Jump to content
FAS Goran
wlad

Fiat Multipla - da ili ne?

Recommended Posts

Знам да их има доста,много њих се хвали са тим аутом зато хоћу да посо да га узмем

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam se da kupim multiplu 1596 kubika 76 kilovata pa me interesuje na sta bi trebao da obratim paznju kod kupovine i kako se pokazao taj motor u pitanju je prva multipla koja je 2002 godiste 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fanovi ima dve Multiske u smederevu za delove a cene su baš korektne,jel je imao neko iskustvo sa onim znakom Multipla na gepeku kako se skida da prebacim kod mene na moji jer ima jedna iz Svice crna extra za delove,jel zna neko koliko ima odvodnih kanala po siberu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opasno razmišljam da svog Stila MW koji je 2005. godište, i sa kojim sam prešao nešto preko 80.000 km otkako je kod mene menjam ili prodam pa kupim Multiplu, ali ovu noviju, od 2004-e pa naviše. Jedno do 10-ak puta u toku godine pojavi mi se potreba za tim jednim sedištem viška i dugo sam razmišljao koji auto bi mogao da zameni Stila. U igri su bili Grand Senic, Zafira A ( benzin ), a sada mi je nekako prirasla srcu Multipla JTD. Isti motor koji poznajem iz Stila i sa kojim sam prezadovoljan, jedno sedište više, dizajn.....hmmmm, pa ja sam sada u godinama kada nije bitna lepota nego funkcionalnost, tako da na tu činjenicu ne obraćam pažnju suviše.

Provozao sam se modelom Mk1 par puta, jednom na dužu turu do Petrovca na Mlavi, i par puta do kuće i mogu vam reći da taj auto ima neki šmek za mene, jer je u isto vreme i oreginalan i lood, ima fantastičan motor, kabinu koja je jako funkcionalna...oseća se čovek kao u dnevnoj sobi kad je vozi...samo kada bih našao dobar primerak i da se uklopim u cenu, ne bih puno razmišljao.

Edited by ficha007

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/12/2010 at 9:20 AM, Dule 021 said:

Farbanje me je kostalo oko 1500 dinara a sve sam sam odradio.

Ofarbao sam i pragove i plastike ispod zadnjih sedista a posao je trajao od ujutro do kasno poslepodne.

Naravno sad kad bih ponovo to radio islo bi dosta brze jer znam gde se nalaze skriveni srafovi i kako da skinem glupu gumu sa centralne konzole.

Radio sam sa crnim mat sprejem i sa sivim metalik mat i napravio poprilicno lepu kombinaciju a kupac se odusevio kad je video kako izgleda jer je video i stanje pre farbanja.

Naravno kad se farba plastika obavezan je i plastik prajmer.

Od juče sam vlasnik Multiple 1.9 JTD i prezadovoljan sam svime bukvalno. Hteo bih i ja da ofarbam ove delove kao i ti. Moje pitanje je da li su i tebi dugmići takođe bili lepljivi? Meni jesu. Još jedno pitanje čime si skidao ovu gumu? Unapred hvala na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bih za pomoc-savet oko kupovine Multiple sa metanom. Nasta obratiti paznju ili jos bolje ako ima neki dobar majstor u BG (po vasoj preporuci) pa da oteram kod njega. Na forumu ima jako malo konkretnih informacija koje nekome mogu da pomognu pre kupovine pa ako znate i ako ste voljni savetujte-predlazite. Ovih dana bi trebalo da kupim pa mi je svaki savet potreban.

Hvala

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam puno, ali ono sto sam cuo je da su boce uzasno skupe pa vidi neku sa sto duzim atestom.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skokni obavezno do nekog od majstora koji se bave time, oni znaju kako ide za papire ako je metan ugradjen preko, da se tu nesto ne zeznes, pa da ne mozes da registrujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U obzir pri kupovini dolazi samo sa vec atestiranim metanom. Mozda ce me malo skuplje izaci pri kupovini ali par godina necu imati nikakve zajebancije(atest-reatest)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno su ta vozila sa metanom mnogo presla, tako da imaj i to u vidu. S obzirom na gabarite i tezinu boca, mali broj pumpi sa metanom, slab izbor vozila pri kupovini, ja bih pre kupio benzinca i ugradio plin i bio miran 5god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad vise necu voziti auto ni na jedno drugo gorivo osim na metan.Uostalom videces i sam po novcaniku.Slabe tacke multiple:

-tvrdo kvacilo,7500 kosta set,traje oko 50000 ali se stvrdne vec posle 20000.Ruke su 4-5 hiljada.Cesto bude tvrdo i zbog sajle pa je ja menjam na 4-5 meseci i nemam problema.Oko 1000 dinara.

-trosi ulje vec 5 godina i ide odlicno,na to ne obracaj paznju

-klapna gasa,polovna 3000 ali treba naci dobru

-pazi evo sedim vec nekoliko minuta i razmisljam sta jos da pisem.

