Jump to content
FAS Goran
wlad

Fiat Multipla - da ili ne?

Recommended Posts

Multipla :whistle: ,definitivno :geek: -da :yes

Prakticna,orginalna,stabilna,neobicna,interesantna :thumbsup:

i ima jos mnogo :w00t: epiteta koji govore u prilog ovom jedinstvenom automobilu ;)

a evo kako je sve pocelo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve u svemu interesantan auto, i ja sam mlad i lud, u fazonu punta i stila 3v, ali stilo ili libra karavan, multipla, ili tako nesto sa dosta prostora mi je vrlo interesantno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@BOLENS koliko troši multipla s obzirom na veličinu-težinu a bogami i visinu.

Evo koliko JTD Multipla troši po iskustvima ljudi sa foruma, uključujući i moje:

cac3da8eee.jpg

Po današnjim cenama goriva (26. XII 2009.)...

9d86ecac1c.jpg

Računica bi bila ova:

8aa5f74057.jpg

Multipla na zemni gas je odlično rešenje i kao što se vidi po tablici najekonomičnija za vožnju... posebno ako idete samo po gradu i ako u tom svom gradu imate punionicu. U Novom Sadu se tek pravi (u okviru GRAS-a), ali je zato Beograd, Pančevo i Čačak već imaju. Najbliža na severu je u Segedinu. Ipak auto je prilično teži i malo tromiji. Rezervoari su ispod vozila i uopšte ne zauzimaju prostor prtljaga. Jedino se mali rezervni točak preselio tamo.

Više o Multipli na CNG i računici u Nemačkoj: http://www.mit-erdgas-fahren.de/

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima ja sam novi na forumu. Nikada nisam koristio niti bio uclanjen na forume pa ako nesto ne valja ili sam topic napravio u pogresnoj temi obavestite me :rambo:

E ovako naime radi se o Fiatu Multipli, napisao sam "opet" u titlu jer ima sam citao dosta tema na vasem forumu vezano za ovaj Fiatov model automobila.

Inace iz Panceva sam ovde ih ima zaista puno vecina su ovi noviji modeli (tkz Multipla 2) i voze ih taksisti. Voznja taksijem u tim modelima me je tako da kazem odusevila, nikada se nisam vozio u takvim ili slicnim kolima.

Ovog leta planiram da kupim stariji model Multiple ali nisam toliko siguran da li mi treba takav tip auta mada odusevljen sam i trenutno mi je samo on u planu.

Fiati koliko sam informisan nisu kvalitetni na ovim nasim trzistima i bojim se da vecina polovnjaka Multiple su vozeni kao taksi pa samim tim i mnogo presli.

Cena im je ok (od 3000e do 7000e(starijih modela)).

Video sam dosta oglasa za BiPower ili Natural Power modele a citao sam u jednoj od vasih tema da ljudi imaju problema sa metanom/gasom.

Molim vas ako vas ne mrzi da mi malo napisete korisne informacije sto se tice performansi i motora, neki kazu da je 1.6 bolji i kazu da cu imati probleme zimi sa dizelom da tresse mnogo bla bla, ja mislim da je 1.9 JTD bolji samo sto je skuplja registracija.

P.S. Nisam ja za forume i slicno ali skocacemo pricu polako :book:

Unapred zahvalan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodosao na forum. O Multiplama je bilo reci OVDE.

Zasto nisi siguran da ti treba takav tip auta? Posto zivis u Pancevu najveci problem za posedovanje Bi power vozila kod tebe ne postoji a to je nedostatak pumpi za metan. Fiati su na nasim trzistima podjednako kvalitetni kao bilo gde drugo u Evropi. Ako kupis auto u losem stanju, neodrzavan, sa puno predjenih kilometara neces biti zadovoljan a samim tim ces misliti da su informacije o losem kvalitetu tacne. Na forumu nema puno vozaca Multiple, a malo informacija koje postoje naci ces na gornjem linku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru i dobrodoslici zaista sam fasciniran tim automobilom i najverovatnije cu ga uzeti.

