Jump to content
FAS Goran
Srdjan

Pomoć pri kupovini Lancia Lybra

Recommended Posts

U gradu svi povlače pošteno iz rezervoara. Konkretno za Beograd, sve što je ispod 8 L je izuzetno štedljivo (važi za sunčani dan i 24*C - čim temperatura padne za 5*C potrošnja se poveća). Ako deonicu od 15 km sa 23 semafora i 3 kružna toka prelazim za 20 minuta kada nije velika gužva onda ti je jasno da je bilo kakva priča o potrošnji u gradu bespredmetna.

Naravno uvek ostaju Oktavie, Vektre i Pasati koji po predanju jedva da troše gorivo, nešto malo preko 2,5 L u najvećoj gužvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, nadam se da je ovo pravo mesto za ovo sto me zanima.

Naime, veoma sam zainteresovan za Lybru i danas mi je jedna zapala za oko. U pitanju je 1.9jtd, karavan. Obisao sam je, i stvarno mi deluje da je u odlicnom stanju. Ima servisnu knjigu, uredno popunjenu (ne deluje mi fake), i poslednji unet servis je na, cini mi se, oko 135.000, u avgustu 2009 godine, sto mi je takodje sasvim dobro.

Naravno, zelim sto pre da je oteram na pregled, pa me zanima da li vi mozete da mi preporucite neki servis u Novom Sadu? Po mogucstvu, specijalizovan za Lanciu..

Jer, u poslednjih godinu dana sam imao jako ruzna iskustva sa trgovcima, i totalno sam izgubio poverenje koje ionako nije bilo preveliko. Bio bih vam zahvalan ukoliko bi mi sto pre odgovorili, jer bih vec u ponedeljak hteo da je odslepam i proverim.

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da prijavim, kupio sam Lybru. :w00t:

Cim je uredim, stize predstavljanje i fotke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi forumaši i ponosni Lybristi,iscrpno isčitah sve gore navedene postove i eto tako gledajući i sabirajući sve reših da uzmem Lybru.

Trenutno vozim Seat Ibizu 2001 god,no zbog malenkosti vozila i želje za komforom pregledavao sam i iako rekoh da se neću vratiti na Italijane,

reših da potvrdim "Nikad ne reci nikad" teoriju. Vozio sam Punta 97 kao i Tipa 91. Za Tipa reci hvale a za Punta blagi uzas...

No,uzeo bih benzisku verziju Lybre motora 1.6 ili 1.8 pa bih voleo da čujem tj.(vidim) neki savet Lybro znalca kako bih znao šta mi je činiti i na koju stranu vagati...

Trenutno ih u ponudi 2002 2003 godište ima za do 4000 eura što je i neka granica mog narodno rečenog gubera. :))

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi pogledaj u Beoafrici....plavu. (kod buvlje pijace). Mislim da je 1.8 benzinm 130 ks, u poprilično dobrom stanju.

Ne znam koliko će ti pomoći iskustva vlasnika tog vozila, svi mahom vozimo dizelaše, al jedno što sigurno mogu da ti potvrdim da se motor na tom vozilu (benzin 1.8) ne čuje uopšte! Ni spolja ni iznutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao istu dilemu pre mesec,dva. Isto sam krenuo u potragu za Lybrom benzincem (dizele bas ne gotivim),i na kraju izabrao 1.8! :thumbsup:

Dosta sam citao po forumima,raspitivao se,i nekako sam se fokusirao na 1.8,skontao sam da je to neka zlatna sredina,plus ih ima najvise u ponudi.

1.6 motor je ipak malo preslab za taj auto. Dok bi mi 2.0 bio malo veci finansiski izdatak,ipak je tu malo veca potrosnja,malo veca registracija,malo skuplje odrzavanje,i dosta skuplja ugradnja plina.

Sto se tice 1.8 motora,vecina kaze da se taj motor nije bas proslavio,dok ima i ljudi koji su apsolutno zadovoljni. Raspitivajuci se o tom motoru,svi su mi napunili glavu o tri stvari: varijator,da trosi ulje i da puno trosi u gradu!

