Jump to content
FAS Goran
Srdjan

Pomoć pri kupovini Lancia Lybra

Recommended Posts

24 minutes ago, vagenovac said:

Meni je grande sa tom tezinom I 190ks hvatao 7.5-8s 100-160, 80-120 je bio sporiji ;)

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 

Možemo da se potegnemo iz rolla, otkinuću te. :D 

 

Prvo nisi merio na istom pravcu pod istim uslovima, drugo, ko zna šta tvoj brzinomer pokazuje, dalje.... nije sve jedno da li je 7,5 ili 8 sec... nije isto da li je 8 sec do 150 ili 160. Međutim, jedino pravo poređenje je potezanje... ;) Npr. ARL Golf PD150, remapiran na 190KS izvlači 100-160 oko 9.5 sec. Razlika između 7,5 i 9,5 je poprilična. 

 

Koliko znam Grande ima oko 1200 kila prazan, Golf 1250. Imaš tu malu prednost od 50 kilograma, plus ako si lakši od mene, tu imaš još malo prednosti. 

Edited by drfedja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remapirane cetvorke arl sam ubijao ko zeceve sa fiatom, a metio sam x puta u raznim uslovima, samo nemoj da ispadne da je kod matorog vagena precizniji taho od novijeg fiata

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna gde su bile remapirane, neki gej tjuning. :D Ništa bez Gumetina ćuninga. Kad hoćeš da te oderem ? ;) 

 

Ja znam koliko je precizan tacho kod mene, a moze i da se kalibrise preko dijagnostike, tako da moze lagarija da varira u odnosu na to za koje je trziste bila isporuka. Šta ako ti kažem da na B8 2.0 TDI Audiju A4 2009. godište na 160 laže cajger čak 14 kmh u odnosu na GPS ? Mojih 156 GPS kmh na 160 KMh nije tako strašno... To što je auto matoriji ne mora nužno da znači da više laže taho. I na četvorci je merenje digitalno, preko ABS senzora, tako da nema tu bitne razlike u samoj tehnologiji, barem što se toga tiče. Što se tiče ubrzanja od 100-160... četvrtom samo bez šaltanja je 7.1 sec. 

Edited by drfedja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam izlistao teme i vidim generalno da je ovaj 2.0 u Lybri ok motor, nisam nasao neke velike zamerke po temama na njega, sem malo vece potrosnje, ali s obzirom da ima plin, i cak da popije i 15l plina po gradu, to mi je ok, jer sam se navikao da mi TDI trosi po gradu 9,10 litara bez problema, tako da mu na plin dodje samo usteda...Tempomat bi bio obavezan, i taj menjac iz stila 6 brzina...Udobnost odlicna, u to sam se vec uverio, lako i lepo se vozi...Jedino sto me brine je njena eventualna dalja prodaja, vidim da neki taj 2.0 motor zovu "vencanica" i to jedina stavka koja me trenutno odbija od ovog auta, u dilemi sam...Za ostalo se ne brinem previse...Dakle jedino me brine njena dalja prodaja, jer bih taj auto vozio otprilike godinu i nesto dana, do recimo sledeceg leta, i posle ide kupovina naceg drasticnije maldjeg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, teško se prodaje. Vrte se po oglasima po dve godine. A 9,10 po gradu, pa naravno, zimi, uz cimanje od semafora do semafora. Meni je na zadnjem dosipanju punog rezervoara potrošnja ispala 7,7 litara, ali nisam vozio špiceve, već relativno normalni gradski režim. Mislim da i taj 2.0 20V u takvim uslovima zagušenja po gradu troši i više od 15, mada to najbolje da vidiš. Prednost sa TDI-jem ti je autonomija, na otvorenom, možeš opušteno da pređeš 800-900Km bez dosipanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali sad tih plinara ima na svakom cosku, tako da je autonomija ovde postala prilicno nebitna stvar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Lybru 2.0 20V prodao za 4 dana od kako sam je stavio u oglas, ali auto je zaista bio odličan. Kupio je bio za 2600 i posle godinu dana vožnje i pređenih svega 5-6000 km (jer sam u to vreme imao i 3 druga automobila) je prodao prvom kupcu koji se pojavio za 2400. Nisam u tih godinu dana ni bio s autom u servisu, osim što sam čak 3 podizača prozora morao da popravim, što je ukupno koštalo 50 eura. Dakle godinu dana posedovanja tog auta me je koštalo 250 eura + benzin + registracija. Kupio sam je za pola sata i isto tako prodao za pola sata praktično.

