Jump to content
FAS Goran
haze

Lybra - ugradnja multimedije / fabričke navigacije

Recommended Posts

Na raznim sajtovima sam video da na Lanciy Lybri ( za modele sa i bez navigacije) postoji mogućnost ugadnje DVD, pa je moguće gledanje filmova i dr (čak i televizije!!) na displeju, koji se u tom slučaju koristi kao ekran televizora ili komp. E sad, pregledao sam dosta toga, mislim da nije veliki problem da se skine itd ( u mnogome mi je tu pomogao forum sajta ). Problem je u tome što se plašim da nešto ne pokvarim (vrlo verovatno) ili da zablokiram rad kompjutera zbog koda. Ako možete da mi date preporuku šta da radim u vezi toga, ko je dobar majstor da to odradi i kakva su vaša iskustva po tom pitanju..

Eo jednog linka gde to izgleda extra:

Pozzzz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam u autu radio bez navigacije i telefona pa me zanima da li se moze staviti radio sa navigacijom i telefonom istog proizvodjaca (orginal)umjesto posojeceg na lanciji lybri 1.9

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze,mozes ubaciti fabricki radio sa telefonom u lybru,ide kartica ne samo čip kao u standardne sadasnje telefone.A za navigaciju moras imati ispod fabrickog cd sarzera cd plejer za navigaciju.U nekim lybrama sa jačom opremom ide i taj cd plejer fabricki ugradjen.Ako hoceš taj radio sa telefonom imam ja da prodam jedan kom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iskreno, nisam siguran! Milslim da moze, ali zbog cega bi to radio??? Ako je zbog navigacije, NEMOJ! Nema mapa za istocnu evropu i nece ih ni biti. Radio vec imas! Ako je zbog telefona, koji je stvarno dobra svar, onda bolje ugradi bluetooth i uvek si povezan sa brojem koji nosis sa sobom. Sa tim tel.-om imas dva broja! Razmisli, ko ce da gleda u pasulj kada si u kolima a kada nisi??? Bas ih briga!! Zar ne? Sigurno mozes da prodjes jeftinije sa ovim bluetooth-om. Ne pricam ti sto sam ljubomoran jer ja to nemam. Bas suprotno, sve to imam i mislim da bi se mlatio bez veze. Za navigaciju ti treba i citac + CD koji se tesko nalazi, pa cak i kada ga nadjes, po Srbiji ti nista ne znaci.

Razmisli jel ti stvarno treba, cak i da moze da se stavi!!! :smoke:;)

Ko ne misli tako, neka me demantuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek je u pravu :).bas ako ti stvarno treba telefon taj uzmi,mada razmisli dobro.A ovo za navigaciju i ja sam cuo da uopste i ne postoje mape za Srbiju,a i ne znam da li moze da se nareze cd sa novim npr.mapama pa da se ubaci u taj citac cd koji nema uopste svaka lybra.Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

NE MOZE

Isprana tema 100000000000000000000000000000000000 x ! Imas je , a nemas :)

Znas onu pesu od "Hari Varesanovica Matahari-ja" Ja je pevam kad god pogledam u "NAVI" dugme. Pa kaze : Ja imam te al' ko da nemam te ..... :rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahah,Marikoni je veoma to zivopisno objasnio :) :) .Marikoni ,a jel ne prave u telenoru,mts,vipu npr dupla kartice ako si post pejd npr?Dodjes kao vlasnik jedne kartice i trazis da ti jos jednu naprave za auto npr razlog,mislim sta znam,pitam :)?

Misleci za radio tj telefon u lybri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, znam o cemu pricas, KLON CARD, ali kod nas ne! U stvari sam 100% siguran da u VIP-u ne rade to!!!! Heee bre, pa ti mislis da nisam sve probao!

C c c c moze call divert, al' kostaaaaa.

Ma kad Vam kazem, BLUUETOOTH je keva!!! Automatski se poveze kad udjes i kad izadjes, off! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na raznim sajtovima sam video da na Lanciy Lybri ( za modele sa i bez navigacije) postoji mogućnost ugadnje DVD, pa je moguće gledanje filmova i dr (čak i televizije!!) na displeju, koji se u tom slučaju koristi kao ekran televizora ili komp. E sad, pregledao sam dosta toga, mislim da nije veliki problem da se skine itd ( u mnogome mi je tu pomogao forum sajta ). Problem je u tome što se plašim da nešto ne pokvarim (vrlo verovatno) ili da zablokiram rad kompjutera zbog koda. Ako možete da mi date preporuku šta da radim u vezi toga, ko je dobar majstor da to odradi i kakva su vaša iskustva po tom pitanju..