U mom slucaju (auto ima pravih 153.000km) se varijator jos ne cuje,masina samo zuji,potrosnja ulja za predjenih 2000 km je nula grama,potrosnja je kao sto pise u katalogu,znaci da u gradu trosi i do 12,5 litara,ali ja gradske voznje imam veoma malo tako da mi to nije bila prepreka prilikom kupovine.

Dok su ostale stvari manje vise ok,i iste kao i kod drugih verzija Lybre.

motor na tom vozilu (benzin 1.8) ne čuje uopšte! Ni spolja ni iznutra.

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam otisao da pogledam jednu Lybru 1.8 na placu koji je prethodno gore moderator Damjanovic naveo,deluje mi na prvo oko sve ok.

Medjutim posvetivsi se malo detaljisanju uvideh dosta sitnih korozivnih tacaka sto vecih sto manjih...gepek vrata,na rubu zadnjeg tocka na krovu itd.

Uglavnom nije zadovoljila kriterijum da bas nju odaberem ali s`obzirom da nisam do sada probao ovo vozilo,najvise sam otisao da steknem utisak voznje,velicine i udobnosti samog vozila.

Naravno nisam mnogo toga okusio ali od prilozenog ostajem u istom smeru,traganju za pravom definitivno Lybrom... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me opet sa novim reportom,isao sam pre-neki dan i pogledao sam jos jednu Lybru koja se vrti po oglasima u Bg-u,zbunjujuce ali auto je predstavljen kao 2002 godiste no stakla mu daju godine 2001,no nebitno nastavih dalje i obrnuh krug,medjutim unutrasnjost mi deluje ishabano kao i dugmici na centralnom panelu naveli su me da proverim rad klime. Klima radi ali duva samo ka sofersajbni dok centralni panel ne radi...citao sam na forumu o tom problemu kod Lybri i dosta mi je pomoglo,sve u svemu odustah od doticne Lybre i nastavljam dalje,u ponedeljak idem da pogledam 2 primerka pa bi mogli neki saveti da mi koriste,sta pogledati na prvo oko,na sta obratiti paznju...

image.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1197102/lancia_lybra/

image.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas804685/lancia_lybra_18_i/

Konkretna dva primerka koja su mi zapala za oko i koja cu nadam se u ponedeljak pogledati i uzivo... :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam otisao da pogledam jednu Lybru 1.8 na placu koji je prethodno gore moderator Damjanovic naveo,deluje mi na prvo oko sve ok....."

Ja ne ulazih unutra, samo je vidoh spolja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...gledam neke lybre karavane i interesuje me koja je razlika izmedju motora 1.9 jtd 77kw i 1.9 jtd 85kw sem u snazi naravno,covek me ubedjuje da je 2001 god sa tim motorima od 77kw a koliko sam ja upucen oni su ugradjivani do 2000god,ima kao od 105ks,110ks,115ks,116ks,sta je tu tacno i koji je motor najbolji u lybry od tih ako svi postoje?

gledao sam nekog bezinca 2.0 sa tng od 750e ali sam se razocarao kako poteze,sa tim motorom treba mnogo bolje,zato sam se opredelio za dizel varijantu B) ..voleo bih da cujem vasa strucna misljenja oko toga..

veliki pozdrav za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, lepo si rekao, ti motori su se ugrađivali do 2000 god. Od 2001 idu motori sa 81 kW a od 2002 se ugrašuju motori sa 85 kW.

Nisam još čuo da postoji ijedna bitna razlika kod tih motora u smislu održavanja. Dakle sve isto, samo, eto malo manje konja može da pruži, ali verujem da to i nije nešto mnogo primetno. Ionako se automobil u 99% vremena vozi u režimu znatno manje snage. Ok, zatreba ponekad ekstra snaga ali i tvojih 104 konja su sasvim OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru,jos nisam uzeo lybru ali definitivno ce biti ta od 85kw,drugar ima 2001 god i pise mu u saobracajnoj da ima 85kw,kazes da su ugradjivani od 2002,a i po oglasima kada gledam ima ih dosta u 2001 koji navodno imaju 85kw,da liljudi ne znaju ili sta je nije mi jasno,jurim iskljucivo karavana!!!pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, narode. :rolleyes: Ja sam ovdje novi član, pa sam htio da vam se javim. Trenutno vozi moj stari Lanciu Kapuu, 97. godina, 2.4 20V 175 KS. Nakon 3 godine vožnje stari misli da uzme Lybru. Ali prvo treba prodati auto :crybaby: a baš sam je zavolio, mene oduševila njena snaga ubrzanje i rika motora :rolleyes:

