Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sashicus

fiat tipo restyle

Recommended Posts

Lepo je ispalo! Razmisljam i ja da uradim isto. Trazio sam danas tu foliju u Boru,ali nisam uspeo da pronadjem. Nasao sam neku crnu,ali sjajnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, ja radim u farbari, trazi po farbarama, ili bolje opremljenim knjizarama, 150 din/m (kod mene), 70 cm ti je dovoljno za tipo :) Za 100 din i sat-dva posla dobijes crne stubove :)

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi mi cesto mastamo o nekom novijem, boljem, vecem automobilu...pa i ja! E onda dodje na red neki servis, pa kad razmislim malo bolje, tesim se sto ne vozim neki skuplji primerak. Evo i zbog cega:

-filter vazduha 490 din za tipo, za floridu 270;

-dihtung izduvne grane, tipo 240, florida 80 din;

-dihtung poklopca motora tipo 700 din, za floridu necete verovati 130;

-spone su orig. za tipo 490 din/kom

-plocice su univerzalne tipo/florida oko 450 din set

-semering bregaste 420 tipo, 190 florida

Ima tu jos sitnica koje sam menjao par godina unazad, ali ovo sam izdvojio kao primer.

E sad koliko su ovi floridini delovi kvalitetni to je pravo pitanje... ali jbg, uklapaju se :)

Tako da sam odlucio, dok je ova finansijsko-krizna situacija jos na vlasti, ne odvajam se od moje plave strele :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se! Samo treba znati da se sa tim delovima prelazi dosta manje nego sa originalnim.

Drugar je prosle godine,isto na Tipu,menjao prednje i zadnje viljuske i zadnje amortizere i sve ga je to kostalo 200e.Za sve ovo to nije mnogo,ali evo posle nepunih 10.000km su se zadnje viljuske toliko razlokale da ih je nemoguce remontovati i jedan amortizer nije kako treba.

Ja sam ipak za varijantu da se ne uzimaju bas najjeftiniji delovi!

Sve u svemu i ti kao malo kvalitetniji,skuplji delovi su opet daleko jeftiniji od delova za neki mladji i skuplji auto tako da sam ja trenutno prezadovolja Tipo-m :)

Naravno,kao sto si i ti rekao voleo bih i ja nesto bolje ali ako treba da me zaboli glava svako put kada odem na servis onda da ga *ebem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan problemcic, ako moze mali savet :) Puklo mi je plasticno kuciste filtera za vazduh, krpio sam ga 2 puta ali nije to- to, izgura neko vreme pa ponovo popusti plastika, novo necete verovati kosta 120 E, polovno moze da se nadje i nije skupo mnogo, ali obzirom na to da sam planirao ugradnju k&n filtera, onog pecurkastog, imam 2 pitanja:

-da li su pouzdani ovi sto mogu da se nadju za 30-ak eura (predpostavljam da nisu original)?

-da li je tacno da samim tim sto k&n propusta vise vazduha od obicnog papirnog, propusta i vise prljavstine, prasine... i da li to steti motoru?? Hvala unapred :)

p.s. palo je novo fotografisanje, trebalo bi da osvezim temu.

p.p.s. znam da je ova tema otvaarana iznova i iznova, ali nikako nisam uspeo da izvucem size iz cele price, jedni tvrde ovako, drugi onako...

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak kupio tu verovatno kopiju k&n filtera, kazu da nije losa i da ne steti ovom tipu motora! Kako god! Evo nekih fotografijica :)

img0664q.th.jpg img0662z.th.jpg

img0661k.th.jpg img0660yz.th.jpg

thumbnmail.png

img0666y.th.jpg img0667j.th.jpg

img0656a.th.jpg img0654zq.th.jpg img0653r.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo.

img0664q.th.jpg

He, što motor izgleda minijaturno u ovolikom motorskom prostoru... vidi se da se odmah računalo na Twin Cam. :)

Edited by BKS_tmo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ saleTIPO: da, promena u zvuku je ocigledna, sada je bas lep, dublji i rezak zvuk, bas kakav sam oeekivao!

@ BKS_tmo: Kroz motorni prostor moze vuk da prodje, ima tu mesta i za veci motor, klimu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ce vrlo brzo da padne jedan novi-stari fiat, tako da ova tema moze pod lock :(((

Lepo smo se druzili moj plavi tipo i ja prethodnih bezmalo 5 godina, odlicno me je sluzio!

