Jump to content
Goran
panther

Kalolifer za kola

Recommended Posts

Da li neko zna gde mozda ima da se kupi onaj mali kalolifer za kola koji se kaci na upaljac i greje kabinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne izgleda bas tako ali je jako slicno, bitno da duva toplo. Hvala na odgovoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par stotina godina, vozio sam bubu, moj prvi auto, u kome je zimi odledjivanje stakala bila nemoguca misija, za ovakav kalorifer u ono vreme mogao si da uzmes "milion din", ja sam nasao nesto slicno, samo mnogo mocnije, doduse u USA...

...kako sam se samo q..io po gradu ondaK...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi mogao da nabavim jedan vojni onaj sto obicno ide u kampanjolu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zimsku svaleraciju je najbolje da nadjes grejalicu, pusto mesto misim sitni sati i banderu sa osvetljenjem i naravno alat da preikljucis grejalicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Izvini sto pitam, a sta ce ti?

Za grejanje :)

Za zimsku svaleraciju je najbolje da nadjes grejalicu, pusto mesto misim sitni sati i banderu sa osvetljenjem i naravno alat da preikljucis grejalicu.

Dobra ideja :)

Izvini sto pitam, a sta ce ti?

Kad je bilo preko -10 stilu treba vecnost da se zagreje, pa reko da ubrzam malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da nađeš neki stari Zaporožac i iz njega izvučeš vebasto, jer su oni to imali po defaultu... zbog vazdušnog hlađenja motora.

Ili se isprsiš za neki originalni Webasto ili Eberschpracher, sa daljinskim okidačem pa da ih koristiš i za odleđivanje auta zimi.

Multipla je imala taj vebasto kao dodatnu opremu za JTD verzije, tražim i ja to na e-bay... onda bih mogao i na skijanju da spavam u autu... :santa:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/22/2009 at 5:07 PM, panther said:

Da li neko zna gde mozda ima da se kupi onaj mali kalolifer za kola koji se kaci na upaljac i greje kabinu.

Cao. Ja sam kupio auto grejalicu 12v 200W. Radi ok. Mislim kad je veliki minus teško da može da odledi šoferku ali za odmaglivanje šoferke je super. Ostaviću ti link dole gde sam ja kupio.

 

ps gr01.jpg pr gr02.jpg pr gr03.jpg

https://lakoijednostavno.com/shop/grejalica-za-auto/

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic

 

Nema to veze jer informacija koju je napisao @necasmeca900 je korisna pošto može zatrebati bilo kome, a ne samo autoru tog citata. :thumbup: Pri čemu se i autor citata poslednji put ulogovao na Forum pre manje od godinu dana, iako mu je ovaj citirani post još iz 2009. godine. 

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...