Edited by Trebinjac

Share this post


Link to post
Share on other sites

...gledam neke lybre karavane i interesuje me koja je razlika izmedju motora 1.9 jtd 77kw i 1.9 jtd 85kw sem u snazi naravno,covek me ubedjuje da je 2001 god sa tim motorima od 77kw a koliko sam ja upucen oni su ugradjivani do 2000god,ima kao od 105ks,110ks,115ks,116ks,sta je tu tacno i koji je motor najbolji u lybry od tih ako svi postoje?

gledao sam nekog bezinca 2.0 sa tng od 750e ali sam se razocarao kako poteze,sa tim motorom treba mnogo bolje,zato sam se opredelio za dizel varijantu B) ..voleo bih da cujem vasa strucna misljenja oko toga..

veliki pozdrav za sve

Uglavnom je razlika u potrošnji, sem snage, mada i ona nije velika jer je ovaj od 115ks malo rasterećeniji.

Meni troši 7l po gradu, na otvorenom kada vozim 100 je 4l, na 120 već ide ka 4,5-5 (varira) a na 160 je 6l. Cisto da se zna, na 200 je 10-ka B) Ovo je laički odgovor, i ja tek od pre par meseci vozim Lanciu Lybru 1.9 jtd 85kw - 116ks, evo do sada nisam imao vrememna zbog posla ni da je predstavim kako valja. A, ako nije greška u kucanju, kakav je taj benzinac 2.0 sa tng za 750e???!!!

Ima jedan na moj auto http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/774688_Lancia_Lybra_2001_god za 3100e, isto benz motor sa tng,

a imas i moj http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/729796_Lancia_Lybra_2001_god pa ti vidi.

U sustini, kod nas vlada mišljenje da dizeli troše manje, što i jeste tačno ako vozič lagano. Ukoliko imaš tešku nogu na gasu, ne nadaj se maloj potrošnji. Inače 115ks je pristojna mašina, mada ja ovaj prodajem da bih kupio jači :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj sto sam ja gledao je karavan,iz babusnice.. :whistle: ..sa takvom cenom za taj uredjaj trebala bi bolje da ide ali nisam zadovoljan,sutra idem da pogledam 2003 emblemu u totalnom fulu u kraljevo jedino mi se boja bas ne svidja zelena metalik pa vuce na plavo ali izgleda da je dobra mada je i cena lepa 4500... :smoke: ako mi odgovara uzimam je sigurno i nadam se da cu malo da je spustim bar 300e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,novi sam ovde. Do sad nisam vozio nikada Italijanske automobile.Nameravam da kupim Lanci-u 1.9 jtd, da li je to dobar izbor? Kako se pokazala, koliko košta održavanje, da li je skupa? Mnogo lepo izgleda :thumbsup: , na šta da obratim pažnju pri kupovini? Koja joj je potrošnja po gradu, a koliko na otvorenom?

Nadam se da nisam mnogo zahtevan.

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zapravo i jesi zahtevan. Postavio si gomilu pitanja, a za maltene svako pitanje već postoti tema na kojoj se diskutovalo i diskutovalo. Ne očekuj da ćemo sad da ti prepričavamo ko je šta pisao.

Forum je veliki, ima sijaset tema, pa čitaj, čitaj, a onda pitaj nešto konkretno.

Mogao bih da ti odgovorim i:

- Lanća Lybra 1.9 jtd je odličan izbor, pokazale se ekstra a održavanje je jeftino. Pri kupovini obrati pažnju na stanje motora i karoserije i na papire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, nisam se potrudio da pročitam, nije mi to jača strana :wallbash: . Danas sam gledao jednu Lybru, izgleda extra. Definitivno sam se odlučio se pridružim onima koji je već poseduju, nemam reči kako izgleda unutra :thumbsup: Samo još da skupim pare.

Imam još jedno pitanje: neki od mojih komšija mi kažu da je bolje da kupim škodu Octaviju, kao izdržljiviji je joj motor? Kažu kao u Passata? Šta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...