Jump to content
FAS Goran
Martin

VIP Srbija - iskustva

Recommended Posts

Šta bi na kraju, kakva su vam iskustva sa raskidom ugovora?

Planiram da raskinem ugovor i da pređem u Telekom, uzmem 50% popust i ćao.

Neki kažu da je moguće odmah preneti broj, nakon isteka obračunskog perioda/raskida ugovora, drugi kažu da broj mora da bude još 3 meseca u prepaid-u kod Vipa. Da li je istina ovo za 3 meseca ili to samo pokušavaju da uhvate na foru pa ako prođe - prošlo je?

 

Mozes odmah da ga prebacis u drugu mrezu, a uslucaju da ga vratis u VIP-u na prepaid onda ces morati kod njih da ostanes jos 3 meseca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je u VIP-u istekao ugovor jos polovinom februara i planirao sam da predjem u MTS. Pokusavao sam da od VIP-a izvucem neke povoljnosti kroz telefon ili paket posto sam korisnik preko 4 godine bez i jednog kasnjenja sa placanjem ali naravno oni nisu hteli da izadju u susret i stalno su ponavljali akcije koje trenutno imaju ali meni to nije odgovaralo. Posle nekoliko poziva (ja njima i oni meni) resio sam da podnesem zahtev u MTS-u za prenos broja i sve je proslo bez problema (broj je ostao isti sa sve pozivnim brojem). Ugovor jos nisam potpisao, cekam da vidim da li ce nesto od telefona da izleti malo bolje ili ako ne, onda cu da uzmem 50% popusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obnovim ugovor u MTS-u i uzmem dual-sim tel. pa uzmem i Vip pripejd karticu kao drugu.
Netom mi stiže poziv iz Vipa o ponudi na 24meseca sa 25%popusta i još 25%popusta na 6meseci.
Reko, za****te me!
Potpišem naravno.
Mesečna pretplata 250 rsd sa 1000+1000krede.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam raskinuo uz malo cimanja!

Zvali me ubedjivali, pricali price... kao od samog pocetka sam kod njih,redovno i bez kasnjenja placam racune i sad ih napustam?!?!?! Pa tko koga tu placa? Zahvalim se i objasnim da ima daaaaleko povoljnije i mnooogo kvalitetnije kod drugih. Opet u poslovnicu i raskinem ugovor. Nakon mesec dana me prebace na pripaid i kazu da u tom statusu moram biti jos 3 meseca i da tek onda mogu da prebacim broj kod drugog operatera. 

Smucili su mi se i danas potpisao u MTSu sa 50% popusta i izabrao drugi broj.

 

Lakse se je izleciti od neke teske bolesti nego se njih resiti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje u vezi MTS-a.

Imam ugovor u Vip-u koji istice u junu, posto mi ne odgovaraju trenutne cene tarifa i uredjaja, ukoliko se ne promeni nista, i ne dobijem neki popust ( na jednom imenu, dva broja, 2 godine bez kasnjenja), prebacio bih broj u MTS mrezu, posto citam da se dobija neki popust od 50%.

Zanima me, jel popust na mesecnu pretplatu vazi, ako se uzima uredjaj ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze i popust i uredjaj. Samo jedno od ta dva. Al' ja bih se pre opredelio na popust (vec jesam) jer je slaba ponuda uredjaja....mozda su ubacili nesto novo, mada ne verujem.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek bilo.