Nisam bas siguran da li nemaju pumpe za metan jer taksisti upravo metan koriste pa neverujem da bi idu dalje od Panceva da bi se dopunili.

Samo imam jednu jedinu dilemu ---> 1.6 ili 1.9 JTD ?!?!?! :question:

Naravno vecina ce reci da je 1.9 JTD bolji po informacijama koje sam procitao/nasao i slazem se (ne bi ga svi hvalili).

1.9 je izdrzljivi traje duze, dizel je, jaci motor i sve to, medjutim sa 1.6 moze metan/plin da se ugrade (malo je skuplje ali se vremenom apsolutno isplati) Ali motor je rekao bi slabiji da ne kazem manje kvalitetniji od 1.9...

Znaci sigurno ce Multipla biti moj sledeci automobil ali ipak zeleo bi jos po nesto da saznam o ta 2 motora i ugradnji metana/plina.

Hvala jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me razumeo, tj. lose sam napisao, posto si iz Panceva neces imati problema sa tocenjem metana. Nedostatak pumpi je glavni razlog koji odvraca ljude od kupovine Bi Power vozila. Zbog odrzavanja je bolje da uzmes JTD tako da moja preporuka ide u tom pravcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam 'teo da kupim Multiplu. Prosto mi je simpatična u svojoj ružnoći. Ali, žena je zapela za Lybru, pa tako i bi. Ne kažem, ne kajem se, ali kad god vidim Multiplu, obavezno ošacujem. Neostvarena želja. Meni je najkul što napred ima 3 sedišta !

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam samo koliki je gepek na Multipli, mislim da i nešto nije velik. Da je prostrana jeste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multipla-cudo od auta,toliko neobicna,toliko ruzna,toliko kompletna,toliko prostrana...

Sta da kazem sem da je to jedan odlican automobil.

Ono sto sam primetio da u odeljku za servis gde su ukljuceni i Bravo,Brava i Marea,multiple skoro i nema! Da li se ona zaista toliko malo kvari ili je toliko retka?

Ja je bas vidjam na putevima tako da mislim da je ima sasvim dovoljno.

Mana Multiple je los kvalitet plastike koja na suncu jednostavno pocne da se osipa ali to se moze resiti jednostavnim farbanjem kao sto sam ja uradio na ovoj sto sad imam.

Evo par slikica.

ue69.jpg vJTA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multipla-cudo od auta,toliko neobicna,toliko ruzna,toliko kompletna,toliko prostrana...

Word :thumbsup:

Ono sto sam primetio da u odeljku za servis gde su ukljuceni i Bravo,Brava i Marea,multiple skoro i nema! Da li se ona zaista toliko malo kvari ili je toliko retka?

I mene je ovo isto čudilo, ali sam kasnije shvatio (kad sam je već kupio) da ljudi radije pogledaju isti problem na drugim modelima. Problemi na multipli nisu egzotika, već ih dele sa ostalom braćom fiatima...

Ja sam trenutno u fazi servisiranja - sređivanja auta jer sam ga kupio 9 godina starog... Odradio sam veliki servis (remenje, španeri, filteri, ulje). Usput je primećeno da je i remen od alternatora otišao - promenjeno.

Sad je auto u servisu na promeni EGR-a i sređivanju kvačila (stari vlasnik nije vodio mnogo računa o delovima koje stavlja). Dakle ništa neobično za auto koji je prešao ~260000km.

Tačno je da je plastika unutra loša i da se ljušti, i da sve nekako škripucka kad se voziš drndavim putem, ali zaista mogu da potvrdim da je auto više nego praktičan, vrlo kompletan, udoban, pregledan i da je prilično lako navići se na njega kad jednom sedneš da voziš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te je kostalo ovo farbanje detalja i gde si to odradio ?

Farbanje me je kostalo oko 1500 dinara a sve sam sam odradio.

Ofarbao sam i pragove i plastike ispod zadnjih sedista a posao je trajao od ujutro do kasno poslepodne.

