Jump to content
FAS Goran
wlad

Fiat Multipla - da ili ne?

Recommended Posts

Zna li neko da li se moze na multipli sa 5 sedista sa friziderom napred izmedju prednjih sedista izvaditi frizider i trajno staviti sediste umesto frizidera bez ikakve budzevine,znaci samo jedno da se skine a drugo stavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atesti za to se sad koliko sam čuo rade samo u fabrici Kragujevcu, pa verovatno onda oni to i znaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ona i fabricki sa 5 sedista i ima mesto jednog sedista frizider,pravila se i kao takva tako da nemaju sve farbicki 6 sedista,pa se interesujem da li mogu da izvadim frizider i samo stavim umesto njega sediste,a da ne prepravljam nista.A ko hoce multiplu koja ima 6 sedista da ubaci u taxi mora da izvadi jedno sediste i da plati atest,i u pravu si radi ga samo u KG i mislim da nije ni malo jeftin tako sam cuo tacnu cifru ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam informaciju da kod multiple sa fabrickim friziderom(5 sedista) ne moze samo da se izvadi frizider i namontira sediste,vec mora da se busi patos kako bi se sediste fiksiralo,pa ako auto ima metan morale bi da se skinu boce da bi se probusio patos i fiksiralo sadiste,tako ima dosta zezanja oko toga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoguce da nema spremne rupe vec?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema,takodje sam se iznenadio,a one rupe za frizider su drugacije od onih za sediste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,da li je greska uzeti multiplu na metan tu oko 2000_og god ? Kvarovi poznati,potrosnja ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih to uzeo ni pod eventualno, sem ako nisi spreman da gruneš jedno 2000€ u nju da bi bila kako treba. Auto je 17 godina star, na metan je prešao mnooooogo. I sam taj 1.6 16v motor nije ni blizu žilav kao 1.9JTD, pa da može da izdži, lupam, 500.000km a da ne troši ulje kao blesav, i da ne duva. Ako ti uleti održavan primerak uzimaj naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prioritet bi mi bila potrosnja.Zar metan nine daleko isplatljiviji od dizela ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste isplativiji, bezuslovno. Samo treba uzeti u obzir i ostale troškove, zato što ciljaš auto od 16-17 godina, pa još sa metanom.

Ja nisam gadljiv na godište, kao i na "vanredne" troškove, ali bih dooobro pogledao šta kupujem, što znači da treba potrošiti dosta vremena na potragu, i pregled konkretnog primerka, sa pouzdanim mehaničarem, ili da ga teraš u tebi poznat  servis.

Pogledaj i limariju, i to dobro, da ne bi prošao kao ja sa Ideom, čitaj recimo odavde:

Ne znam kolikim budžetom raspolažeš, i koliko si planirao još da odvojiš za neke popravke, ali opet kažem, razmisli dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozzz..drustvo imam pitanje ,da li ima neko da prodaje odavde sa foruma ili zna gde mogu 100% da nadjem ok polovne  pr.diskove sa abs i zadnje dobose za fiat multiplu jtd ,ili  da jurim nove a posto sam video od par prijatelja da nabave ok polovne diskove za svoje ljubimce za ok novce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i ja doživljavam Muliplu...
Šta preporučujete:mjet,jtd ili benzinca?
Kontam da mjet ima dpf,jtd puno pređenih km,benzin nije naročito štedljiv...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda jedino nov 500L sa tng-om ili 1.6mjt :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je i nov RR!
Ovo mi je u budžetu,kontam da je motorizacija u nivou Stila...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svakako bolje dizela nego benzinca pogotovo u takvom vozilu. Jtd, mjt , svejedno, koji bude bolji. Sta ima veze ako ima dpf, resi se i to ako nekad pocne da zeza.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim kratke relacije 90%,pre*ebo bi dpf brzo...

 

Već si me ubedio benzin-plin!

Hvala

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada mi kažeš,dpf nema veze,meni odma jasno....

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar vozi multiplu sa jtd motorom. Ne izlazi iz auta, cesto ima i ture po inostranstvu, nikad problem nije imao.. Ja sam par puta provozao taj auto po Srbiji i stvarno lepo ide...

Ja bi pre uzimao dizela...

Multipla je kao javna kuca, sramota te samo dok ne udjes u auto

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se dizajn iz prve svideo.Odrastao sam u epohi kada se eksperimentisalo i u dizajnu i mehanici...
Poenta je da volim da mi je auto redovno održavan,ali nisam baš u fazonu da bacam pare...ograničen mi budžet.
Svi koji su vozili Multiplu kažu da je extra!
E sad kod nas na pijaci,običnoj pijaci ,ne auto pijaci,vladaju Multiple jtd i Zafire...To se tovari,to se vozi milion kilometara bez održavanja...
Zato i imam dilemu,ali sam skoro siguran da će biti benzin.
Baš se dogovaram sa drugarom iz Nemačke(on kupio novog bmw 316 na benzin),da mi pogleda 2008.-2010. godište,ove sa crvenim fiat znakom.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona bela?
Ma to mi sumnjivo....ne razumem se u metan,ali mislim da oni možda namaju i pogon benzin

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...