A i cini mi se da MTS nije bas povoljan sto se tice kupovine uredjaja uz paket, ali zato imaju najpovoljniju ponudu paketa( pogotovo kad se uzme 50% popusta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti bi sve dzabe. Samo u vip su davali popust do 50% u naredne dve godine, i to u prvih 6meseci 20%, drugih 6-30% trecih 6-40% i zadnjih 6-50% i plus si mogo i telefon da uzmes!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti odgovorili. Ja recimo imam 25% popusta svaki mesec i plus sam telefon uzeo... Imam vise minuta(sto mi je najbitnije) u odnosu na telenor iz kog sam izaso! Moj paket je standard 600, imam 600minuta 600sms i 600mb svaki mesec i placam ~1450 svaki mesec, inace je ta pretplata valjda 1990 ili 1890 nisam siguran tacna cifra koja je...
Dok sam u Telenoru imao 300min 1000sms i 1000mb za 2000din mesecno, kada sam prelazio zvali me, nudili popust od 50% i ja kao moze ali hocu i tel da uzmem oni naravno odgovaraju da moze samo jedno ili ili... :D pozeleo sve najbolje i otiso u VIP i za sada sam zadovoljan! A poslali su mi da mogu da obnovim ugovor i da uzmem tel 6meseci pre isteka ugovora...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti odgovorili. Ja recimo imam 25% popusta svaki mesec i plus sam telefon uzeo... Imam vise minuta(sto mi je najbitnije) u odnosu na telenor iz kog sam izaso! Moj paket je standard 600, imam 600minuta 600sms i 600mb svaki mesec i placam ~1450 svaki mesec, inace je ta pretplata valjda 1990 ili 1890 nisam siguran tacna cifra koja je...

Dok sam u Telenoru imao 300min 1000sms i 1000mb za 2000din mesecno, kada sam prelazio zvali me, nudili popust od 50% i ja kao moze ali hocu i tel da uzmem oni naravno odgovaraju da moze samo jedno ili ili... :D pozeleo sve najbolje i otiso u VIP i za sada sam zadovoljan! A poslali su mi da mogu da obnovim ugovor i da uzmem tel 6meseci pre isteka ugovora...

htc evo 3D

 

zadovoljan si zato sto si bio novi korisnik u vip-u pa si dobio povoljnosti, a za stare korisnike ne daju nista samo skuplju pretplatu... ja sam ranije bio u mts-u i presao sam u vip samo zbog boljeg izbora telefona, ali su me zeznuli tada nisu mi da lida prenesem broj i ja sat cu promenim br, istog meseca prebacim majkin br u vip i omoguce joj zadrzavanje starog broja poludeo sam!!! i sad planiram da se ponovo vratim u mts 2god 50% popusta na pretplatu a posle toga videcemo ko ima najbolju ponudu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja cu onda da raskinem ugovor, pa da napravim opet...

Valjda sad kad mi istekne, i ako prekinem, broj prelazi na prepaid...onda cu da ga prebac na postpaid, i bicu nov korisnik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sta ti odgovorili. Ja recimo imam 25% popusta svaki mesec i plus sam telefon uzeo... Imam vise minuta(sto mi je najbitnije) u odnosu na telenor iz kog sam izaso! Moj paket je standard 600, imam 600minuta 600sms i 600mb svaki mesec i placam ~1450 svaki mesec, inace je ta pretplata valjda 1990 ili 1890 nisam siguran tacna cifra koja je...

Dok sam u Telenoru imao 300min 1000sms i 1000mb za 2000din mesecno, kada sam prelazio zvali me, nudili popust od 50% i ja kao moze ali hocu i tel da uzmem oni naravno odgovaraju da moze samo jedno ili ili... :D pozeleo sve najbolje i otiso u VIP i za sada sam zadovoljan! A poslali su mi da mogu da obnovim ugovor i da uzmem tel 6meseci pre isteka ugovora...

htc evo 3D

zadovoljan si zato sto si bio novi korisnik u vip-u pa si dobio povoljnosti, a za stare korisnike ne daju nista samo skuplju pretplatu... ja sam ranije bio u mts-u i presao sam u vip samo zbog boljeg izbora telefona, ali su me zeznuli tada nisu mi da lida prenesem broj i ja sat cu promenim br, istog meseca prebacim majkin br u vip i omoguce joj zadrzavanje starog broja poludeo sam!!! i sad planiram da se ponovo vratim u mts 2god 50% popusta na pretplatu a posle toga videcemo ko ima najbolju ponudu :)

