Jump to content
FAS Goran
Srdjan

Pomoć pri kupovini Lancia Lybra

Recommended Posts

Boga mi, austrougarske tekovine su čudo. ("orijentacijski ois vozila")... Toliko jasno i precizno, da preciznije ne može biti. Svaka im čast. Bilo kako bilo, glava da ne boli, treba kupovati vozilo mladje od 01.09.2000.te godine, da ne bi ušao u sivu zonu (gde broj X zamenjuje svaki drugi broj). Godina proizvodnje ne znači i prva registracija. Vozila mogu izaći iz fabrike recimo maja 2000-te godine, a biti prodana za godinu, ili godinu ipo..pa da im prva registracija bude i 2002.! (ta se vozila obično prodaju po novogodišnjim popustima, lutrijama i sličnim akcijama "dok traju zalihe").

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ovo izuzetno vazna pomoc pri odluci o uvozu auta, jer sad tacno znas koje aute izbjegavas, odnosno koji motor ito po broju motora...i po broju sasije... Navodno su se mnogi opekli, kupili auto, odjavili ga vani, dovezli ovdje, i pravac otpad...Suvise para je u pitanju, da bi se upustali u moze , ne moze...Ovako bar imamo pravac, i svakako znamo sta moze ili ne moze...pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretražujući sajtove polovnjaka a prvobitno tražeći Xsaru picasso naleto sam na LIBRU... Ljubav na prvi pogled!

E tu nastaje moja dilema? Hteo bih Libru karavana benzica 2001/2002, ali koji motor:

1.6- Čini mi se slab za toliki auto

1.8- Po podacima koje sam našao velika potrošnja i taj famozni variator

2.0- skuplja registracija a i plin

Molim za savet, napišite vaša iskustva, kolika je potrošnja kog motora, iskustva sa plinom, koliko košta veliki servis, da liimaju problem sa trapovima... Hvala :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,6 - Najeftiniji veliki servis, problemi sa ECU, plin od 8-13

1,8 - Najskuplji veliki servis,problem varijator, 8-14 lit.

2.0 - Cena velikog servisa izmedju ova dva(blize 1,8) - problem automatski menjaci potrosnja 9-14

Potrosnje plina su iz iskustva mojih klijenata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

preferiraš benzince ili ne voliš dizel??

ja sam pre nekih godinu uzeo dizelaša i prezadovoljan sam, što ti kažeš ljubav na prvi pogled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam obišao par fiat/lancia servisa kako bih otklonio nedoumicu oko benzinskog motora na lybri i svi majstori mi kažu da između 1.8 i 2.0 motora izaberem 1.9jtd :wallbash: da lije moguđe da su benzinci tolko loši,da troše ulje, da im puca klipnjača, varijator na 1.8, da na plinu ne rade nikako, da "troše ko 2.5 a idu ko 1.3"??? Dajte neko ko već vozi neku 1.8 ili 2.0 Lybru neki utisak iz prve ruke. Mnogo mi se sviđa nebih voleo da umesto nje moram da kupim astru ili c5!!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na relativno velikim automobilima, kao što je Lybra, dizel motori pokažu sve svoje dobre osobine. Možda je glupo kupovati Opela Korsu dizela ili Tojotu Jaris, ali kod većih automobila nema dileme.

Mnogo je pisano o savremenim turbo, common rail dizelima, pa ne bih da se ponavljem. SVAKO ko vozi Lybru sa 1.9 JTD će ti reći da je to pravi motor za taj auto. Nemam konkretne podatke, ali mislim da sam neGde pročitao da je preko 65% svih Lybri upravo sa 1.9 JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Dobar deo vozi i 2.4 jtd, i to većina na zapadu, pošto je kod nas još uvek na snazi blesavi zakon koji seče glavu svima koji imaju preko 2 litre radne zapremine. Medjutim, imao sam zadovoljstvo da se provozam u Libri od 1.8 benzin u kojoj se MOTOR NI SPOLJA NI IZNUTRA BUKVALNO NE ČUJE. Neverovatan osećaj. Kao kad se spuštaš dizelašom niz nizbrdicu i staviš ga u ler. Tako ovo čudo ide uzbrdo! Nije bio preradjen na plin, radio je na pravi benzin!. Odista ide perfektno. Medjutim, stvar je u tome na kakav primerak ćeš da naletiš. Ukoliko imaš "pismenog" majstora kome ćeš da poveriš održavanje - stvar si rešio. Onog momenta kad počnu "filozofije" (mogao si ovo, a mogao si i ono...) zbogom pameti. Ni jedan motor u to vozilo nije ugradjen za džabe!. Ko hoće da se vozi ko gospodin čovek uzeće 2.0. Ko nema želja da se trka, uzeće 1.8, a trošiće 10% manje goriva. Kome ne smeta spoljna buka sopstvenog motora (pošto je unutrašnja izolacija perfektna) - uzeće 1.9 jtd. Ko želi za 25% više snage od toga - uzima 2.4 jtd! .... i leti ko "tica"thumbup.gif

i još opšta napomena u vezi benzinaca i dizelaša.....

