Jump to content
FAS Goran
ivanellis

Otkazao servo na Stilu :(

Recommended Posts

Druze pravac dijagnostika ili da dodje neko kod tebe sa dijagnostikom, ako nije akumulator onda je servo, cena polovnog dela 170e i ugradnja 40e tako da znas, trece nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sada baš mlatim glavu šta i kako a šta misliš sa dijagnostikom da odradim da vidi grešku ili da je obriše ili šta već akumulator mi ispraznio jer nije teo da upali zbog hladnoće tada se manifestovao crveni volan sada sam napunio akumulator i stavio ga pali iz prve ali idalje gori volan i neće da radi teško se mota :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostikom da ti obrise gresku i time resi problem ili da ti konstatuje da je servo otisao i da trazis da kupis taj deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi da ti ugase grešku. Ako i posle toga servo ne radi, ne brini...upaliće opet lampicu i tek onda znaš da stvarnoimaš kvar. :thumbup:

Sve što sada radiš je gubljenje vremena, uzalud čačkaš.

To što si napunio akumulator ne znači ništa. Ne verujem da je stvarno problem sa servom jer bi onda imao i pre problema, a ne bi se prvi put pojavili kada ti je riknuo akumulator. Isto tako, baci to đubre od akumulatora. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda spremaj pare...i, opet baci to đubre od akumulatora.

Jednom na okupljanju kod Intera...neće Stilo JTD da upali. Prazan akumulator, ni da zavergla. Upalimo preko kablova, ali čim je upaljen sija i lampica za servo koji ne radi. Ostavimo tako Stila da radi jedno pola sata, da dopuni malo akumulator. Lampica sija konstantno, servo ne radi.

Ugasimo auto, da zavergla, opet neće. Opet na kablove, upalimo, ali i dalje sija lampica za servo koji ne radi. Tako čovek odveze Stila do kuće, bez serva. Sutra ujutro ubaci drugi akumulator, upali bez problema i ugasi se lampica za servo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostikom skini greške upravljača

Autoelektričar će ti reći da ti je otišao servo automat i da je popravka od 25e pa naviše, u pitanju je samo kompjuterska blokada prouzrokovana lošim akumulatorom ili si palio auto na kablove. promena akumulatora je obavezna ali neće izbrisati grešku. neka ti neki ortak dijagnostikom ukloni greške, ako si loše sreće onda je zaista automat ,hladan lem i ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo imam problem sa servom. Najpre je prijavljivao kvar 2-3 puta a zatim se skroz ugasio. Dijagnostika izbrise gresku, nakon cega proradi na 1-2h i ponovo javlja C1007. Punjenje je dobro, cak i sa svim mogucim ukljucenim potrosacima, akumulator nov.

Ima li ko kakvu ideju za resenje mog problema sa servom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda moraš kod elektroničara da ti popravi servo jer je definitivno kvar a ne greška.koštaće te u najblažoj varijanti 2-3 crvene i problem serva je trajno rešen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neka mini procedura provere ispravnosti releja?

Pomirio sam se sa cinjenicom da je ipak servo pokvaren ali za popravku istog najrentabilnija popravka koju sam mogao da pronadjem je 150 eura sa 6 meseci garancije.

Sta mi je za ciniti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Releji su na motoru. Kada odvojis motor serva od "tela" sve ce se samo kazti. Dalje bi trebao elektricar da se pozabavi.

Za te pare , ja sam kupio drugi u vizuelno boljem stanju. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resenje:

1.Gume 145/65/15 i kao da ima serva! ili

2.Kupicu ELM i brisacu greske sam.

Nemam elektricara koji ce to da ispita, ili ga bar jos nisam nasao, osim tog elekronicara koji mi trazi 100e za popravku samog serva. Ma sta on to u njemu popravio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako…

Ne znao odakle da pocnem sa svojom mukom pa cu Vam se prvo unapred zahvaliti na pomoci koju cete mi pruziti (u to sam ubedjen).

Imam Stila 1.8 16V (2002g.). Kupio sam ga letos,iako su mi mnogi govorili da bezim od talijana…ali ljubav je to…

Prvo sto sam radio na njemu je bila letva. Menjao. Kupio novu u AP (Lara), zamenio…I tada nastaju prvi problemi. Klasika…abs, ars, esp failure… majstor koji mi je menjao nije mogao da resi problem pa sam otisao kog najboljeg majstora za fiata, u Kikindi…odakle sam inace… (koji nije bio tu kad sam radio letvu). On mi to sredio. Navodno ugao volana bio pomeren…ok…to sam proverio na forumu..i moguce je…ima smisla…

Sad to sve lepo radi i nema frke…

Ali!!!! Nekako mi se cini da je bas u tom periodu poceo I da mi otkazuje servo. U voznji,na semaforu, kad motam pun levi, desni.