Naravno sad kad bih ponovo to radio islo bi dosta brze jer znam gde se nalaze skriveni srafovi i kako da skinem glupu gumu sa centralne konzole.

Radio sam sa crnim mat sprejem i sa sivim metalik mat i napravio poprilicno lepu kombinaciju a kupac se odusevio kad je video kako izgleda jer je video i stanje pre farbanja.

Naravno kad se farba plastika obavezan je i plastik prajmer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto koji je prešao ~260000km.

Tačno je da je plastika unutra loša i da se ljušti, i da sve nekako škripucka kad se voziš drndavim putem

Zar stvarno misliš da postoji automobil gde će sve biti utegnuto bez tragova eksploatacije posle 260kkm ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, postoji, onaj na kome je sve živo promenjeno :) Ali sam ja ubeđen da bi ovo i onda škripuckalo :thumbsup:

Ma super je to sve. Presrećan sam autom od kako sam ga servisirao... I jako mi se sviđa kako je Dule 021 odradio posao. Padam u iskušenje da ukradem jedan sunčan vikend od ostalih aktivnosti i malo se pozabavim estetikom :whistle:

Zna li neko, gde se mogu naći pristojne navlake za sedišta za multiplu? 260000km je ostavilo tragove dupeta :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj na najlon pijaci da pogledas za presvlake,u onom delu gde su auto delovi ima par njih koji prodaju,a imaju i firme za izradu pa ako nemas da kupis mogu da ti naprave po porudzbini :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugao Temerinske i Jovana Cvijića u NS Gumatik, šiju po meri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zna li neko,ko se bavi servisiranjem ovih uredjaja za metan?Primetio sam da ih najvise ima multipla na metan,a vidim da ih dosta ima u oglasima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presvlake... Vajs&Co, http://www.vajsco.com

Šiju po meri i od kvalitetnih materijala. Niko ko je tamo pravio nije se pokajao. Presvlake kad se montiraju izgledaju kao i da ih nema.. ali se namučiš dok ih natakneš... to je neviđeno! Ja sam doduše pravio samo za moje, vozačko sedište, jer je ono bilo malo izlizano i uzeo sam alkantaru. Kako taj materijal drži u sedištu to je za priču, uopšte ne možeš da se promeškoljiš i pomeriš tur bez velike muke, moraš prvo malo da se odigneš i tek onda ugnjezdiš na novo mesto. Nije ni čudo da je često ugrađuju u sportske automobile. Takođe, možeš da biraš i kombinaciju boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te je kostalo ovo farbanje detalja i gde si to odradio ?

Farbanje me je kostalo oko 1500 dinara a sve sam sam odradio.

Ofarbao sam i pragove i plastike ispod zadnjih sedista a posao je trajao od ujutro do kasno poslepodne.

Naravno sad kad bih ponovo to radio islo bi dosta brze jer znam gde se nalaze skriveni srafovi i kako da skinem glupu gumu sa centralne konzole.

Radio sam sa crnim mat sprejem i sa sivim metalik mat i napravio poprilicno lepu kombinaciju a kupac se odusevio kad je video kako izgleda jer je video i stanje pre farbanja.

Naravno kad se farba plastika obavezan je i plastik prajmer.

Postovani,

od nedavno sam i ja zainteresovan za kupovinu multiple , ali se svaki put razocaram kada sednem u nju i vidim na cega lici plastika u njoj.Vidim po slikama da to moze da se dotera.Interesuje me sta je to "plastik prajmer" , i gde moze da se kupi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bugarskoj na mobile.bg prodaje se jedna multipla ali su branici razlicite boje od sasije.

Motor 1.6 16v, godina 1999, 130 000 km.

Jel neko zna koji je euro standard, ako je euro 2 onda je usla u moj plan za kupovinu kao i jedna marea 1,6 16v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o marei 1,6 16v procitao sam dosta pohvale, ali jel se isto moze reci i za fiat multipla 100 16v, 1581 ccm.

Ima dosta takvih koji su godine 1999, euro 3 standard. Sta je sa potrosnjom, mislim kad bih uzeo obavezno bi ugradio plin.

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...