Jump to content
FAS Goran
vmackm

Stilo - ne zaključava suvozačeva vrata / zadnja vrata

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Ovo je moj prvi post na ovom forumu, vlasnik sam stila 115 JTD 5v,vec dve godine i evo hvala bogu do sada me sluzio besprekorno. E sad imam jedan glup problem koji sam tek danas primetio, a to je da mi se sva vrata zakljucaju sem suvozacevih bilo kljucem ili daljincem zakljucavao.

Onaj pipak za zakljucavanje nikako nemoze da se spusti pa ni guranjem rukom. Da li je neko imao ovakav problem?

Da li postoji osigurac za zakljucavanje ovih vrata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

poseban osigurac nema,verovatno fizicki preskocila poluga.cuje li se motor cent.brave da odradjuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne cujem nista, mada mozda me vara zvuk jer se sva vrata zakljucavaju. Prozor radi normalno.

Kako da vidim tu polugicu? Jel moze samo onaj prvi tapacir da se skine ili moram i onaj drugi metalni deo da skidam?

Inace hvala mikisxy, otkad pratim ovaj forum uvek si pomagao prvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj da das komandu za zakljucavanje a istovremeno guras pipak na dole,upali ponekad i tako da vrati polugu u leziste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako se skida ovaj metalni deo iza tapacira izgleda mi da ide zajedno sa prozorom ili sta? Skinuo sam sve srafove ali drzi ga jos nesto. Ako ne skinem njega ne vidim gde ide polugica od pipka. Inace cuje se rele iz upravljacke kutije kada dam komandu ali nikavka mehanicke kretanja oko brave se ne dese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas jedan crni plasticni cep na toj metalnoj oplati,izvuci taj cep i spustaj prozor,docice ti tacno na otvor osigurac koji drzi staklo.dalje ces se snaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva sam skinuo metalnu oplatu, a kvar je bio bas u bravi tj. u kutiji od brave je nesto preskocilo i nije moglo da se zakljuca. Ta plasticna kutija brave ne moze da se otvori iako ima zabice i srafove, ali sam natezuci plastiku uspeo unutra nesto da uzupcim. Inace unutra je gomila zupcanika i par elektromotora.

Vec sam mislio koji otpad da zovem da vijam bravu, ali kada sam sve vratio ono proradilo normalno.

Hvala mikisxy na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad i dalje razrade ove teme. Ponovo mi se desio isti problem da suvozaceva vrata ne mogu da se zakljucaju ni elektronski ni fizicki.

Posto me i bass zvucnik u tim vratima zezao odlucim ja danas da sve to ponovo pogledam.

Nista uzmem ja da skinem staklo jel ko sto se mora, i krc ono se razleti u milion komada.

Eto ako neko bude imao slican problem da zna da jako oprezno skida one plasticne zabice koje drze staklo, ja sam jednu skinuo i kada sam pritisnu drugu ode staklo.

Sada mi treba zvucnik, suvozacevo staklo i naravno jeb... brava koja vise ne moze da zakljuca nikako.

Ako neko mozda zna gde da trazim delove neka preporuci pa da sutra vijam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poseban osigurac nema,verovatno fizicki preskocila poluga.cuje li se motor cent.brave da odradjuje?

Kod mene od kad sam kupio auto zuji centralna brava na suvozacevim vratima ali zakljucava. Neki su mi rekli da ne diram ali eto sad je prilika da pitam da li se to moze srediti bez zamene cele brave?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pohvale za Saleta iz Sapca. Poslao mi je staklo, bravu i zvucnik gratis ekspresno po ubedljivo najboljoj ceni od svih auto otpada koje smo pominjali na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te je pojedinacno kostalo?

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam drugaciji problem. Vozaceva brava otkljucava sva vrata ali ne zakljucava vozaceva, suvozaceva brava otkljucava i zakljucava sva vrata, ali mi se zadnja desna vrata otkljucavaju samo kad dva puta okrenem kljuc, Da li bi daljinska brava resila problem?

Edited by djbarac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na fiat stilu JTD troja vrata imam problem pomoc.

Prilikom otkljucavanja na daljinski i otkljucavanja na vozacevim vratima kljucem SUVOZACEVA VRATA se ne otkljucavaju.

Otkljucavanjem i zakljucavanjem iznutra na prekidacima sve radi.

cxc910.jpg

Zanimljivo ali istinito? I jos da dodam kada zakljucavam i otkljucavam kljucem na suvozacevim vratima sve radi ok. Malo sam citao po forumu ali pominje se sajla koja je otkacena ili zaribao sistem. Po meni da je to kod mene nebih mogao iznutra da funkcionisem?

Hvala unapred.

I jos da pitam da li postoji kompjutersko podesavanje kao za gepek vrata?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj me drzati za rec ali mislim da ima podesavanje da kada otkljucavas auto na daljinskom, otkljucaju se samo vozaceva vrata..vidi u podesavanjima na levoj strani table!!! Pozzz

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ooo da. probaj kad je zakljucan da stisnes dva puta za redom brzo otkljucavanje. ako se otkljucaju i desna vrata onda je to to. imas u meniju podesavanje te opcije nisam siguran kako se zove, valjda drv door lock ili tako nesto.

aj probaj pa javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti tom prilikom otkljuca gepek? Evo i ovako vizuelno:

lock.jpg

Javi da li je pomoglo, kao sto rekose kolege. Je li ono gore slika tudjih vrata ili ti je ubudzena konzola za podizace od petovratnog (posto kaze da imas kupe)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem Ivane na slikovitom objasnjenju i odmah da kazem da je moja greska bila u kompjuterskom zakljucavanju :pc:

I da slika nije mog auta. Hvala jos jednom svima.....

Edited by vvukasin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, uzivaj, drago mi je da smo ti pomogli i da je samo to bio "problem".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već godinu dana sam vlasnik JTD-a i nisam imao nikakve probleme sa njim. Pre dva dana kada sam hteo da ga zaključam na daljinac, odreagovala mi samo prednja vrata i gepek, zadnja nista ( leva i desna) !! Pokusam ponovo, opet nista. Jezicak od brave stoji gore i ne reaguje na k-du!  Kad spustim jezičak i zatvorim vrata onda se zaključaju. Probam da spustim i prozore na zadnjim vratima, kad ni to ne reaguje!!!!

Pošto sam LAIK i ovo mi je prvi auto koji sam kupio, molim vas za pomoć!!!!

P.S. Inače su mi zadnja vrata bila nameštena na CHILDE LOCK pre ovoga što mi se desilo!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj da se kablovi koji idu u vrata nisu iskacili, meni je jednom bio to problem ?

Edited by Cojara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što sam našao na spojenim temama pokušao sam

I dalje nema struje u zadnjim vratima ( u bravi i u podizačima stakla), dok prednja vrata i gepek funkcionišu i na ključ i na daljinac!! :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...