Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Rogi

Lancia Y 1.2 16v

Recommended Posts

pQydA.jpg

YZeZJ.jpg

Y_4mJ.jpg

Pozdrav za sve na forumu! Zovem se Igor, živim u Nišu. Potpuno neplanirano sam pre par dana kupio ovaj auto, pre toga se ubih tražeći Alfu 155 - 145, Dedru ili Deltu ali nisam mogao da nađem ništa normalno za te pare. Otišao sam da vidim auto i zaljubio se odmah. Još kad sam seo da ga provozam i kada je majstor aminovao kupovinu.. :band: Auto je 2001. (provereno), klima, podizači..chipovan, stavljen K&N filter, spušten (moram da ga dignem jer odvaljuje bubrege), gas sekvent i ide kao nevreme. Znam da prilikom kupovine treba bežati od toga ali kada sam video da nije imao ozbiljnu havariju i da je motor odličan nisam mogao da odolim. Ima par stvari koje treba srediti, obratiću se za savet u drugom delu foruma. Malo je problematično što imam dvoje klinaca a auto je mali pa stajemo jedva, ali se nadam da ću u dogledno vreme kupiti još jedan veći auto. To je to ukratko..

PS

Bez veze je što je prljav auto, biće fotke i kad je čist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Igore,odličan izbor :)

Ja imam Deltu,i sad je prodajem/menjam za Y,i to baš 1.2 16v(od većine ljudi sam čula da su sa tim motorima najbolje)

Kada budeš imao vremena i volje,molim te napiši jos malo utisaka,baš me zanima šta,kako,koliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to ona žuta Delta sa oglasa grehota je prodati je.. Prelep auto. Ja uopšte nisam imao Y u vidu prilikom traženja auta, uletelo nekako slučajno. Izgleda je auto ,,kupio,, mene. Ne mogu ništa posebno da ti kažem posle par dana vožnje..

Auto je unutra iznenađujuće prostran obzirom na ono što se pretpostavi kada se vidi spolja. Instrument tabla na sredini zahteva privikavanje ali mislim da je dobro rešenje jer i levo i desno ima goooomila prostora za sitnice, isto tako i ispred menjača. Tebi će se verovatno svideti jer možeš da odložiš torbicu ispred sebe a imaš i ogledalce na štitniku za sunce (meni ide na živce jer podseća da je auto prvenstveno namenjen ženama).

Što se udobnosti tiče ne mogu ništa da kažem jer imam sportske opruge i vožnja svuda van auto puta i bulevara liči na jahanje konja. Moraću da stavim normalne opruge.

Majstor u servisu mi je rekao da je motor perfektan i da je jedan od boljih. Ne znam da li zbog toga što je čipovan ali motor poteže kao blesav, prosto neverovatno. Na auto putu nisam ni primetio da vozim 180 (tabla na sredini) i smrzao sam se kada sam video pošto je bilo klizavo. Bez problema je mogao još da se gazi. Podjednako dobro ide i na benzin, i na gas.Zamenio sam samo ulje, majstor savetovao Seleniu Gold, zupčasti i ostalo čekaju platu :laughing:

Javlja mi se blago trešenje kad ubrzavam, verovatno kvačilo ili poluosovina po majstoru, treba da se vidi. Prtljažnik je baš mali, još ja imam bocu u rupi za točak, a točak ,,invalid,, zauzima pola prtljažnika. Plaćen je 2900.

To je otprilike sve što mogu da kažem posle nekoliko dana vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas lepa Lancia :clap:

narocito mi se svidja kombinacija ove boje sa zatamnjenim staklima :yes,a i felnice joj lepo chuche :cool:

a sto se tice "zenskog" :lol: ogledalceta u vozacevom stitniku za sunce-ja sam ga imao na proslom karavanu,a i sad na ovom :yes ,a nisu ni malo bili zenskasti automobili :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci sem prelep auto... :respect:

Kada sam letos kupovao kola trazio sam Lanciu Y ili Punta...

Kada sam je prvi put video bila mi je neobicna, ali posle nekog vremena sam poceo da menjam misljenje i sada mi je jedan od najlepsih malih automobila...

A sto se tice opruga, ja ih ne bi vracao na fabricke, cisto zbog lezanja na putu, ali tvoj je auto pa biraj, udobnost ili ponasanje na putu i izgled...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi ni ja vraćao fabričke opruge ali se klinci bune, ,,tata ovaj naš auto skače kao konj,,

A što se tiče zatamnjenih stakala na ovom forumu ljudi kažu da svako zaustavljaje od strane naše drage policije košta 2000 din. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loše kažu.

U novom, aktuelnom ZOBS-u se folije ne pominju.

Pominju se u Pravilniku o tehničkim uslovima za vozila. Njegov tekst čeka na usvajanje.

- Šoferka

''Vetrobran'' je okno na prednjoj strani motornih voyila kategorija M i N.

Vetrobrani moraju biti slojeviti - laminirani, odnosno ne smeju biti od kaljenog ( ''TOUGHEND'' ili ''TEMPERED“) stakla ni kada se naknadno zamenjuju.

Vetrobran se ne sme naknadno zatamnjivati.

- Folije na bočnim staklima

Bočna stakla u ravni vozača mogu biti naknadno zatamnjena tako da ukupna vrednost prigušenja svetla ne prelazi 25%. Ostala stakla na vozilu osim vetrobranskog stakla mogu biti naknadno zatamljena.

Stepen refleksije stakala na vozilu ne sme prelaziti 15% kako ne bi došlo da zaslepljivanja drugih učesnika u saobraćaju.

- Kako se mogu imati folije 120% ? :D

Od ovih odredaba mogu odstupati samo vozila sa posebnom dozvolom Ministarstva koje je nadležno za poslove saobraćaja.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....st&p=656082

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na ovim informacijama, sada mogu da baratam argumentima u borbi sa derikožama. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo rado bih postavio slike unutrašnjosti ali je auto u servisu - crkao menjač :crybaby::rtfm::realmad::wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je, krenulo se sa licitiranjem od 400 eura kod jednog majstora za drugi menjač i ruke, 250 kod drugog, da bi na kraju prošao sa 100 eura :thumbup: Nosači ili držači diferencijala, tako nešto, ne razumem se baš. Nišlije i okolina, topla preporuka za servis dr Fiat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...