Prvo jednom nedeljeno, pa jednom dnevno, pa 5 puta na dan, sve sam resavao gasenjen kola i ponovnim paljenjem dok jednog dana nije rekao DOSTA…necu vise da se ukljucim. Tada nastaje agonija. Dal je crko??

Majstor kaze JESTE, a moji forumasi kazu POLAKO. Kreni od akumulatora. Odem, proverim aku. I stvarno, pali on na keca ali mu smanjen kapacitet na 60%.

Ne zalim ja pare kupim Exide, puknem skoro 10K odem do servisa, resetujem gresku I RADI!

Sve ok…celu zimu bez problema.

Dolazi prolece, kisa, mokro i eto meni opet glavobolja. Pre 7-8 dana opet pocelo. 1 put na dan, 2 put, subota vece, posla koliko oces (inace sam taxista) meni ugasi servo i ni makac. Oteram kola kuci, nedelja-uskrs, ponedeljak isto.

2 dana sam pregledao sve i ustanovio da mi je + klema bila toliko labava da sam je rukom mogao skinuti, a pravo sa nje ide onaj debeli kabl do serva. Super rekoh, nije strasno, to je 100%. Proverim ja onaj D4 konektor deluje ok, sve cisto, suvo. Proverim konektore na samom servu. sve suvo, dobro ustekano. Ma mora da je zbog kleme, ugasio ga i sad nema dalje osim na dijagnostiku da se ponisti greska i teraj dalje.

Odem danas kod majstora, nakaci ga on i kaze mi da je komp prijavio gresku: Centrala od serva u kvaru.

Nisam uspeo da vidim koji je code, prebrzo je to odradio, ali odma krece prica idemo u Sabac na vasar. Zovem Sabac, 200 keka (navodno sa montazom)

Zovem lika iz BG ili Indjija...ne znam ni sam...koji se kune da se centrale daju reparirati. Sve u svemu 60 ojra, ali ne radi sa vlasnicima kola nego samo sa majstorima (verovatno neko zna za coveka al necu da spominjem imena itd.)

E sad, ja sam laik za ove stvari. Ako je centrala u kvaru, kako uopste radi servo?

Meni sad radi, jutros majstor uklonio gresku, rekao da je centrala u kvaru, a meni servo radi…

Doduse opet se ugasio 2 puta ali se ponovo proradio posle ponovnog paljenja.

Nekoliko Vas ovde ima veoma strucnih i pametnijih od nas obicnih smrtnika, te Vas molim da i meni nekako pomognete.

Ja bi najradiije da me neko od majstora koji su upoznati sa tom tematikom kontaktiraju na PP, ako je moguce ostave broj mob. I ja zovem odma…ako treba palim kola I dolazim za BG, Cukaricu, Novi sad…gde god. Verujte mi da posle svega sto sam prosao vise poverenja imam u Vas ovde na forumu nego na ove moje lokalne indijance.

Izvinite Moderatori na ovako opseznom postu..ali muka mi je vec od svega….veliki sam zaljubljenik u svoj auto,a ne bi da ga prodajem…jer ga VOLIM!!!

Pozdrav…

P.S. moguce je da sam nesto izostavio… :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si procitao moje postove mogao si da primetis da sam ja jedini prosao kroz tvoju pricu. Svi su bez serva ostali ovako ili onako....

Sve se dalo gasiti i paliti na dijagnostici dok jednog dana nije ostalo za amin ugaseno. Tada sam krenuo u potragu za resenjem. Konsultovao sam se sa par ljudi sa foruma, i kao sto sam kazes, svi tvrde da servo ne moze da se pokvari dok majstori vele obratno.

Nasao sam servis u beogradu koji popravlja servo i daje garanciju 6 meseci (150e je ako ti sve oni odrade, a 100e ako im ti odneses demontiran servo sa auta). Dok sam se predomisljao da odem za Bg jer sam iz Kragujevca, slucajno, dok sam lutao od elekticara do elektronicara, naidjem na mog sugradjanina koji mi ubedljivo tvrdi da sigurno popravlja servo u najskupljoj varijanti do 6000 dinara i daje garanciju 1 godinu.