1. benzinci su življi, a veći im je i "apetit" (da ne ulazim sada u priče oko broja obrtaja)

2. dizelaši bučniji, u početku tromiji, ali ne osećaju opterećenje, i manji im je "apetit"(da ne ulazim sada u rasprave oko obrtnog momenta)

--------------------------

Glavno pravilo važi za sve pre kupovine: dobro gledaj u motor, probaj ga, ubrzavaj sa njim i koči nemilosrdno. Gledaj u karoseriju. Pa kako ti se čini - ti odluči. Niko od nas nije imao prilike da rasturi motor i da mu "provali krštenicu" i krvnu sliku.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darza

Evo ja cu prvi ;)

Kao prvo jedna od retkih limuzina 1,9 u oglasima :thumbup:

Spolja (sa slika) izgleda odlicno.

Kilometraza...hm..mislim da ne kupujes auto zbog km sata ali sigurno ima "malo" vise kilometara jer je vrh rucice menjaca otpao a i koza volana je izguljena malo a strane.

Mislim sve se popravi to lako .... :thumbsup:

Ja bih je pogledao da sad kupujem .

P.S. Pitaj prodavca sa cime ciste sedista (kad vidim ovako cist naslon za ruku dodje mi da zaplacem ;):unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozitivno. Lepa kombinacija boje enterijera sa "miš"-metalize bojom. Kilometraža-ko kilometraža...vraćana! Malo je neverovatno da je to vozilo prelazilo 1000 km mesečno, ali to je masovna pojava (vraćanje kilometraže)... šta da mu radiš. Inače sve drugo, bar po ovoj rezoluciji fotografije izgleda ko poručeno! (bezprekorno).

Pokušaj da ga provozaš po placu, naglo zakočiš, ubrzaš, slušaj dobro motor...., vidi jel vuče negde...Isto i kod ubrzavanja. Proveri kako se zatvaraju vrata (da li zveče?)..ili se čuje prigušeni tup zvuk, Prozori gore-dole, retrovizori u svim pravcima, uključi muziku, pojačaj zvuk na 50% slušaj da li neki od 7 zvučnika šuška ili probija, ponesi neku kasetu, probaj kako radi kasetofon....Ovo oko radija i nije toliko bitno, ali može da ti posluži kao argument kod cenkanja. Inače, kako stvari stoje, bar prema slici, vidim da ćeš za 3.500 dobiti perfektno vozilo. (ali sve ovo proveri predhodno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda zaista lepo. Mislm (nisam siguran) da nema ASR i ESP, jer to nije standard u ovom paketu opreme. Teoretski je moguće da je ugrađeno po zahtevu.

Spolja perfektna, iznutra - wow !!! Ekstra čista. Verujem da je pažena i mažena !

To je sve što se može reći prema priloženim slikama i specifikacijama koje je dao prodavac. Jedno je sigurno: vredi pogledati ! Prodavac je ovde verovatno ukalkulisao sebi cenu od 3.500,00 a onih 200 je za cenjkanje.

Ja sam 'teo limuzinu, baš ovakvu, al' džaba ga bilo, stvarno mi trebao karavan.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne svidja mi se i mislim da ne moze da bude dobra za ove pare. A prodavac je slikao taman tako da na slikama izgleda perfektno. Posto imam drugara koji se bavi tim poslom naucio me je da svaki auto pa i krs najveci moze da se slika tako da izgleda savrseno. Interesantno je da nema slika prednjih sedista. U svakom slucaju ne vredi diskutovati dok se ne vidi. Ali mislim da posle gledanja ne bi bili pozitivni utisci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- To je LX paket opreme sa dodatim električnim podešavanjem sedišta, i kožom.

- Prema priloženimk slikama, deluje OK.

- Vidim da prijavljuje dva upozorenja na centralnom displeju, Jedno je neko za svetlo, a drugo upozorenje ne mogu da rastumačim.

- 1.8 motor ... Hm, kažu da se Fiat nije proslavio tim agregatom, mada ako je dobro održavan, ne treba sumnjati da zadovoljava visoke standarde. Računaj na relativno veću potrošnju. Deklaracija proizvođaća je 12.4 po gradu i 6.5 na otvorenom, za karavan verziju.

- Ima navigaciju i telefon. Proveri da li rade, mada za tu navigaciju ionako nema mapa za ovaj deo sveta.

- Izgleda da ima Bose ozvučenje što je ekstra

- 102.000 pređenih km je smešno lažan podatak za auto ovog godišta. Realno, računaj na 202.000 km, što ne mora ništa specijalno loše da znači. Ali, imaj to u vidu.