 

zadovoljan sam zbog minuta i cifre. U telenor sam trazio da mi ostave 50sms i 300-400mb neta a da mi daju bar 500min i nek ostabe cifra ali naravno to je nemoguce :D jednostavno se cenkas :D e da i kad sam preso u Vip nije proslo to sa popustom prvi mesec i odem na reklamaciju i prihvate i u znak izvinjinjenja mi daju jos 25% naredna 2meseca. Kako sam to samo uspeo ne znam :D ali jednostvano moras da se raspravljas sa njima jer hoce da zadrze korisnike kod njih... :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budo, koja ti je to tarifa, Standard 600?
Vidim da ima standard 350 ~1500din , i standard 700 ~2100din.

Bas zato sto hoce da zadrze korisnike, mozda mozes da im izvuces jos bolju ponudu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, ja sam za sada zadovoljan vipom,od nove godine sam presao na postpejd i imali su tada onu akciju 25% manje,umesto 1000 placam 550 dinara tarifu standrad 250,nisam uzimao telefon,da sam uzeo placao bi 750 dinara,ugovor je na dve godine pa cemo da vidimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja cu onda da raskinem ugovor, pa da napravim opet...

Valjda sad kad mi istekne, i ako prekinem, broj prelazi na prepaid...onda cu da ga prebac na postpaid, i bicu nov korisnik...

Nisu ni oni bas ovce.

Ako raskines ugovor, mora da prodje neko odredjeno vreme pre nego sto mozes da potpises novi.

Naravno stari broj ne mozes da zadrzis...

Svi bi to radili da je to bas tako lepo. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu oni ovce, ali konkurencija je velika, tako da ne sme bas tako da gube musterije. U porodici 5 ugovora ima, koji se redovno placaju.

Pored mog broja, ima jos jedan broj na jednu osobu, tako da ukoliko ne izadju u susret, prebacujemo oba broja.

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Vip-a pasa mi je menadzer za privatne korisnike i u razgovoru sa njim sam dosao do zakljucka da trenutno Mts ima najbolju ponudu. U Mts-u sam vec 6 godina i danas sam produzio ugovor za jos 2. Kao stari korisnik dobio sam Xperiu L za dinar. Nije neki telefon, ali kada vidim da je doplata za njega na mom paketu 12000, mislim da sam dobro prosao. Zenin broj sam takodje preneu u Mts i na 50% za 1500 dinara ima 1000 minuta, ne znam koliko poruka i 3 giga bryog interneta, posle toga ide neogranicen, ali po sporijoj brzini....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marko

I ja tako mislim, ali oni ocigledno ne misle tako, cim su sad podigli cene paketa i postojecim korisnicima...

Kome ne treba telefon ili ga kupuje za kes, MTS je logican izbor sa 50% popusta.

Meni istice ugovor u Vipu u avgustu, i ako nesto spec ne promene eto mene u MTS-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto su mene lepo ošišali, verovatno ću po isteku ugovora da prebacim broj u Telenor, samo što do tada treba da prođe godinu i po.. U roamingu su me lepo odrali za 6,83mb interneta... Po njihovom računu tih 6,83mb košta 4210 dinara. Poruke u roamingu koštaju 21,19 dinara dok u Telenoru koštaju 10 dinara i taj internet bi me koštao 804 dinara. Tako da je moj račun u VIPu za ovaj mesec 5.960,45 plus pretplata

 

image.jpg image.jpg 

 

Poslao sam im mail, ali naravno nema svrhe, samo ću da smirim sebe time.. I šta sad da radim, da im plaćam, ili da im ne plaćam ništa više, neka mi isključe broj, ću da im vratim telefon i prijatno i doviđenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si pod ugovorom sve moras da platis, mada, ja imam jednog druga koji je u sbakoj mrezi uzeo po tel i karticu i nikada nista nije platio.. zvali, pretili ali ni dan danas nista od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...