Eo jednog linka gde to izgleda extra:

Pozzzz

I mene interesuje isto, dakle, da li imate preporuku za nekoga ko bi mogao ovo da ugradi a da ne odere kozu sa ledja ;) ... ili ako je neko ugradio sebi pa hoce malo da unovci novo znanje ;) ... inace, kod mene je radio/kasetofon bez navigacije i telefona i bez cd changer-a...

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo 

 

Pre neki dan surfajuci po sajtovima za aute naisao sam na ovu lybru ali me zainteresiralo ovaj kenwood sta je tipac ugradio.Mene zanima kako je ovo ugradio i da lise poveziva na vec postojeci kompjuter t.j.da lipokazuje na meniju iste one informacije kako sta su potrosnja itn.Inace mnogo lepo izgleda. Evo i neke fotke 

 

 

20140319_215112.jpg

20140319_215134.jpg

20140319_215145.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricao sam danas sa jednim likom koji se bavi ove problematike,on  kaze da nece ics biti u funkciji.Postoje neki modulatori za fabricki bord komp.da bi funkcionisao na tom displeju.

 

Sta vi mislite kako vam se svidza sta je tip uradio? :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako dobro uradjeno,samo mi nije jasno oni to posebne maske su pravili za ovaj tv da moze da se uklopi?Kako je reseno ozvucenje?Ako ima neko ko ima iskustva sa ovom zajebancijom nek se javi

 

Pozdrav  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da niko nema iskustva sa ovom zajebancijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pretrazujem sajt ali svi linkovi koji bi mi pomogli su istekli tj. nema ih vise online... "problem" je sledeci - nemam navigaciju i nemam cd sarzer a hteo sam da napravim neki aux ulaz da bih mogao, u najboljem slucaju, da zabodem usb flash i da slusam muziku tako... ako ne to, onda bar neki ulaz za mp3 player jer na radiju cesto nema nista a preko ovih transmitera je ocajan zvuk... pretpostavljam da na samom uredjaju postoji neki aux bez obzira sto nemam cd sarzer pa bi trebalo da moze da se odradi to... interesuje me postoji li neko uputstvo kako da se poveze da moze da se slusa sa usb flesa i da displej prikazuje pesme (ili ako neko iz bg-a ili okoline moze da odradi to za neku normalnu cifru :D ) ... ili ako bas ne moze tako bar uputstvo sta mi treba da se poveze dzek u koji bi isao mp3 (sto je losija varijanta ali bolje ista nego nista ;) )...

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nasao sam ipak za obican aux :D i to nije problem... ali ajd' ako neko zna da li bi mogao negde da se stavi usb, koji bi bio povezan sa ics-om tako da moze da se zabode usb fleska i da se na displeju biraju pesme, to bi bilo idealna varijanta...

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa meni treba onaj adapter za usb :D ... ne treba mi celo jer mi je glupo da zamenim onaj fabricki koji ima veliki displej i na kojem ima mnogo vise funkcija nego na obicnom cd-u...tamo javlja i koja su vrata otvorena i sl... ako moze nekako samo taj adapter odlicno :D

 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ništa da menjaš, ovaj emulator se jednostavno ubode pozadi u postojeći uređaj koji imaš u autu i to radi. Sve se prikazuje na displeju postojećeg uređaja, uđeš u opciju kao da ćeš slušati CD iz šaržera, prikažu ti se folderi i pesme i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ko ima taj emulator? ajd mozes i na pm da mi javis... da li ovaj clan nsx ili neko drugi?

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ima cela tema o tome na forumu sa svim kontaktima, a i Google će ti odmah izbaciti kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaću da uplodujem par slikica ako uspijem da vidite kako to izgleda.

11REuA.jpg 1mcfCi.jpg

 

Da li zna neko gde ima da se kupi ovaj ili neki sličan uređaj ? Znam za microlink al interesuje me nešto ovako gde mogu da puštam i sliku ili bar da mi se vidi ispisan naziv numera na ekranu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...