celije su se pokupila kako kaze majstor, i akumulator se pregrijao pri pokusaju paljenja. Uklonio sam i postavio drugi akumulator,  hugel 75mah koji je skoro nov. Power steering failure izlazi na board comp, provjerio osigurace nista im nije,  servo i dalje nece.  Neko je spominjao na eventualne problene sa alternatorom.  Meni je prije 2 mjeseca samo jednom izbacilo alternator fail i vise nikad, ma da alt radi normalno, puni akumulator, remen je nov i zategnut. Brisaci su znali zastat na po sajbe, ni tamo ni vamo, pa onda prorade, molim vas za pomoc. Danas mi je jednom izbacilo loose connection na tabli. Akumulatorske kleme ciste i zategnute lp. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisi sjebao ECU? Losse connection nije dobrocudna poruka... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kenan.stilo

 

Sija ti i lampica od serva?

Koliko sam razumeo, taj drugi akumulator nije nov, nego je polovan. Je l on napunjen bio pre stavljanja u auto? To što ima dovoljno struje da startuje motor ne znači da ima dovoljno i za rad servo volana...

Kako se ponaša posle par vožnji?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljen polovan, nije bio bas pun imo je dovoljno da upalim, ak je 75 ampera,  znaci ima kapacitet, trebo je se napunit dovoljno nakom nekih 20 kilometara vožnje ali i dalje servo ne radi.. Neko kaze mora se greska poništiti 

@neshaoct prijavljuje pwr steer fault i svjetli lampica od volana,  kopco sam obd elm 327  bluetooth preko torque aplikacije nista ne prijavljuje,  spajo kleme 4 minute bez ak. Da se reset opet nis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kenan.stilo

 

Malo je tih 20-tak kilometara da se napuni aku.

Servo je najveći potrošač i njega komp prvo gasi kada god ima neki problem sa strujom. Na odgovarajućoj dijagnostici mora se očitati greška, ali pošto su svi problemi ovde počeli kada je stari aku umro, mislim da nema potrebe juriti bilo šta drugo nego srediti da je aku pun i dobar. :thumbup:

Baci pogled na sve napisnao u temi na kojoj smo i pre nego je tvoja tema spojena. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Kenan.stilo said:

Ubacio akumulator 85 ampera tel napunjen opet nista

UPDATE: Dobio gresku na dijagnostici, U1702 koju nerijetko povezuju sa power steering i D4 connectorom, kojeg sam diro prije nego sto mi je nestalo serva

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kenan.stilo

 

Taj D4 konektor (ispod akumulatora, ono braon veliko ako se dobro sećam), slobodno raskači i očisti. Ako nestane taj problem, extra.

Ako ne nestane, onda ooooobično taj D4 ima veze sa:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/39880-stilo-asr-failure-loose-connection-ecu-problem/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima. Imam vec duze vremena, dva meseca, problem sa servom na stilu, power steering failure, cak sam kupio i dijagnostiku, fault codec control unit I battery voltage, obrisem gresku na dijagnostici, ali se uvek iznova i iznova servo ponovo gasi? Takodje pitanje, javljaju mi se greske njih 2 stalne i 2-3 ne stalne, koje glase “ ....signal above maximum treashold”.Hvala

Edited by Aleksandar2507

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aleksandar2507

 

Proveri kakav ti je akumulator, i kakvo punjenje imaš. Kad već pokazuje tu grešku...

Servo je najveći potrošač struje i čim je nešto loše sa njom (loš akumulator, loše radi alternator), komp prvo gasi najvećeg potrošača kako bi ostalo dovoljno za ostale, tj. gasi servo.

Svakako pogledaj i sve ranije već pisano u temi na kojoj smo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

@Aleksandar2507

 

Proveri kakav ti je akumulator, i kakvo punjenje imaš. Kad već pokazuje tu grešku...

Servo je najveći potrošač struje i čim je nešto loše sa njom (loš akumulator, loše radi alternator), komp prvo gasi najvećeg potrošača kako bi ostalo dovoljno za ostale, tj. gasi servo.

Svakako pogledaj i sve ranije već pisano u temi na kojoj smo. 

Vec sam citao vecinu vasih postova, na delphi dijagnostici ima opcija live data, ukljucim merenje akumulatora i alternatora, ali pokazuje sve dobro. Kupio sam dijagonstiku u nadi da mi nesto konkretno pokaze, ali i dalje ne znam u cemu je problem. Imao sam problem sa majstorom koji mi je rekao da mi je zamenio servo na volanu, ali i dalje ne radi, i rekao je da je sad problem do alternatora, ali alternator je dobar. Cudno je da mi se nekad desava da mi se u toku voznje kad dodam gas muzika pojava, a kad smanjim gas i muzika smanji.

Jos jedna specificnost koja prati slucaj sa gasenjem serva je ta sto nakon sto obrisem gresku dijagnostikom, mogu 2x da gasenjem auta da ponovo pokrenem servo, nakon toga kad se ponovo ugasi, samo dijagnostikom.

Edited by Aleksandar2507

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/12/2018 at 9:42 PM, Aleksandar2507 said:

Cudno je da mi se nekad desava da mi se u toku voznje kad dodam gas muzika pojava, a kad smanjim gas i muzika smanji.

Necu ti pomoci konkretno oko tvog problema, ali ukoliko je u pitanju fabricki "Visteon" - iznad pomenuto je jedno od brojnih podesavanja, cini mi se da se zove "Speed Volume" ili tako nesto. Sa ukljucenom opcijom se pri povecavanju brzine pojacava ton na uredjaju i obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, Ivan said:

Necu ti pomoci konkretno oko tvog problema, ali ukoliko je u pitanju fabricki "Visteon" - iznad pomenuto je jedno od brojnih podesavanja, cini mi se da se zove "Speed Volume" ili tako nesto. Sa ukljucenom opcijom se pri povecavanju brzine pojacava ton na uredjaju i obrnuto.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecna Nova god svima koliko ve ima.:D

Fiat stilo 1.6 2001 god pwr steer fault ,lampica svetli,volan ko tenk da vozim,bio kod majstora ,skinuta greska ,opet sve isto,akomulator ok...uglavno konstatovano da je crko servo,volan,servo city...ili kako se vec ovo naziva,imam dva pitanja.

1.Da li postoji reparacija onog kojeg imam i gde.

2.Posto auto planiram da prodam da li da kupim polovni na koji naravno nemam garanciju i gde.

Za ovo drugo pitanje,ja bih majstoru da skratim muke,kazite mi kako da vidim koje je boje ili sta vec moj servo volana,jer citajuci ukapirao sam da se po nekoj boji ili nalepnici gleda,pretpostavljam da se treba skinuti plastika ispod,da li moze neko kratko upustvo.Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo dijagnostikujete gde je kvar.
Meni je lips'o senzor ugla i naravno uzeo sam polovan ceo upravljač.
Imam delova od "starog".
Ima oznake u boji. Kad se skine oplata, a svakako se mora skinuti, vidi se koji je model.
Uglavnom je već sve objašnjeno.

sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...