Neka sluzi tako isto i novog vlasnika!

Share this post


Link to post
Share on other sites
:rolleyes: Srecno sa odabirom novog Fiata. P.S >Gledao sam na polovnim automobilima,imas zanimljivih Una.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam radio nikada "za pare", samo za svoju dusu, nemam kalupe, pa to ide veoma sporo i neisplativo, ako bi npr racunao jedan prag 40 eura a radio ga minimum 3 dana (koja usput i nemam slobodna) vise bi mi se isplatilo da idem negde da kopam krompir na cist vazduh, a ne da udisem uzasan miris poliestera... razumes sta 'ocu da kazem? inace, bilo kakav savet ili pomoc moze, samo reci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma razumem te a i zavidim ja bi ga radio i 5 dana samo da umem :DDD pa moze npr cime si farbao dobose i drzace za kocnice...??ja sam kupio antiroz, zastitnu farbu i farbu i cekam lepo vreme ali sam cuo da postoji sprej namenjen bas za to i da je naravno mnogo jednostavnije i lakse da se ne mucim da smirglanjem pa me zanima cime si ti to odradio ;) hvala unapred ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam radio nikada "za pare", samo za svoju dusu, nemam kalupe, pa to ide veoma sporo i neisplativo, ako bi npr racunao jedan prag 40 eura a radio ga minimum 3 dana (koja usput i nemam slobodna) vise bi mi se isplatilo da idem negde da kopam krompir na cist vazduh, a ne da udisem uzasan miris poliestera... razumes sta 'ocu da kazem? inace, bilo kakav savet ili pomoc moze, samo reci :)

Istina ziva :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma razumem te a i zavidim ja bi ga radio i 5 dana samo da umem :DDD pa moze npr cime si farbao dobose i drzace za kocnice...??ja sam kupio antiroz, zastitnu farbu i farbu i cekam lepo vreme ali sam cuo da postoji sprej namenjen bas za to i da je naravno mnogo jednostavnije i lakse da se ne mucim da smirglanjem pa me zanima cime si ti to odradio ;) hvala unapred ;)

ja sam farbao verovao ili ne, obicnom nitro bojom bez primene podloge i to je drzalo vise godina (dok ga nisam prodao), nije se ljustilo, niti ga je spekla temperatura. a ovo sto si ti pripremio je jos bolja varijanta, dakle celicna cetka, antirost, pa temeljna boja, pa zavrsna. sve ove klasicne boja (kao za vrata, prozore, ograde) trpe temperaturu do 120- 130 stepeni (zavisi od proizvodjaca), tako da su za celjusti i dobose sasvim zadovoljavajuce.

druga varijanta je sprej bas za takve stvari (celjusti, kocnice) i treca varijanta je sprej za visoke temp. (ima raznih od 350°C, 500, 800) kao za cunkove ili za peci... u ovom slucaju nisu neophodni... srecno sa farbanjem, jedan savet, najbolje bi bilo da se skinu celjusti napred, drze se na 2 srafa, isto se skidaju kao kad menjas plocice, lakse ces da ih ocistis od masnoce i prljavstine, mada moze i na licu mesta, samo skines tocak, ali u tom slucaju ne mozes bas detaljno da pridjes svuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Image1378.jpg

smrc... sustignem ga pre neko vece, bas me uhvati neka tuga, kakav sam dobar auto prodao, cuo sam se sa novim vlasnikom nedavno, pitah ga da li su imali nekih problema, kaze, samo akumulator prosle zime (koji je i kod mene vec bio dotrajao) i nista vise nisu pipnuli... video sam da mu je zadnji spojler malo napukao, zakacili ga negde...

eehhh kazem ja, kad bi svi bili posteni prodavci kao ja, i potpuno sredili auto pre prodaje :smoke:, sto ja nemam srecu da kupim takav auto :) :) :) kazem ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene je uhvatila bila tuga kada sam na polovnim automobilima video svoj prethodni auto, ja mu uradio komplet limariju, a sadašnji vlasnik ga napravio u gedora stajling, nisam mogao da verujem :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...