Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
JTD-Power

Stilo JTD - crvena okrugla lampica

Recommended Posts

E ovako, posto ne vozim kola neko vreme, dosla zima pa ja reko da ga upalim malo da ne zaledi...pre 6-7dana sam ga upalio posle sekund verglanja,al da kazemo da je iz prve.... i danas siđem da ga upalim nema teorije, pali mi se neka okrugla crvena lampica, i nece ni da zavergla. Pozvao ortaka misleci da je akumulator, spojimo mi sve. radi svetlo rade lampice, sve kao normalno.... okrenem kljuc i *URAC, opet ona ista crvena lampica!!!!! kako okrenem kljuc tako mi se i one ostale lampice koje su radile pogase... popizdecu! :wallbash:

Da li mozda neko zna sta bi to moglo da bude, jel se nekom nesto slicno desavalo?

p.s. Ja tu lampicu prvi put vidim u zivotu, a imam kola skoro tri god....

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Nasao sam je, na 159 strani... ali to je nesto za prednje kocnice koliko sam ja skapirao iz teksta...ili ja nisam dobro procitao?

sad sam jos vise zbunjen... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica za istrosenost prednjih (kocionih) diskova

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je problem u razvodnoj kutiji iza akumulatora, kocka sive boje sa osiguracima i relejima. Cesto zbog vlage pocne da brljavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa znam, al ne znam sta mu je...

koji mu je ku*ac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rant:

najveci je problem sto treba majstor da se iscima do kola ili da ga slepujem...a i ko ce da ga gleda po ovom minusu (jos mi samo fali da i na to dajem pare) :(

ostavicu ga ovako, dok malo ne otopli(tako negde u martu :p ) pa cu smisliti sta cu i kako cu, jbga, sta da se radi... hvala u svakom slucaju :)

Mislim da je problem u razvodnoj kutiji iza akumulatora, kocka sive boje sa osiguracima i relejima. Cesto zbog vlage pocne da brljavi.

Pa iskreno sve je moguce, nego mi je problem sto kola servisiram u žarkovu, a ne znam kako da odem do majstora :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mozes obavezno skini klemu sa akumulatora, ako je problem u toj kutiji onda zna da sam pocne da vergla i jos ako ostane ubacen u prvu......ode do prvog drveta sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje skromno misljenje je da vlaga signalizira tu okruglu lampicu ali koliko san shvatio da ti ne vergla a to moze da bude i zbog anlasera zima+vlaga ....od srede oko +9 preko dana pa ces videti.i lepo goran rece da se desavalo da sam pocne da vergla pa nije lose poslusati sta ti je napisao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini akumulator, i napuni ga kako valja. Verovatno je toliko prazan da je totalno pobrljavio komp...

Rekao bih 100% je to jedini problem, ali neću da grešim posle... :)

Pozdrav...

P.S. Spojili ste sa drugog akumulatora preko kablova. Ali ti kablovi ne mogu da proguraju ni 200A, a ne oko 400A i više koliko ti treba na ovoj hladnoći...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

@etibor

bio si skroz u pravu.. samo je do akumulatora, doduse nisam ga skidao... prikljucio ga opet na kablove, i drzao ga tako jedno 20 min...i upalio :D

mada u medjuvremenu sam pokusaovao al je bilo isto kao i pre... tek posle oko 15ak min je prvi put zaverglao...al dobro to sad i nije toliko vazno, najvaznije je da nije nista strasno....

i da, lampica koja mi se palila za pločice vise se nepojavljuje.. komp je pobrljavio skroz :p

Hvala svima na pomoci :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi, akumulator je i definitivno crko...opet se ono desilo, odneo ga kod caleta na posao da ga napune, a on je posle 3 sata krenuo da pusi tako da je sad u kanti....

Zanima me koji akumulato je dobar za stilo i od koliko ampera?

Nasao sam neki americki, koji se proizvodi u slovackoj ili sloveniji... ima 70ah i zaliven je? Jel to dovoljno za stila ili imate neki drugi predlog? Hvala unapred :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda glupo pitanje ali zasto tako jak od 70ah sta nije za njega dosta 60do65ah bar su meni tako rekli kad sam htio sebi uzet akumulator frajer mi rekao da mu po katalogu izbacuje tu amperazu sto je i mene zacudilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo da ne treba uzimati akumulator koji je jaci za vise od 10%,od preporucenog fabrickog-jer auto nikada nece moci da ga dopuni do kraja pogotovu sa cestom gradskom voznjom,pali gasi,kratke relacije.

A punjenje akumulatora utice na duzinu njegovog zivotnog veka,pa se tako moze desiti da slabiji aku. traje ukupno duze od ovog jaceg

Stilo JTD-fabrika rekla 60Ah,znaci neki maximum za normalno punjenje je 66 do 68 Ah.

A i manje ce da Vas kosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne valja isto stavit jaci jer strada alternator kolko sam ja cuo ako gresim ispravite me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...