- Ja sam kupio auto na ovom placu. Poslovnost i profesionalnost na nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onako kako je slikana i prikazana, ova Lybra izgleda par-exelans !

Definitivno je karoserija polirana i voskirana a iznutra temeljno oprana. Ja sam priložene fotografije zagledao, i zagledao ali nijednu manu nisam mogao da nađem. Naravno, prodavac nije naivan. Sigurno ima nešto zašto je toliko jeftin.

Uzgred, 2.0 benzin ima fabrički deklarisanu potrošnju 13.8 / 7.5 što je stvarno mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek me iznova i iznova oduševe automobili stari 11 godina bez ijedne ogrebotine na branicima ili bokovima. Ako bolje pogledaš videćeš da čak i maska izgleda besprekorno a posebno farovi. Stvarno dobro očuvan auto ili je sve novo na njemu. Kilometraža je moguća imajući u vidu potrošnju i cenu održavanja ovog motora. Baš je lepo očuvan iznutra, izgleda da enterijer nije pran do iznemoglosti već stvarno održavan. Pedale izgledaju dosta dobro kao i ručica menjača.

Mnogo ti je niska cena????

Pa ljudima je baš teško ugoditi. Većina kuka kada je skupo (meni uslinaviše telefon moleći da spustim cenu) a tebi mnogo jeftino.

Auto se ne kupuje pukom procenom fotografija. Pre ove Libre pregledaj bar 5 komada i imaćeš približnu sliku šta valja a šta ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/oglas1189495/lancia_lybra_20_20v/

Sta mislite o ovoj.

Nesto mi je mnogo jeftina

Odlično izgleda na slikama. Samo joj plin fali, benzinac srče. Ako nemaš po nekoj povoljnoj ceni da ugradiš plin u nju a nisi šeik ili vlasnik benzinske pumpe teško ćeš nahraniti ovu aždaju.

Edited by Početnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto se ne kupuje pukom procenom fotografija. Pre ove Libre pregledaj bar 5 komada i imaćeš približnu sliku šta valja a šta ne.

U svakom slučaju - pogrešiti nećeš. Doplaitćeš SIGURNO 500e da je dovedeš u perfektno stanje....niko se toga nije izvukao. Mada, lep je benzin "petak", taj klizi, ne čuje se uopšte...a to 100e. mesečno za čorbu i vredi ugodjaja koji ti pruža vozilo u kome ne znaš da li se voziš na toćkovima ili lebdiš! Ne čuje se uopšte. Ni spolja ni iznutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni lancia koju sada vozim nije stedljiva,a koliko vidim ovde na forumu ni 1.9JTD nije stedljiv a dizel skuplji od benzina, plin sekvent je obavezna oprema.Na slici mi stvarno izgleda kao da je nova, a mala cena.Cuo sam se sa vlasnikom i on je hvali(uzeo je za sebe ,ali mu je nesto drugo iskrslo).

U petak idem da je pogledam i uzmem ako mi se svidi.

Vlasnik kaze da ga i nezovu jer misle da sa autom nije nesto uredu.Cena je samo ono sto kosta njega.

U petak cu da vidim u kakvom je stanju.

Edited by toma integrala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, svi sto rade sa kolima kazu tako

http://www.autoscout24.ch/AS24Web/Detail.aspx?from=list&wl=1&lng=ger&id=7200490&qs=from%3dDefault%26zipcountry%3dCH%26make%3d42%26modellike%3dlybra%26yearfrom%3d2001%26cur%3dCHFtopl%26sort%3dprice%26total%3d17%26eftotal%3d17&page=1&row=1

Treba da se dubinski i detaljno da se opere,ispolira,eventualno sitno zafarba i eto za 2650 u Srbiji a nisi ni svestan sta je ispod.

Mozda cu cudno da zvucim, ali švajcarski automobili su jedni od najlosije tehnicki odrzavanih u Evropi. U servisu sam imao dosta slucajeva gastarbajtera kojima se desio problem na autu a masu servisnim knjizicama da je to sto je stradalo menjano neposredno pred put i slicno. Jedina prednost im je ocuvanost a to ima cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni lancia koju sada vozim nije stedljiva,a koliko vidim ovde na forumu ni 1.9JTD nije stedljiv a dizel skuplji od benzina,

Gde si video da JTD nije stedljiv? Koja je potrosnja po tebi stedljiva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Libra 1.9 jtd troši nepun litar više od Smarta pri 100 km/h.

Libra 1.9 jtd troši isto kao i moj odlično podešen Punto 1.2 8V pri 100 km/h.

Ako ti ovo nije dovoljno štedljivo preporučujem Teslu roudster - samo struja (oko 0.055 eura po utrošenom kWh) i naravno pretplata Tijaniću za TV.

Prius ne preporučujem, ipak troši dizel, nešto malo ali primetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...