Jump to content
FAS Goran
Srdjan

Pomoć pri kupovini Lancia Lybra

Recommended Posts

Poceo sam da planiram kupovinu novog auta ( prodavacu  stila sledeci mesec  ) .E sad  zapala mi za oko Lybra 1.8 lx ... mozda i alfa 156   .. ljudi valja li ta lybra :)  meni se svidja jako  ali bas ne znam sta bi...nesto sam citao da ima problema oko varijatora  a nov je 200 e ,koliko cesto to crkava i koji su najcesci kvarovi .

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam citao da moze taj varijator da se popravi za nekoliko puta manju lovu. Vidi s Dezurnim i Milutinom, posto HGT ima isti taj motor, pa ce oni znati bolje da ti kazu sve u vezi njega.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da se kupi set za reparaciju varijatora, ne košta puno ali u skladu sa cenom i traje. Imao na AR145 16V. Najbolje je nov, može i dobar polovan, a neki rade i fiksiranje istog. Ruke nisu jeftine, dosta toga se skida.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da nije lepo da kritikujem i solim pamet, ali mi se čini da se ovi što prodaju lybre 2.0 20v drogiraju.

Evo filtera za  2.0 20v

a i evo i za 1.9JTD.

 

Od ovih 2.0 20v samo 2 - 3 vrede nešto, da nisu bar na slikama totalni leševi:

1. https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9058305/lancia-lybra-20-emblema

2.0 KG.JPG

Lik digne cenu, pa je spusti, gore dole 200€. Na oglasima je sigurno 6 meseci, sada je ceni 2950€. Koga bre briga što ima plin kome ističe atest uskoro, i bolje da ga nema.

 

2. https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9344218/lancia-lybra-20-20v

Optimisti sa placa na Bulevaru Revolucije. Krenuo je sa 2500 :P Bio sam do njih dok im još nije stigao auto, kaže bajo, ne mogu ispod 2500 da ga dam, znaš li koliko je mene izašao. Za 1500 bih ga kupio, da je top, jer se kladim da ga je uzeo za neku bagatelu.

2.0 BG plac.JPG

 

3. https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9720077/lancia-lybra-20-benz-plin

Ovaj mi još i korektno deluje, ima plin (ako mene pitate to je minus, radije bih ga sam ugradio), i sajtna je nagnječena

2.0 bezanija.JPG

I onda pogledaš lybre sa dže te de motorom:

1. https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9730089/lancia-lybra-19-jtd-sw-emblema

1.9 gaj emblema.JPG

2. https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9746348/lancia-lybra-jtd-hitno

1.9 altina.JPG

 

Ima i mnogo jeftinijih, ove dve su 2004 godište, cena 2500-2600, na oko fine, i koštaju manje od jedine 2.0 2004 godište.

 

P.S.

Ovaj treba izbegavati, to je auto koji je Dellas prodao nekom tipu iz okoline Obrenovca, baja ga je sutradan dao u oglase i napisao urađen veliki servis, pominjao sam ga pre par godina u ovoj temi:

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6413629/lancia-lybra-sw

Evo ga, oglas iz 2014:

 

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta je gej, samo 2.0  20v baki :D

Bio sam pre 2 sata da pogledam onu plavu 2,0 20v sa placa na bulevaru. Ponovo sam se uverio da su preprodavci automobila uglavnom šljam. Na svim brisačima gumice se odvojile od metlica, otvorio sam gepek ono curi voda iz vrata, plastika na komandama za prozore na vratima kao plastelin, a u opisu redovno održavan, do pre 10 godina - možda. Razumem ja da je to star auto, ali brate, kako ih nije sramota, i da stave kilometražu 159.541 km. Prešla je toliko, ali u rikverc. Gume ćelestonke....jedino su prednji farovi kao novi, nisam zagledao da li su menjani itd. Nisam ni palio motor kada sam video ono što sam naveo. Inače kada vidim pocepane brisače jasno je kakav je bio vlasnik automobila, svinja od čoveka koga zabole da izdvoji 10€ za sva 3 brisača, a kamoli za nešto skuplje.

Za 1000€ bih je kupio, a njima srećna prodaja, možda se neko i upeca.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko će je verovatno kupiti ali ti za 1000e nećeš sigurno;)

 

Moraš da se pomiriš sa tim da ne gleda svako auto (ustvari ne gleda 85% ljudi) ovako kako mi ovde na forumu gledamo.

To što su plastike lepljive na komandama na vratima ne govori ništa sem da se kod nje javio problem koji se javlja na 100% Lybri pre ili kasnije.

A to što nisu oprane/očišćene komande (a verovatno i sama konzola kod nogu) može samo da potvrdi da vlasnik nije visio na FLCS gde bi pročitao rešenje za predmetni problem.:) i to mislim da nema veze sa održavanjem. Pitaj mog matorog koje bi bilo rešenje za to lepljivo po autu! Verovatno bi ti odgovorio sleganjem ramenima i nabacio nešto tima "kecelja":D

Takođe, smatram da to nema veze sa redovnim održavanjem kao ni stanje pneumatika jer su potrošna roba a retko ko će da kupi nove gume i da da auto u prodaju.

