Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

U pravu si :yes posle gledanja prvog clipa :ermm: ,nisam ni obratio paznju na drugi :X

Sto rece Dovla-sve se da skinuti :cry: mada malo zavisi i od felne,koliko je razmaka od srafa do nje, a i ovaj baja na snimku dobrano lupa sa onim cekicem,a to bas i nije pozeljna situacija za one koji kradu felne, pa jos ako auto ima bilo kakav alarm sa shok senzorom razbudio bi celo naselje,dok bi odradio cetri tocka.

Ii da je cekic gumeni ili drveni,alarm,i najjeftiniji bi se upalio i urlao dok oni skidaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ti nije nikakav argument.

Staviš šta je racionalno u odnosu na prosek na parkingu gde najčešće parkiraš. Stvar je prosta, neće skinuti tvoje felne, nego komšijske. Kad svi stave sigurnosne šrafove, onda smisli nešto bolje.

Ako već postoji prosto rešenje koje će da reši 99% mogućih problema, treba ga primeniti. Tih 1% u koje spada i scenario iznad, ne treba ni razmatrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moji su 1-2 mm kraći od šrafova za Al točkove.

Kole a znas li koja je duzina tih sarafa (nebitno obicnih ili sigurnosnih)?

Ja sam ovdje nasao od 28mm ne znam da li je to puno?

Ja sam izmerio 27mm. Ti su mi na točkovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno Kole :thumbsup:

A eno na drugoj temi je jedan clan napisao i tacnu dimenziju koju je nasao na ePer-u i ona iznosi 25,5

Najvjerovatnije cu i ja onda uzeti te od 28mm cim mogu stati bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao te sigurnosne srafove.mali problem je kad odes kod vulkanizera,a ne stojis mu iznad glave pa ga zavrne pistoljem na cetvorki.posle su bile muke da ih odvrnem.na kraju sam ih skidao kao lopov,cekis,sekac....i da.....nije bilo bas puno cukanja po njima da bi ih skinuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, baš to i ja rekoh, retko ko koristi ručni kilo ključ :( čak insistiram sam da ih zavrnem, al te zbrza sa pričom e aj nemoj ja ću ipak je to moj poso zvr zvr navrte ih....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjiv mi je Oktopod, prilicno je obavesten :whistle: salim se naravno, slazem se i ja da je jedina uloga sigurnosnih srafova da odbiju narkomane sa slabim "naoruzanjem" u vidu alata, drugar na a3 ima fabricke sigurnosne ali su oni samo obicni torx (zvezdasti) sa unutrasnjim navojem. Meni su narkomani, licimuri i demoni iz vrnjacke banje ukrali 3 kapice sa ventila (imao sam lepe hromirane sa /F/I/A/T/ logom) cetvrta je ostala ne znam kojim cudom i ono... najbolja preventiva kradje je parkiranje na osvetljenom prometnom mestu, alarm, okrenes volan da tockovi ne stoje pravo (ali ne skroz pun) pa zakljucas volan, bilo kakav vid sig. srafova i ono najvaznije: navadis lokalne dzukele da spavaju ispod auta stavis im nesto da im bude toplo i uvek ostavis nesto da se prezalogaji, meso, zivo krvavo meso, da budu divlji i krvolocni i oni ce sa zadovoljstvom da brane svoje skroviste...odo da spavam dosao sam iz nocne smene :sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

navadis lokalne dzukele da spavaju ispod auta stavis im nesto da im bude toplo i uvek ostavis nesto da se prezalogaji, meso, zivo krvavo meso, da budu divlji i krvolocni i oni ce sa zadovoljstvom da brane svoje skroviste...odo da spavam dosao sam iz nocne smene :sleeping:

Pa kad dodjes do svog auta zaskoce i tebe pa te oglodju sa sve koskama ! :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolja zaštita je biti skroman u izboru automobila i točkova, pa se može mirno spavati. Takođe ako su točkovi iole originalni, teže će se neko odlučiti da ih makne.

