Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove cene za odnošenje paukom

Recommended Posts

Razgovarao sam pre neki dan sa jednim drugarom koji radi u Parking servisu, nije onaj sto odnosi nego administrativac. Naime, ovi sto rade na pauku imaju dnevno "zadatak" da pokupe 6 nepropisno parkiranih vozila, sto ovi ucine za oko 2h, a posle rade za sebe. Tacnije, dodju pogledaju auto koji je lose parkiran i cekaju da se vrati vlasnik koji ce im rado ponuditi jednu crvenu, pregovori se vrse sa vozacem pauka, i da obeca da nece vise nkad. Da li je tacno, verovatno, al ne garantujem 100%, mada me ne bi cudilo.

Fora, ako se parkirate delom na mesto koje nije dozvoljeno, a delom na zelenu povrsinu, nema ko da vas kazni. Za pauka niste, zbog zelene povrsine, a gradsko Zelenilo ima 3 pauka od kojih je bar 1 u kvaru, tako da su sanse da vas pokupe minimalne. :)

Uz ogradu da nisam probao, nego mi je taj drugar rekao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ti odigras na kartu zelene povrsine i dodje pauk i pokupi te ne gledajuci uopste gde ti je jedan tocak. Kome da se zalis onda dok ti auto cuci na Vidin kapiji ili gde vec...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledajte ih kako vuku dva automobila od jednom. Sta mislite, hoce li bagra naplatiti jedno slepovanje ili dva? Koje fazone oni imaju...

paukx2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ja sam imala posebnu cast da mi auto pokupi pauk, taman za srecnu novu godinu, tj. 2 dana pred bozic, a kriva sam jer nisam videla dobro od mokrog parkinga koji se presijava nakrivljenu tablu za invalidsko mesto, zuto nafarbana linija u 3. zoni, gde su preko dana rezervisana mesta za neku firmu (zutim obelezeno ). Sve u svemu,4400 za odvoz kola, 5000 kazna muriji. Na stranu sto me je zamalo strefila cuka sto mi nema kola, sto sam se smrzavala ko slepac ipred one prcvarnice u kojoj nadrkani pandur lagano ispisuje kaznu, gde mi kisa kaplje za vrat.

a oni, kao zidu da pricas, ja pokusala da objasnim da nije lepo obelezeno, da sam mislila da je obicno parking mesto i da sam platila parking porukom, al dzabaaaa.

naravoucenije: e nema ga! kod nas nenamerna greska ne postoji, a ubedjena sam da odnose kola sa obe strane znaka ! e da, i na sve to, obe prednje gume ispustile: (

taj dan bolje da sam presedela u kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj mozda sam i pogodio temu...

 

Elem, juce odem da produzim godisnju parking kartu u parking servisu i tamo malo guzva. Na salteru policije, neki momak dosao da se raspita za kaznu posto su dosli da ga dignu, poceli dizanje i on naisao. Epilog, nema naplate odnosenja auta ali kako sam razumeo policajca kazna za nepropisno parkiranje je 5000 din (2500 din u roku od 8 dana) ali on nema uvid u kazne tu vec da ode negde do saobracajne policije da pogleda da li kazna uopste postoji itd...

No tu nista nije cudno... to je sve po propisu :)

 

Sve dok zena ispred mene nije dosla da podigne auto. Kaze digao joj pauk auto, ovaj blagajnik fin, dajte dozvolu, aha 1600 kg pauk je 13000 din (mislim). Plati zena, sve ok. I blagajnik poentira: "Da znate, imate kaznu od 8000 din u komunalnoj policiji za nepropisno parkiranje. Mi smo po njihovom nalogu dosli da dignemo vozilo. Ako odete do komunalne, mozete platiti odmah i kosta 4000 din. Inace vam kazna ce vam stici u roku od mesec, mesec ipo dana".

 

Sad mi nije jasno, koja je razlika izmedju prvog i drugog slucaja? I kako za, verovatno isti prekrsaj, nepropisno parkiranje (kako god ono bilo nepropisno) razlicita kazna u zavisnosti koja policija pise? I zar moze komunalna policija da pise kazne za saobracajni prekrsaj? Tj. kad je saobracajni prekrsaj komunalni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa svojim autom koji mi se vodio na moju firmu, usao na parking na aerodromu BGD
Na samom parking mestu sam jednim tockom nagazio liniju i “usao” u drugo parking mesto. Stiglo mi je od komunalne kazna na 50.000 za firmu i 5.000 za vozaca...


Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako mi nisu jasne ove kazne za firmu. OK za vozača, razumem ako je auto tehnički neispravan pa je tu odgovornost firme. Pa ja sam kriv kao vozač a ne moj direktor. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...