Jump to content
FAS Goran
Srdjan

Pomoć pri kupovini Lancia Lybra

Recommended Posts

Marko,

Hvala na brzom odgovoru. Slažem se za cenu, mada gledam da ne uzimam ni najjeftiniju, što rekoše ovde ljudi pametniji od mene-nije džabe jeftino:D.

Drugo, pretpostavljam da i ove "fiksne" cene mogu da idu dole, što ću utvrditi sutra kada odem na plac. Javljam u svakom slučaju šta sam uradio, ako neko još ima komentar, samo izvolite, sutra će možda biti kasno:)

 

Edited by Dario87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to nikakve veze, pogotovo kad su kola 15god stara... moze da ceni i 3500€, i ti ces kupiti jer je najskuplja, i po tvojoj logici i najbolja?!

 

U trenutku kad sam ja svoju uzeo, kupila su jos dva clana foruma, ja sam uzeo skoro najjeftiniju, 1900€ pre 3 godine, a oni su platili 2500-2800...

 

U prvih par meseci su radili kvacilo, turbinu, i jos neke vece troskove, a ja sam 2 godine vozio bez vecih ulaganja, tek posle 2godine i 40.000km sam uradio veliki servis i set kvacila.

 

Evo sad je na nekih 70.000km, nepune 3god od kupovine, i dalje je u odlicnom mehanickom stanju, uz redovno odrzavanje.

 

Imao sam ulaganja, normalno, auto star 17god..

Senzor radilice (20€),

remenica alt.(40€),

regulator pritiska goriva (30€),

cilindar kvacila (20€),

viljuska (25€),

2 stabilizatora (10€ po komadu),

spona (5€),

gumice b. stangle (5€ gumice i 10€ zamena),

grejac (10€ sa zamenom),

2 x nosac motora - kosku (2x15€)...

komplet veliki i mali servis sa rukama su izasli 200€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam pobornik skuplje=bolje. Za razliku u ceni se može srediti svašta nešto i barem se zna šta je urađeno. Jedino što se zna da su dizelaši prešli mnogo više od benzinca a ponovo su skuplji. I sami potencijalni kvarovi dizelaša su skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, slažem se da je to nije pravilo, malo sam više nesiguran zbog iskustva sa prethodnim automobilom. Uzeo sam najjeftiniji u oglasima, pa još od poznanika, međutim... U prilično sam dobrim odnosima sa majstorom,ako me razumete:D Elem, bio sam na placu, i dogovorio sa gazdom odlazak do majstora za sutra, radi pregleda pre (eventualne) kupovine. Dve stvari su me zabrinule:

1. Motor se prilično trese, što sam video kada sam otvorio haubu (sa vozačevog mesta se ne oseća drmusanje). Možda je nosač?

2. Na otvoru za ulje duva. Nema dima, ni na otvoru, ni na meraču, ali duva prilično. Ulje ne baca. Da li je to ok, s obzirom da je bregasta jako blizu otvora, ili je razlog za izbegavanje? 

Marko, da li znaš jesu li cifre koje si naveo aktuelne još uvek, konkretno me zanima cena veliki+mali servis, to bih u svakom slučaju radio odmah?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom molba svima, da se uz eksterni link doda i PrintScreen oglasa ;) .

Bilo kakva prica o konkretnom primerku ovde postaje maltene beskorisna, cim link ka oglasu bude promenjen ili obrisan.

A desava se da to bude i posle par sati, u zelji prodavca da mu oglas stalno bude u vrhu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, neshaoct said:

@BBoCCa

 

Nema je više na oglasu...kupljena? :) 

NIje, ja juce zvao, jutros bio da pogledam, mozda je zbog mene decko obrisao ... Elem, moje laicko vidjenje zatecenog stanja:
1. Lampice posle kontakta se gase, ostaje samo airbag, vlasnik kaze da je greska

2. Auto je upalio na pola kljuca, ali je bio prethodno vozen, temperatura je bila na 90 stepeni

3. Kvacilo pusta skroz na kraju, ni pri podu, ni na sredini, bas na kraju, ali nema da trese, proklizava, podrhtava ...

4. Prednji desni far ima vodu, prsten je naprso, a i zmigavac pored je naprso

5. Unutra je bas ocuvan, sedista su ko nova

6. Zadnji desni podizac ne radi

7. Nema CD changer u gepeku

8. U voznji nista ne krcka, ne lupa, lepo upija neravnine, a boga mi vozio sam je po kraterima, uzbrdo lepo vuce, lepo koci, ne zanosi

9. Malo je stradao lak na haubi, morace da se farba

10. Druga ostecenja nisam primetio

Mene brine ovo kvacilo a i airbag lampica, decko je pristao na pretres kod mog majstora, tako da sad cekam prijem, pa da vidimo sta kaze pretres ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ima da te brine, racunaj da je za zamenu, spremi se na to a verovatno ce da potraje jedno vreme :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, MS PK said:

Sta ima da te brine, racunaj da je za zamenu, spremi se na to a verovatno ce da potraje jedno vreme :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

Tako ga i ja cenim, videcemo sta ce i dijagnostika da kaze za onaj airbag, nisam gledao rezervne delove, ali po mojoj laickoj proceni, za ono sto sam ja video, vec je u minusu oko 300 evradi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Markobgd said:

9. propašće na celom autu u roku od godinu do dve max. 


+1 vidjeno kod ortakove lybre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar drug "molerise" automobile, pa to ne bi trebalo da predstavlja problem :D:D:D Nego, jel ta propast laka standardna za lybre i moze li da se odlozi poliranjem i voskiranjem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo iskreno Lybra je RRA (retko ruzan auto) iako neki kazu italijanski mercedes. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle poslednja dva posta, siguran sam da ce kolega odustati od kupovine predmetnog automobila...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Lybra je super auto ali nažalost vreme je gazi. 

Ja je posedujem od 2009 i kako je dobro služila mene tako sada služi matorog ali je na umoru. Oljuštila se kao mlad krompir cela (krov jedini nije pošto je ofarban jer je prvi propao)

Limarija popušta na pragovima odozdo, enterijer i sve ostalo pokazuje uticaj zuba vremena. 

Realno tad a i sad za te novce auto koji mnogo pruža. Lancia je od tih 2000itih sa modelima na nožu, il' ti se sviđa baš il' ti je odvratna. 

Ja ih obožavam....

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, lufti said:

Posle poslednja dva posta, siguran sam da ce kolega odustati od kupovine predmetnog automobila...:D

Necu necu ... :D:D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javice se neko od librasa al meni se cini da ova stoji godinama na oglasu. Kazem cini :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam takav osecaj zato i pitam, a vecina sa oglasa su krsevi pa mi se ne ide za cacak bezveze.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi.

Zanima me kakva su vasa iskustva sa Lybrom?

Takodje me zanima koliko je pametno raditi chip tuning? Tj koliku opasnost to predstavlja za turbinu, kvacilo i ostale bitne komponente?

Video sam da se dobija skoro 30 ks i skoro 50 Nm obrtnog momenta. Ima li ko da je radio to?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...