 

Zato ti i kažem, nađi dobar auto i lako ćeš ga prodati. Isto tako bih rekao da trenutno u oglasima nema dobrog auta, dobar se pojavi 2x godišnje, te s toga mislim da s obzirom da juriš auto na godinu dana, batališ celu tu priču i kupiš neki mainstream za kojim svi balave i ne gubiš vreme. Da juriš auto koji bi vozio 3-4-5 godina imalo bi smisla tražiti, za godimu dana - ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

do istog  zakljucka sam i ja dosao, verovatno cu izgubiti na vrednosti bar 300-400 evra do sledece godinhe,s obzirom kako drze cenu, plus odrzavanje, i tesko ce ici prodaja,tako da mozda najbolje nista tu ne dirati do daljnjeg ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pad vrednosti od 300-400 eura godišnje bi ti sledovao kod bilo kog auta, u tom smislu nema razlike između modela. Koji to auto ne gubi na vrednosti 300-400 eura godišnje, osim starih krševa koji su dotakli dno svoje vrednosti, ali koji zato bez problema dosežu 300-400 eura godišnjeg održavanja ili nebuloznih skupih kvarova?

 

Samo je kockarnica sigurniji i brži način da se izgubi novac od automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da menjas g4 tdi za libru 2.0!? Rili bro!? :D Ala bi tog us.alo :D
2.0 ti je kao sto kazes vencanica. Ne prodaje se, ne kupuje se. Potrosac veliki, cak mislim da ga je i fabrika bese deklarisala na 13-14l. Za to koliko trosi ne ide nikako, skup za odrzavanje, spor...sem zvuka nema niceg dobrog tu. Te price "izdrzljiv" verujem da su istinite ali tipa kod jednog vlasnika, mazio, pazio...inace nadji ga dobrog, pa skoro da nema sanse. Il je prolupao il duva , mada obicno ovo prvo :D Uzmi ti lepo 2.4jtd i eto ti ga i zvuk. 20 000din vise za registraciju ali to ces ustedeti u odnosu na ovaj 2.0 na sto mesta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11.3.2017. at 0:27 AM, marko.jovanovic said:

.....

 

2. https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9344218/lancia-lybra-20-20v

Optimisti sa placa na Bulevaru Revolucije. Krenuo je sa 2500 :P Bio sam do njih dok im još nije stigao auto, kaže bajo, ne mogu ispod 2500 da ga dam, znaš li koliko je mene izašao. Za 1500 bih ga kupio, da je top, jer se kladim da ga je uzeo za neku bagatelu.

2.0 BG plac.JPG

...

Koga zanima lybra 2.0 20v

 

Opa, pala cena, sada je 1790€

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9344218/lancia-lybra-20-20v

Cenim da će da ga spusti na 1500€, možda i ode. A ovamo priča da mu se i za 2500€ ne isplati da ga proda :P

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, nov sam na forumu, ako sve bude kako treba mozda vam se pridruzim u aktivno pisanje :) Naime, imam u planu da kupim Lanciu Lybru, dizela bih iskreno izbegavao (nerealnih 150-200k km i turbina su bas upitni), generalno imam takvo misljenje za sva vozila kakva se najvise prodaju kod nas (od 2000. godista pa do 2007-08). Gledajuci benzince naidjem na ovaj oglas 

 

gzgrzsg.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10323399/lancia-lybra-18-plin-rasprodaja

 

...jedan je od najpovoljnijih, zvao prodavca kaze sve super, odlican auto itd. 

Da li je neko isao da pogleda ovaj auto, je l' je jos nekome zapao za oko? Iskreno ovo bi mi bila prva Lancia, ne znam ni sta treba da gledam, a prodavac kaze da je sve super. 