Atest i reatest nisu uopste smaranje ako je sve regularno.Ako kupujes auto sa placa dobices ga atestiranog i za 4 godine te ceka reatest i bilo bi dobro da bacis jos neku paru odmah tu na placu i da proveris da li se slazu brojevi na bocama i uredja ju sa onim iz atesta jer ljudi svasta rade.

Ako kupujes auto koji vec ima nase tablice,obavezno i bas obavezno idi do kuce koja je izdala atest i proveri da li je original jer sam vidjao ljude kako se hvataju za glavu kad dodje vreme reatesta.Ja sam uradio atest 2013.kad sam uvozio auto i prosle godine reatest bez ikakvog smaranja.Za polovne delove,a ja cak i plocice stavljam polovne i nemoj da bezis od toga,svaka preporuka za otpad u Indjiji.E sad mi pade na pamet,mana su i trkaci u menjacu,znaci nema potpisivanja i ostalih gluposti.I motor se mnogo vrrti ali ima fora da se stavi peta brzina od fiat marea i onda je to druga prica.Cesto im puca izduvna grana jer se zapusi katalizator a metan je vruc i eto malera,ali se to resava tako sto kupis granu od stila 1.6 za 40 evra i majstor ti izvadi katalizator i onda vozi misko,em bolje vuce em se manje greje.Za nedaj boze ceo motor za multiplu je oko 150evra i opet vozi misko.Pogledaj da nije lupana kriva itd.jer napred nema pomeranja trapa osim u sponama pa ako je nesto krivo nece da valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno hvala. To je pravi odgovor za nekoga ko kupuje auto od nekoga ko ga vozi. Jos jednom hvala a ako mi bude bila potrebna neka dodatna informacija da li mogu na pp da te smaram.
Pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno pitaj sve sto te zanima ali bolje ovde nego na pm,mozda jos nekog zanima.

Multipla je veoma jeftin auto za odrzavanje,a polovnih delova ima na sve strane tako da sta god je u pitanju nije strasno za popravku.O razlici u gorivu necu da pricam jer uvek ima onih sto im alfa 2.4 trosi 4,83 litra dizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brat saja je sve vec rekao,ja sam se mojom slatko navozio na metan,i uz neko normalno odrzavanje vanrednih kvarova nisam imao,motor i menjac nikad nisam otvarao,ali sam prosli auto sam uvezao iz DE i u startu dobro platio(pretplatio) u odnosu na cenu po kojoj je mogao da se kupi onda u srbiji,tako da je i to mozda razlog zbog cega me je dobro posluzio.Ako budes imao srece da nadjes neki dobar i odrzavan primerak ne sumnjam da ces uzivati u jeftinoj voznji,ali takvih primeraka je jako,jako malo na oglasima,stariji modeli koji su na oglasima su uglavnom odsluzili kajijeru u taxiju u srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vec dva dana trazim i lomova je vise nego mnogo. Bojim se da cu oduatati od kupovine Multiple jer je izgleda cudo naci normalan primerak

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudo je prvo da nadjes coveka koji hoce da je kupi pa je onda cudo da je nadjes u prodaji pa je najvece cudo da je nadjes makar solidnu a da je sa metanom :D
Ne zameri kolega :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, ZoranBG said:

Evo vec dva dana trazim i lomova je vise nego mnogo. Bojim se da cu oduatati od kupovine Multiple jer je izgleda cudo naci normalan primerak

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 

I ja sam takodje odustao od kupovine druge multiple posto nisam mogao nijednu korektnu da nadjem,i sad vozim Scenica,ali multipla je za njega auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li si pitao koliko bi koštalo ovde da ubaciš metan. Te koje ga nemaju su najčešće daleko manje pohabane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na multiplu benzinjaru ne moze da se ubaci metan,odnosno moze ali boce moraju u gepek jer se skoljke malo razlikuju.

Pre 2 godine moja sestra je u Italiji kupila multiplu 2006.god za 6500e.Tada je taj auto ovde kostao oko 4000.U femu je fora?Auto je stvarno presao 120000,dobila je godinu dana garancije i pre preuzimanja auta na placu su  stavili nove gume,set kvacila,veliki servis....Jednostavno koliko para toliko muzike,ovde niko nece da dotera dobar ali skup auto jer ne moze da ga proda.Ako kupis jeftin auto,za razliku u ceni odmah kupi delove i sredi sta  ne valja i slatko ces se voziti.Multipla ima pocinkovan lim i takoreci ne truli pa si sa te strane miran i ako je starije godiste.Enterijer je uglavnom pohaban ali naravno da se srediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek sam u potrazi ali sve sam loma do loma.
Trazim!!!

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali budimo razumni... za 2000 evra se ne može naći dobar auto te klase. Možda dobar skuter, ali multipla svakako ne! Za 6000-7000 evra je već druga priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam i do 4000 i veruj mi da za 2000 i 4000 isti lom samo sto je ovaj skuplji mladji ali generalno lose skroz

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...