Npr, meni su na jugiću stalno krali retrovizore, dok nisam poludeo i napravio šablon od muflona u obliku očiju i naprskao belim sprejom, tako da su crni retrovizori pobeleli, a ostale su crne oči kao iz crtaća. Te retrovizore više nikad niko nije skinuo i ostali su na kolima dok ih nisam prodao, cca 5-6 godina posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali savet: kada kupujete sigurnosne zavrtnje za Stila vodite dobro racuna o duzini jer na prednje tockove ne smeju da se stavljaju duzi od predvidjenih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Učestale krađe točkova u strogom centru Beograda

 

137999-kradja%2011.jpg

 
Krađa točkova u Beogradu nije nikakva novina. I ne samo točkova. Krade se sve moguće sa automobila, prva pomoć, akumulatori, katalizatori i DPF filteri, retrovizori… Sve to je nekako bilo rezervisano za zavučene, mračne ulice i beogradska naselja u kojima lopovi nesmetano operišu. Međutim, novina je postala krađa u samom centru grada, naočigled svih. Tako je nedavno jedan Mercedes luksemburških tablica ostao bez sva četiri točka a bio je parkiran u Balkanskoj ulici, na prvom parking mestu pre raskrsnice sa Ulicom Kraljice Natalije. Dva dana kasnije, u istoj ulici, samo 200 metara iznad, zatekli smo Smart sa grčkim tablicama bez zadnjih točkova. Svaki komentar je suvišan…
 

137998-kradja%201.jpg

 
U svakom slučaju, ako već nemate sigurnosne šrafove, vreme je da ih nabavite.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Picture_1537.jpg?noCache=1445182969  Picture_1538.jpg?noCache=1445182969  Picture_1539.jpg?noCache=1445182950249  Juce sam nesto bio do grada i na parkingu ispod zgrade vidim ovog Clia,stoji ko zna koliko dugo a cerupanje je pocelo,felne dignute,znakovi ih nema,i ko zna sta mu jos fali,zalosno za ovaj auto da propada jer stoji 3 godine!Zadnja reg 11.2012

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, nigde nisu imuni na laku nelegalnu zaradu. Nas narod je sklon misljenju da je kod nas najgore a ko god je bio preko malo duze i u vise drzava, jasno mu je da su problemi svuda isti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

preskocise ovog crvenog mustanga (mislim) a bas ima ekstra felne ............ :lol: :lol::lol: , salu na stranu ovo je neko morao da dodje s nekim kamioncetom da natovari ovolike felne -- strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krađa točkova - kako rešiti ovaj problem?

 

151813-tockovi.jpg

 

Platili ste atraktivne felne 100 evra po komadu, plus još četiri kvalitetnije gume po sličnoj ceni. Jedno jutro nađete auto na blokovima - bez točkova. Postoji li zaštita od krađe i šta o svemu kažu u policiji? Da ste imali sigurnosne šrafove, lopovi bi verovatno preskočili vaš automobil, tražeći lakši plen.  Sigurno ste viđali slike automobila bez točkova ostavljene na ciglama i blokovima, ili jednostavno puštene da padnu na diskove. U takvim situacijama lako može doći i do drugih oštećenja, što je još jedan razlog da o ovom problemu razmišljate na vreme.

 

Kasko osiguranje samo za točkove?

Ne postoji u Srbiji. Ni jedna osiguravajuća kuća u našoj zemlji vam neće osigurati samo točkove. Jedino rešenje je da uzmete klasično kasko osiguranje koje pokriva čitav automobil, ali ne zaboravite to da proverite pre potpisivanja ugovora i ne zaboravite na učešće u šteti, eventualni pad vrednosti, itd. Verovatno ne biste bili prvi vozač koji je ''oćelavio'' svoje skupocene pneumatike i izgrebao felne, a zatim se dosetio da ih prijavi kao ukradene i zatraži od osiguravajuće kuće nove.

