Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Schumacher se vratio u Formulu 1: sledeće sezone vozi za Mercedes

Recommended Posts

ferrari%20599%20gtb%20hgte%20fiorano%20schumacher.jpg

Legendarni Mihael Šumaher se vratio u Formulu 1 i u narednoj sezoni voziće za Mercedes.

Sedmostruki šampion je predstavljen danas u prostorijama ekipe u engleskom gradu Brekliju, gde je potpisao i jednogodišnji ugovor vredan 7 miliona evra.

- "Posle tri godine sam povratio energiju i spreman sam za ozbiljne stvari", rekao je Šumaher.

Nemac će biti prvi vozač tima, a uz njega će biti Niko Rozberg. Šumaher je danas i zvanično obnovio plodnu saradnju sa Rosom Bronom, koji je učestvovao u svih sedam Šuimjevih titula i koji je prošle sezone sa bivšim ekipom Bron GP, a sada Mercedesom osvojio obe titule.

Šumaher, koji u januaru puni 41 godinu, je prošle sezone planirao povratak u ekipu Ferarija, kao zamena za povređenog Felipea Masu, ali je od tih planova morao da odustane zbog povrede vrata koju je zadobio u februaru, u udesu tokom vožnje na motociklu.

preuzeto sa - Auto Blog

schu_merc_2009_470150.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu mi je drago. Videcemo da li cica jos uvek moze necemu da nauci mladje narastaje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obziom da i ne zna koliko ima novca :ermm:

Ovo moze da znaci samo jedno :yes

da je VELIKI patriota :smiling: ili da je VELIKI avanturista :w00t: ,posto povratak nemora da znaci siguran uspeh :ermm:

u svakom slucaju ja mu zelim sve najbolje :thumbsup:

pa makar i u Mercedesu :sick:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakve veze ima patriotizam sa ovim. :)

Vi ne biste uzeli 7 miliona da radite ono što najviše volite u životu i pri tom ste neviđeno uspešni?

A možda mu stvarno trebaju pare - tih 7 će lako da bude 77 uz sponzore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte da se ne lažemo... koliko god miliona imali nikad nije dosta i uvek može još :) I što kaže Nidža biće tu još keša sa strane ;) Ali svakako će biti zanimljivo da se sada vrati kada je F1 prilično zanimljiva tj. ima više kandidata za titulu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Shumaher nije za staro gvožđe pokazao je pre mesec dana na trci šampiona u Kini gde je odrao: Buttona, Vettela, Colthada a izgubio u finalu od mlađahnog Ekstroma (koji ne vozi F1 već DTM) i to u dulelima 1 na 1.

Lično mi je žao što će to biti u Mercedesu, ali istini za volju jedino oni su mu ponudili mesto vozača. Dvojcu Brown Shumaher fali samo još Jaen Tod i eto ubojite postave Ferrarija s početka veka.

Mislim da novac nije glavni motiv. BMW je 2007 nudio 100 mil. i bio glatko odbijen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patriotizam :ermm: ,mozda,ipak,ima veze sa povratkom Shumahera,bas u Mercedes :( ,ako se setimo :rtfm: da je pre samo par meseci,odbio da sedne u bolid Ferrarija :heart: ,navodno zbog povrede vrata i sto je fizicki nespremaan :huh:

A sad eto ga odjednom :crazy: ,par meseci kasnije,briljira u trci sampiona u Kini,i vraca se,slucajno bas u Nemacku ekipu :huh: .

Naravno da patriotizam nije glavni i jedini motiv,pomenuo sam ga u sali :lol: ,ali da ima veze sa Shumaherovim povratkom bas u ekipu njegove rodne zemlje,mislim da ima :yes ,a i znate kako kazu:

NAJTEZE JE BITI GLAVNI U SVOM SELU :dry:

mozda,ali samo mozda je to jedna od neostvarenih zelja slavnog Shumija :secret: ,da ga slave,domaci navijaci :clap: ,na domacem terenu :thumbsup: i u domacoj ekipi ;)

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schumacher je u Nemačkoj još kako omiljen...

Na trci šampiona će učestvovati sve dok i to ne osvoji... :D ...bar jednom. Nije mu bilo prvi put ove godine.

Vozio je on bolid Ferrarija i ove godine...i to ne 1 krug...ali je smatrao da nije spreman da trpi ta opterećenja na nekoliko treninga, plus na trci.

Opterećenja u trci šampiona su smešna u poređenju sa F1... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na par VN u vreme kada mu je Mika Hakkinen bio najveći takmac u Mercedesu.

90% Nemaca je gotovo frenetično navijalo za Shumahera. Nije im smetalo što je vozio za Ferrari.

Ipak posle mi rekoše da to nije samo zbog Shumija, već da nemci inače gotive Ferrari još iz vremena Nikija Laude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je takodje izuzetno drago shto se vratio .. Pogotovo shto sam inache ponosan i na to da je moja tetka jedno vreme bila Shumijeva lichna frizerka dok se nije preselio pre par dina.. Aj odo ja na qnt :sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao da je patriotizam razlog povratka. Čovek je čučao u Ferariju ove tri godine i radio nešto što je daleko ispod njegovih kapaciteta. U tom timu su se događali ozbiljni propusti od kako nema Browna na čelu, Domenicali je definitivno loš šef. To je nerviralo i Raikonena i Masu. Kimi je otišao, Masa se povredio i pošto nije ni proslavljen ni mnogo plaćen dečko ćuti i sluša. Šumi je hteo da vozi ove sezone za Ferari pošto se silno zaželeo izazova ali zbog šugavog Alonsa nema mesta za njega.

Ferari je mogao i trebao, po mom mišljenju, da ponudi Šumiju mesto šefa tima nakon silnih brljanja pod vođstvom Domenicalija. Tada bi stvari verovatno bile na svom mestu, šef Šumi a vozači Kimi i Felipe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se Šumi i Kimi ne bi baš slagali u toj kombinaciji... koliko se ja sećam dok je Šumi vozio njih dvojica su imali nekih javnih a i privatnih sukoba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Jah, verovatno si u pravu.

Sad sam se setio još jednog znalca kojeg je Ferari prepustio: Ros Brown, genijalac. Otišao je bezveze, trebali su njega da zadrže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema velike sreće sa dva super voča u jednom timu, pogotovo ako u vitrini već imaju titulu. Sujeta je čudo, neće priznati da je ovaj drugi bolji. Što bi značilo da (Shumaher, Raoikkonen, Alonso, Hamilton) trenutno ne mogu zajedno.

Setite se rivalstva i svađa: Pike-mansel Vilijams, Prost-Sena McLaren (pogotovo), Alonso-Hamilton Mclaren.

Pa čak i u Ferrariju gde se uvek znalo ko kosi a ko vodu nosi Prost-Mansel nisu mogli zajedno.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...