3 dana mi je auto bio kod njega (1 dan ga je rasturio, 2 dan je narucio deo a 3 dan mi je rekao da ne moze da se popravi), ali sam provalio da ga nije ni skinuo sa auta a kamo li ista drugo radio.

Pre toga mi je jedan drugar na licu mesta preletovao lemove i nakon toga sam na dijagnostici imao samo jednu umesto dve greske, ostala je greska na akutatoru a pre prelemljivanja je bila i na elektricnom motoru servo volana. Izgubio sam zivce i strpljenje, a i snagu da motam bez serva, otiso sam i kupio drugi polovan za 130e sa ugradnjom i garancijom.

Ovaj stari sam rasturio i unimerom proverio kondenzatore koji su na njemu i izgleda da su oni crkli. Planiram da to popravim i prodam ;)

Svako ce ti reci da moras da kupis drugi servo, ali veruj mi da ne moras, samo ako nadjes elektronicara koji zna to da popravi ali da ne naplati vise od 5000 din samu popravku, jer sve ostalo je dranje i ucena.

Vidi sta ti je za ciniti, u svakom slucaju znam kako ti je. Mene je par ljudi odavde ispostovalo i razmenio sam brojeve tel. Ako hoces dacu ti moj.

Aha i jos sta sam primetio na servu (tako u preiodu kad odem na dijagnostiku pa mi proradi do sledeceg puta), kao da nesto neobicno susti i krci u njemu, to me bas podseca na kondenzatore kad probiju... bar mi je tako bilo na gitarskom pojacalu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam mislio da sam nasao resenje time sto sam stavio novi akku, al nazalost eto posle 3 meseca opet muke...

Danas sam bio kod ortaka dobroga (majstora) koji je opet zvao svog nekog lika u BG, koji godinama radi bas samo sa elektronikom. Covek kad je cuo koji je auto u pitanju odma mu je rekao da su 1% sanse da je servo i da nismo mi bas te srece da upadnemo u taj postotak... (ali ne znam mene i moju srecu :lol: ) Rekao je da proverimo senzor ugla volana i da odradimo kalibraciju istoga. To cemo sutra ako bog da (posto sam danas porucio ELM-a i kablove) ali kakav sam ja baksuz moj servo ce upravo biti taj famozni sa 1 u zagradi kod kojeg ne moze FES da odradi kalibraciju....ccc...(kakav sam negativac). Na kraju krajeva, ako i to ne upali...palim kola i za BG, kod tog istog lika ili kod nekoga koga mi preporuce forumasi, ako se iko javi sem tebe...valjda ljudima vec dojadila tema...u sta i vreujem... :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stigao elm327 i zeleni adapter...greska c1013 ponistena i sad opet radi. ako iko ikada bude citao ovu temu i slucajno ima spisak gresaka koje ispisuje Fes i ima volje da ih posaljd meni nekako, ja bi mu bio veoma zahvalan. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

c1013:centralna jedinica u kvaru povremeno

Moze biti zbog hladnih lemova i slicnog. Ako nisi prelistao ovu temu predlazem da to i ucinis jer ces sebi dosta pomoci. Isto tako guglanjem mozes dosta toga saznati pa i kodove gresaka naci !

U svakom slucaju predlazem da potrazis pomoc nekog strucnog lica ,elektronicara, koji je vec imao kontakt sa tim. Ne znam da li se neko od majstora sa foruma bavi tim problemom.

Pogledaj oznake serva , sa donje strane, pa ako se podudara sa mojim rad sam da ti ustupim neke delove od starog upravljaca! Pozdrav! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na brzom odgovoru...

Prelistavao sam i ovu i druge teme i sto sam vise prelistavao to sam vise zbunjen... :question:

Nigde nisam nasao oznaku i znacenje te greske cak ni svemocni google mi nije od neke pomoci bio iako ga koristim dosta uspesno vec 10-ak godina, ako ne i vise...ccc...

Uzimajuci u obzir da dolazim iz male sredine koja i nije bas bogata dobrim elektronicarima moracu da se pouzdam na nekoga ko se bude javio sa foruma ili da pomoc potrazim u BG ili NS...sta je tu je...bem li ga....

Nadam se da je samo neki lem u pitanju ali i to nikad necu saznati i ako ga odradi neki elektronicar.

On ce svoje da naplati i tu nema dalje... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...