Jump to content
FAS Goran
ivanellis

Otkazao servo na Stilu :(

Recommended Posts

Jutros kada sam startovao motor na tabli se upalila lampica(Volan) i kaze da je otkazao,to mi se desavalo jos par puta ali ne za redom vec s vremena na vreme.Problem sam resavao tako sto sam ponovo startovao motor i on je normalno radio...do jutros :(

Ako je neko vec vidjao ovakav problem moze li da mi pomogne. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkazivanje volana na stilu nije tako cesto kao na puntu, ali razlozi mogu biti razliciti. Jedan od najcescih je slab akumulator, ili slabo punjenje alternatora. Desava se da otkaze i sam elektro volan, ali ja ti u svakom slucaju prvo predlazem dijagnostiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator sam ispitao unimerom i bilo je 12 v.Sad idemo dalje...

Edited by ivanBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ugasio zbog akumulatora. To mu je kao neka zastitna mjera...

Nakon zamjene akumulatora morao sam na dijagnostiku da ga resetuju tj. upale ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je servo otkazivao uvek zbog akumulatora.Svakako idi odmah na dijagnostiku,jer ni zamena akumulatora ti nece otkloniti gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe sam imao slične probleme zbog slabog akumulatora. Kad sam ga zamenio ništa nisam resetovao sve je profunkcionisalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...posle nekoliko dana nevoznje pokusam da upalim auto ali nista akumulator prazan.

Zovem druga da upalimo kablovima (znam da ne sme ali sam trebao na put) i nekako upalimo auto ali od tada prijavljuje "PWR STTER FAIL" i servo mrtav....e sada pola njih mi kaze da je otisao motor serva a pola da treba fiatovom dijagnostikom da se ukloni greska dajte vasa misljenja i da li je neko imao iskustva sa ovakom gluposcu..i da li neko zna nekog ko radi dijagnostiku i dolazi na poziv,buduci da mi je auto zakucan u garazi na Obilicevom vencu....u pitanju je stilo 1.8 2001 god.

unapred hvala!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti stavi drugi akumulator. To što si upalio na kablove ništa ne rešava.

Skoro je isto tako jedan Stilo ostao bez struje...isto upaljen na kablove...isto mu sijala lampica za servo i nije radio. Ostavljen je bar pola sata da radi u mestu i tako malo dopuni akumulator, ali...kada je ugašen nakon tih pola sata, opet nije hteo ni da zavergla.

Sutradan stavljen drugi akumulator...upalio bez problema i servo je normalno radio.

Ako ti i sa drugim akumulatorom i dalje ne bude radio servo, onda dijagnostika. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Sve je Nesa lepo opisao, ali, uvek ima neko ali, u ovom slucaju nije problem bio u akumulatoru!!!! :veryangry:

Vecu onom ko je pokusao da ga upali!!!! :harhar: :harhar: :harhar:

Polu interna sala, stavi dobar akumulator, moze i manje snage, tj amperaze i onda ga upali i ponistice ti gresku, provereno, pitaj Nesu! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj auto je relativno skoro kod mene a akumulator je BOSCH S4 star sest meseci,merio sam mu juce napon pre paljenja i imao je 12,6V a kada je upaljen tera preko 13V..sada treba da mi dodje drugar sa dijagnostikom i ako skine gresku idem iz momenta da kupim akumulator za FAP-a!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...zadnjih dva,tri dana sam imao situaciju da mi se servo

iskljucivao pri skretanjima od po 90 stepeni. Nakon zaustevljanja i ponovnog pokretanja bilo je sve normalno ?! Juce mi

se ispred kuce pri manevrisanju :thumbup: zakucao i od tada ni glasa. :question: Isao sam kod drugara na dijag. koju

koliko vidim i on ne poznaje u potpunosti pa smo ipak nacackali da je SENZOR NULTOG POLOZAJA VOLANA neaktivan ! Probao sam

i sa drugim akumulatorom ali bez uspeha . Sta dalje ? Eto pomozite ! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno ti je crkao taj senzor ali desavalo se da gubi kontakt u elektronici,najbolje da neki elektronicar ti to pregleda pa u najgorenm slucaju juri polovni

Share this post


Link to post
Share on other sites

ide sipka volana kroz dobos na sity servu e u tom dobosu je na samom servu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ne uspe popravka i budes morao da juris polovan mora da pazis da li ima 2 ili 4 vrata,sistem protiv proklizavanja .....mora da se poklopa sa starim servom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nesto iz kucne radinosti ! :coffee:

HBjbi.jpg

To je pogled na stampanu plocu servo upravljaca (odozdo).

Obzirom da ovako niti se moze mnogo videti , niti uraditi , morace sve "dole" !

Postavio sam sliku jer do sada nisam video slicno za doticni auto(STILO 1.6 ) !

Predlozi su dobro dosli (konstruktivni) ! Ja ipak nemam velikog iskustva sa doticnim ! :whistle:

Sada odoh na posao a ovo nek' se "kiseli" .

Mozda ima jos nesto sto bih dodao ali mi sada ne pada na pamet jer me evo vec drugi put

prekida nestanak struje :realmad: ! Sve na po jedan minut :wallbash: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da osvezim temu ! Resio sam da u kucnoj verziji nadjem taj senzor i uspeo sam (da ga nadjem) !

Bio sam zauzet pa je ovo malo potrajalo . Dakle evo ... :wallbash:

UpwBS.jpg

Sada ostaje da ga proverim . Ako je to moguce ! U suprotnom , treba mi pomoc oko nabavke !

Pobeleo sam od prevrtanja sajtova i strana ! Izgleda da riknjavaju samo na Puntu ! :whistle:

Uzmi Punta -kazu , NE- "to" sr... sa klocnama umesto amortizera ! :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...