Jump to content
FAS Goran
ivanellis

Otkazao servo na Stilu :(

Recommended Posts

1 hour ago, Manda357 said:

Ovo treba da kupim,bela nalepnica ako se ne varam.

IMG_20190103_125859.jpg

Pitanje da li mora isti ovakav seriski br da see uzme 93897 ili ne.Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen ceo servo, kome bude trebalo neka me kontaktira, za 7000din deo i ruke, majstoru svaka cas, posto se deo sa rukama krece od 100/130eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Manda357

Ako zelis, slobodno ispisi svoje iskustvo, kontakt majstora i sve sto mislis da je relevantno.

Dozvoljeno je sve sto ne prelazi u otvoreno reklamiranje ;) , a informacije ce sigurno znaciti kolegama, zlu ne trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi drug kupio stila jtd 2006god i otkazo mu servo izbaca esp i srs uvijek i kaze ponekad mu izbaci lampicu od motora jutros cemo probati s mojim akumulatorom nov je ali me brinu te druge greske da mu nije ecu kikso?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/18/2012 at 7:23 PM, markokg81 said:

Ako si procitao moje postove mogao si da primetis da sam ja jedini prosao kroz tvoju pricu. Svi su bez serva ostali ovako ili onako....

Sve se dalo gasiti i paliti na dijagnostici dok jednog dana nije ostalo za amin ugaseno. Tada sam krenuo u potragu za resenjem. Konsultovao sam se sa par ljudi sa foruma, i kao sto sam kazes, svi tvrde da servo ne moze da se pokvari dok majstori vele obratno.

Nasao sam servis u beogradu koji popravlja servo i daje garanciju 6 meseci (150e je ako ti sve oni odrade, a 100e ako im ti odneses demontiran servo sa auta). Dok sam se predomisljao da odem za Bg jer sam iz Kragujevca, slucajno, dok sam lutao od elekticara do elektronicara, naidjem na mog sugradjanina koji mi ubedljivo tvrdi da sigurno popravlja servo u najskupljoj varijanti do 6000 dinara i daje garanciju 1 godinu.

3 dana mi je auto bio kod njega (1 dan ga je rasturio, 2 dan je narucio deo a 3 dan mi je rekao da ne moze da se popravi), ali sam provalio da ga nije ni skinuo sa auta a kamo li ista drugo radio.

Pre toga mi je jedan drugar na licu mesta preletovao lemove i nakon toga sam na dijagnostici imao samo jednu umesto dve greske, ostala je greska na akutatoru a pre prelemljivanja je bila i na elektricnom motoru servo volana. Izgubio sam zivce i strpljenje, a i snagu da motam bez serva, otiso sam i kupio drugi polovan za 130e sa ugradnjom i garancijom.

Ovaj stari sam rasturio i unimerom proverio kondenzatore koji su na njemu i izgleda da su oni crkli. Planiram da to popravim i prodam ;)

Svako ce ti reci da moras da kupis drugi servo, ali veruj mi da ne moras, samo ako nadjes elektronicara koji zna to da popravi ali da ne naplati vise od 5000 din samu popravku, jer sve ostalo je dranje i ucena.

Vidi sta ti je za ciniti, u svakom slucaju znam kako ti je. Mene je par ljudi odavde ispostovalo i razmenio sam brojeve tel. Ako hoces dacu ti moj.

Aha i jos sta sam primetio na servu (tako u preiodu kad odem na dijagnostiku pa mi proradi do sledeceg puta), kao da nesto neobicno susti i krci u njemu, to me bas podseca na kondenzatore kad probiju... bar mi je tako bilo na gitarskom pojacalu :)

Dobar dan.Menjao sam akumulator i od tad ne radi servo na stilu.Molim Vas!!! Br tel nekoga ko može da popravi.Veliko Hvala!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz, nisam znao tacno gde da se ukljucim u pitanje. Stilo Mjet 1.9 2006 god.
Od juce mi se desava da zuji volan kad okrecem levo desno, na leru i voznji isti zvuk. Ustvari vise neki zvuk kao da zateze gumu,kais, cangrljanje.
Kad ugasim auto, dam kontakt samo, okrecem volan i dalje se cuje to skripanje. Servo mi radi i City mod radi.
Sta bi moglo da bude? Tek od srede mogu da majstora pa sta mogu da ocekujem otprilike i koliko je opasno za voznju? Nije jako skripanje ali nesto nije ispravno.
Volan reaguje na dodir, nema kasnjenja u voznji

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam okretao volan na kontakt i osovina koja ide iz letve volana, ne znam tacno kako se zove, ima na kraju svakog tocka gumenu manzetnu pa je ispod sraf. Naspricao bele masti oko te gumene manzetne na svakom tocku. Sada se ne cuje skripanje. Da li se napravio neki zazor tu ne znam, kada rukom pomeram tu osovinu nema lufta nigde

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da si iz kanala/ispod dizalice ili tako nešto, ovo opisano radio?

Ako je tačno, onda su sferni zglobovi na krajevima letve dobili luft.

Otiđeš lepo kod "trapadžije" i nađete problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne iz kanala niti dizalice nego namotao skroz levo i skroz desno, naprskao bele masti na te krajeve osovina iz letve i evo motam pun levo i desno i bez zvuka volan. Nista se ne cuje.
E sad, pominjes trapadziju, to je dobar savet jer mislim da mi trosi sa unutrasnje strane desnu gumu malo vise od leve. A ne znam da li to ima veze sa ovim osovinama ? Ili ne?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovde je skripalo i cangrljalo kad okrecem volan. Ne znam da li je isti princip sklopa kao kod Stila ali tu je sraf i izmedju taj gumeni dihtung sta god. Tu sam stavio masti.

Moram svakako do trapadzije. Kakve sam sve rupcage preletao po NS cudno da mi tockovi nisu otpali.default_).gif

Izvinjavam se za omasenu temu.

 

0e917b4b7038f23131fd0adc9ae4ac5d.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Supruga je upalila i vozila par stotina metara, primjetila je da je volan postao jako težak za upravljanje, uspjela je jedva uparkirati i ostaviti ga tu.

Ja sam podigao haubu i na strani kanalnog remena vidio dosta kapljica ulja ili čega već kao i na alternatoru. Dole na plastici zaštite motora se vide tragovi nekakve kao masti, ulja...

1.9 MJTD.

Da nije zupčasti majku mu....

Al kakve veze sa servom ima....

Edited by luka78

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update. Uspio sam skinuti poklopac motora. I jednu zaštitnu plastiku zupčastog, on se čini ok. Zategnut, sve uredno. Međutim, remenica PK remena je sva masna sa strane, i oko nje je ulje i mast nekakva. PK remen stoji čini mi se malo ukrivo. 20210511-192131.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Mijailović P. said:

Vidi kolega, za to na forumu pomoći nema.

Pravac majstor.

Ovo je sve informativno jer me kopka do sutra. A prije 20k su mu spale klapne sa usisa. Zamijenjeno 6 ventila, brušena glava, zamijenjen dihtung glave i reparirana turbina u Užicu. Et.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...