 

Šta kažu u Policiji?

Razgovarali smo sa šefom Odseka za suzbijanje delikata na motornim vozilima, gospodinom Boškom Sekulovićem. Prema njegovim rečima u ovom trenutku policija ne raspolaže statističkim podacima o krađi točkova, ali je to u proseku oko 30 slučajeva godišnje u Beogradu, što na oko 800.000 registrovanih automobila ne deluje naročito dramatično, naročito kada se uzme u obzir da je prošle godine u Beogradu ukradeno 1.122 automobila - u proseku tri vozila dnevno.

Gospodin Sekulović dodaje: ''Inače, krađa 1.122 automobila u Beogradu sa 800.000 registrovanih automobila i skoro 2.500.000 stanovnika je, ako se može tako reći, prihvatljiv broj u odnosu na zakonsku regulativu i sve ono što nam otežava svakodnevni rad. U drugim evropskim gradovima slične veličine kao Beograd, npr. Beč, taj broj je duplo veći nego u Beogradu''. Postavili smo još nekoliko pitanja, kako bismo razjasnili najčešće nejasnoće:

 

1. Pitanje: Da li se češće kradu sva četiri točka ili samo dva, npr. desna koji su zaklonjeniji od pogleda slučajnih prolaznika?

Odgovor: Nema pravila. Zavisi od ''potreba'' lopova - ako su im potrebna sva četiri, uzeće sva četiri i obrnuto.

 

2. Pitanje: Ima li razlike u broju krađa aluminijumskih felni i čeličnih felni?

Odgovor: Nema. Najviše su na meti zimski pneumatici, u novembru i decembru, tj. kada krene sezona zimskih pneumatika, pa vozači kupe i montiraju potpuno nove zimske gume. Stoga je moje mišljenje da su pneumatici primarni cilj u odnosu na felne, mada i one mogu da se prodaju po dobroj ceni u zavisnosti od tipa, dimenzija, očuvanosti, itd. Pritom, vozači koji montiraju veoma skupe i atraktivne alu felne obično su vrlo dobro upoznati sa mogućnošću krađe, pa ne štede ni na kupovini kvalitetnih sigurnosnih šrafova.

 

3. Pitanje: Gde se najviše kradu točkovi?

Odgovor: Nema pravila u kojim krajevima Beograda ili Srbije se najčešće kradu točkovi.

 

4. Pitanje: Da li ima uhapšenih pojedinaca ili grupa koji se bave krađom točkova?

Odgovor: Hapsili smo pojedince koji se bave time. Nedavno je bilo čak i hapšenja prilikom same krađe, tj. na licu mesta prilikom pokušaja skidanja točkova. Oni te točkove prodaju na razne načine, preko oglasa, na buvljim pijacama ili nekim drugim kanalima.

 

5. Pitanje: Šta raditi u slučaju krađe?

Odgovor: Pozovite policiju, kako bi patrola izašla na lice mesto i napravila uviđaj, što je naročito važno ako imate kasko osiguranje, jer vam osiguravajuća kuća neće nadoknaditi štetu bez policijskog izveštaja.

 

6. Pitanje: Imate li još neki savet?

Odgovor: Savetujem svima da stavljaju sigurnosne šrafove, čak i onima sa jeftinim felnama i gumama. Poznate su mi situacije da tinejdžeri ''pozajme'' auto bez znanja roditelja, pocepaju negde gumu, pa u strahu od roditelja, na nekom parkingu ukradu isti takav točak, montiraju ga na svoj auto i vrate ga na parking kao da se ništa nikada nije desilo. Naravno, ne smemo da zaboravimo ni narkomane, koji će ukrasti bilo šta, pa i točak ili dva sa bilo kog auta, kako bi pokrili troškove za svoju dnevnu dozu droge.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...