Jump to content
FAS Goran
ilkebgd

Punto mk.2 1.2 8v - vergla ali nece da upali

Recommended Posts

Kod mene je bio slučaj kao i naslov teme.

Neispravan je bio senzor radilice.

A Punto je 2009. i 18.000km.

 

U servisu kažu da onda ne izbacuje grešku na dijagnostici???

Fiat original senzor 9000din a kopija 2000din + ruke.

Dobro je da samo nije ECU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto (Fiat Punto 1.2 benzinac) se eksploatiše u gradskoj vožnji. Poslednji akumulator Varta 44Ah 390A koji je trenutno u autu je problematičan od starta. Održavam ga povremenim dopunjavanjem na kućnom punjaču, ali je odsvirao svoje. Elem, uspevam da upalim auto ali u poslednih par dana posle prvog paljenja i kraće relacije (2-3 km), ne uspevam ponovo da upalim auto, tačnije verglam u nedogled ali bez uspeha. Posle davanja kontakta ne čuje se zvuk pumpe za gorivo (naravno ovo sam uočio postskriptum). Misleći da je do akumulatora pokušavao sam preko kablova i drugog auta da pokrenem motor ali uzalud. Posle otprilike pola sata- sat, zaverglam i upali iz prve, pre toga se naravno čuje pumpa. I dok čekam da mi pristigne novi akumulator moje pitanje za vas: može li ovom problemu da bude uzrok loš napon (akumulator) i zamolio bih za obrazloženje? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce nesto prckao oko volana gledao nesto mi lupka ...pa lepio foliju preko lambda sonde (posle katalizatora ) zato sto je skinut i sve bilo ok probao vozio...
 

Danas da upalim auto-nece ! Vergla al nece da upali . Ipak skinem akumulator stavim kod komsije na  punjac 4-5 sati napuni ga . Stavim u kola opet nece .  Posle 5 minuta upali iz prve pa opet pa opet  10 puta sam ga upalio bez problema .
Odem do centra ...da upalim opet nece i tu je i ostao . Kablovi su relativno novi a i svecice .
 

Sta mi bogao da bude problem ako nece na kablove da mi upali sutra jel ima svrhe na gurku da probam ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni lici na senzor radilice. Kada se zagreje nece da pali a kada se ohladi malo hoce. Sutra idi po kola i probaj da upalis. 80% ce upaliti, dodji do kuce i tu ga ugasi. Onda lepo zamenis senozor i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao simptome :

-vergla nece da upali

-onda upali 5 puta

-Pa opet nece

-i hladan i vruc bilo je isto

 

Resio sam zamenom senzora radilice !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastava 10. 1.2 8v. Nece da upali, a vergla. Ima varnicu i dotog goriva od 3 bara. Konstantno sija zuta lampica za motor a kada nakacim na dijagnostiku(delphi) nema nikakvih gresaka. Skinut sa punta 3 senzor radilice i bregaste za probu i sve isto

jel imao neko slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor radilice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije ssenzor.napisao gore da sam uzeo i senzor radilice i bregaste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kablovi? Bobina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima varnicu isto napisao. svecice ok. ima i pritisak goriva merio na magistrali. dizne ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem pre neki dan bio je senyor radilice ali pre nego sto je to ustanovljeno treba proveriti par stvari tj ono sto sam zapamtio sto je rekao majstor- bravica paljenja . neki izlaz iz kompa . To je ono cega se secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desava od skoro da po nekad nece da upali iz prve. Kada vozim pa ugasim i onda opet da upalim, nece, pa moram ponovo i tada obicno upali. Danas mi se desi da krenem pa mi se posli 15 m ugasi i nece da upali. Jedva sam ga upalio da odem kuci. Al se ugasila komandna tabla i nije se upalio servo. Kada sam stigao kuci, ugasim pa opet upalim, al jedva opet. Vergla normalno. Nov akumulator. Motor sam prao pre 30ak dana. Sutra cu da vidim da odem kod elektricara da vidim sta bi moglo da bude... ako neko zna sta bi moglo, neka da savet. Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milos1989Mozda senzor radilice ali ne mora da znaci,idi do majstora i proveri.

 

I manite se pranja motora, prasnjav motor =dobar motor. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...