Brisači, jbg...ima nas štekara do besvesti....pogledaj Miću i onda proceni:D on je terao bez celog brisača i prskalice 3god. Dobro, za njegov se ne može ni reći da je održavan ali to nije tema!:lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vidim da su cene lybra 1.9JTD iste ili manje od 2.0 20v, što mi ne ide u glavu. Kapiram da svako ceni svoju robu pri prodaji, ali zna se da je 2.0 venčanica, zato se i vuku mesecima i godinama po oglasima, jer prodavci stave nerealnu cenu.

Znam da su gume potrošna roba, ja to odma kupim novo kada kupim auto. Ali kada vidim pocepane brisače padne mi klapna. Ej bre, pa ne koštaju ni 10€.

P.S.

Sećam se da je Mare Topola terao brava sa bušnim intercoolerom, polomljenim sedištima, ja to ne mogu i neću da razumem. Imao sam peh, pukla opruga, slomio se amort, isekao gumu.

U roku od odmah sam ugradio nove opruge, amorte, šolje, i kupio 2 nove gume.

Nije mi palo na pamet da menjam samo jednu stranu, ili da kupujem polovne delove.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sada sam tražio, lybra u opremi emblema je bila skuplja sa 1.9JTD nego sa 2.0 20v motorom kao nov auto, ako je verovati cars data com:

1.9JTD_€ 35.150 vs 2.0 20v,_€ 32.850

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ne utiče mnogo kod polovnjaka, naročito kod onih koji su na negde najnižoj tački svoje vrednosti jbg. A i moraš uzeti u obzir da što je veća ponuda manja je cena pa tako za JTD mora da ide mnogo dole jer je u ponudi kolko? 20~30~40kom a benzinaca kao što kažeš 3~4!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da kupi covek danas lanciu,jel to mazohizam ili ljubav?

 

Mozda treba uzeti i SAAB u razmatranje?

 

 

 

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Markobgd said:

To ne utiče mnogo kod polovnjaka, naročito kod onih koji su na negde najnižoj tački svoje vrednosti jbg. A i moraš uzeti u obzir da što je veća ponuda manja je cena pa tako za JTD mora da ide mnogo dole jer je u ponudi kolko? 20~30~40kom a benzinaca kao što kažeš 3~4!

2.0 20v je poznat kao venčanica, utiče još kako, samo što se pre ili kasnije dođe do tog saznanja. Na veliku žalost prodavaca dobar auto se ili ne proda, ili se proda po ceni leševa koji imaju nižu cenu, u najvećem broju slučajeva.

7 hours ago, sasha015 said:

Da kupi covek danas lanciu,jel to mazohizam ili ljubav?

 

Mozda treba uzeti i SAAB u razmatranje?

 

 

 

Šališ se? Iz mog iskustva kao vlasnika Fiat idea 1.3mjet, poredeći cenu održavanja Fiat Idea 1.3mjet i Lancia Lybra 1.9JTD, ne vidim tu neku razliku. Aj dobro, mali servis je nešto jeftiniji za 1.3mjet, sve ostalo je tu negde, s tim što Fiat Idea ima mnogo manje po otpadima, pa su samim tim i cene delova veće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko , kiselo grozdje i za tebe. Voleo bi ti da je ona tvoja sponzorusa na dop-u ( Delta 2.0mrtvak) ko Mićin stilo ili tvoj doblo npr. al neema rodjace. Prskalicu desnu jos nisam stavio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem, kakvo kiselo grožđe i za mene? Nemoj sad da okrenem Nešu da pobriše spam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, marko.jovanovic said:

Ta je gej, samo 2.0  20v baki :D

 

 

Ta je meni sasvim dovoljna s obzirom da 99% pređem u gradu. Na 50k godišnje razlika u potrošnji 2 - 3 litre je prilična para, a i registracija je bitna stavka jer taksi plaća duplo osiguranje, a to ide na snagu, pa ti vidi.

 

I kod Stila sam video da benzinci koštaju isto ili više od dizela. Poznanik koji radi s kolima kaže mi da je tako i u Švabiji, naročito Stilo 1,4 je po pravilu skuplji polovan od JTD. Mislim da više utiču pretpostavljeni dalji troškovi koji su kod benzinca dosta manji, a i kilometraža.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/12/2017 at 0:56 AM, marko.jovanovic said:

2.0 20v je poznat kao venčanica,

 

 

Stavi dobru Lybru 2.0 u oglase i prodaćeš je za 2-3 dana. Kao i većinu drugih dobrih automobila. Tu priču o venčanicama su izmislili oni koji pokušavaju da prodaju nekog krša, što im nikako ne polazi za rukom, ili bar ne na način na koji su oni sanjali.

 

Pa samim tim što i ti gledaš auto sa 2.0 20V motorom si dokaz da bi to i imao ko da kupi ako je auto dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi...Nisam do sada vozio italijanska auta, nemam iskustava s njima, ali posle jednog TDI sa 3 crvena :D , razmisljam o jednoj lybri...konkretno,posto ste vidim pominjali i same oglase, interesuje me ova 2.0 20V iz Kragujevca, jer ima i plin, sto bi mi dobro doslo posle dizela...da li je neko gledao licno taj auto i sta mislite generalno o autu ovako preko oglasa, koliko vam deluje istroseno?koliko bi bio dobra kupovina, i koja mu je realna cena, s obzirom da je 2004 godiste? hvala svima puno

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9058305/lancia-lybra-20-emblema

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...