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je minimum 50 eur, pod uslovom da ne treba nista da se doradjuje, menja itd. Ali mislim ovako generalno, cena je bas niska u odnosu na ostale, zbog toga pitam da li je neko gledao ovaj auto ili vidjao isti ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al ti bas zato sto je tako prejeftin treba da ga kupis i da budes srecan.

Nisi jos naucio skolu da se nikad ne gledaju najjeftiniji primerci sa oglasa?

Pravilo je da se gledaju  oni najskuplji  i da od njih krenes da gledas i da se polako spustas do cifre sa kojom raspolazes a ako vidis da se ne uklapas onda promenis model automobila p iznova tako jer najlakse je gledati najjeftinije sa oglasa a posle ti je kriv prodavac kako te zeznuo kad ti pocne crkavati sve i svasta.

Nije to tako jeftino jer je  dobro i budi ubedjen da je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/16/2017 at 8:09 AM, one said:

Pozdrav svima, nov sam na forumu, ako sve bude kako treba mozda vam se pridruzim u aktivno pisanje :) Naime, imam u planu da kupim Lanciu Lybru, dizela bih iskreno izbegavao (nerealnih 150-200k km i turbina su bas upitni), generalno imam takvo misljenje za sva vozila kakva se najvise prodaju kod nas (od 2000. godista pa do 2007-08). Gledajuci benzince naidjem na ovaj oglas 

 

gzgrzsg.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10323399/lancia-lybra-18-plin-rasprodaja

 

...jedan je od najpovoljnijih, zvao prodavca kaze sve super, odlican auto itd. 

Da li je neko isao da pogleda ovaj auto, je l' je jos nekome zapao za oko? Iskreno ovo bi mi bila prva Lancia, ne znam ni sta treba da gledam, a prodavac kaze da je sve super. 

 

Nađi nekoga ko se razume da ti pogleda auto ili se dogovori sa prodavcem pošto je registrovan da se auto odveze do tvog majstora koji će i da ga održava. Moraš da platiš uslugu ali si onda načisto sa autom. U tom slučaju ne moraš da izbegavaš ni dizelaše jer je kod ovih auta odavno već sve poznato, majstori se razumeju šta treba da se pregleda, ne treba da te plaši bilo šta, stanje svake komponente može da se utvrdi, osim kilometraže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao da je pogledam... Iako je vec bio mrak lepo izgleda spolja... Motor mirno radi a pri paljenju i gasenju nema nekog cangrljanja koje koliko skapirah vezuju za plivajuci... I vise nego lepo vuce i ima bas dobar odziv na gas... Jedino sto me malo kopka je sto na meracu za ulje pod svetlom baterijske lampe kao da se vide neka ispare ja dok toga na cepu za sipanje ulja nema... Utegnuta, preko neravnina ne lupa i ne skripi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Nakon mnogo čitanja saveta sa ovog sjajnog foruma,rešio sam da Lancia Lybra bude moj sledeći automobil,i to sa 1.9 jtd motorom.

Molio bih za komentar vezano za Lybru sa slike,takođe ako ima neko da preporuči neku,bio bih veoma zahvalan.

Napominjem da jurim isključivo limuzinu. Nema ih mnogo u oglasima,pa i nije baš lako naći "onu pravu", a ja sam baš nestrpljiv:D. Ova Lybra je jedna od novijih (kilometrażu ne računam,očigledno je daleko od realne), boja mi se baš svidela kako joj stoji,i ima solidnu opremu. E sad, ono što me odbija je to što se vidi da je poslednji vlasnik nije "mazio i pazio"- uopšte! Sedišta su zrela za dubinsko pranje, ima tu još stvari,ali pokušavam da budem realan,i ne preterano zahtevan, s obzirom da pričamo o Lybri skoro 15 godina staroj, koja pritom košta desetak puta manje od svoje izvorne cene. Unapred se izvinjavam ako na pogrešnom mestu na forumu postavljam ovo, i još jednom molim za pomoć,dakle svaki savet je dobro došao;)!

 

Screenshot_20180211-155623.thumb.png.6042422b0ea646ce51c335a08cd4f9e1.png

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11714225/lancia-lybra-19-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...