Jump to content
FAS Goran
Martin

VIP Srbija - iskustva

Recommended Posts

Kao što rekoh bio sam do VIP-a danas.

Bukvalno sam rekao da hoću da raskinem ugovornu obavezu zbog poskupljenja, devojka odštampala zahtev u 3 primerka, potpisao I to je to. Sve bez mnogo objašnjavanja I ubeđivanja.

Od 1. sledećeg meseca mogu da pređem na drugu mrežu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš.

Ugovor da raskineš možeš. Bićeš pod ugovornom obavezom tekući + 1 obračunski period. Posle toga ako imaš vip broj ideš na prepaid, ako nemaš vip, broj se vraća u osnovnu mrežu. Ako imaš vip broj i predješ na prepaid, tek posle tri meseca možeš u drugu mrežu. Nelogično je ali je tako.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad raskines ugovor,nemas vise taj broj,nisi vise njihov korisnik nakon isteka tog jednog celog poslednjeg obracunskog perioda,tj. broj se ne vodi vise na tebe. U drugu mrezu moze da se predje,ali da se isplati onoliko koliko je ostalo do kraja ugovorne obaveze,tu ne vazi ovo oko poskupljenja pretplate. Tada se ne raskida ugovor,vec se podnese zahtev kod drugog operatera i oni sve odrade sa VIP-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prešao sa telenora kod njih prošle godine. Meni reče devojka u VIP-u da sam od 1. sledećeg meseca nazad u telenoru na pripejdu.

Moraću da zovem info servis da vidim oko toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da pitas i jedne i druge. Ja sam se pre par dana raspitivao oko raskida ugovora,prelaska kod drugog operatera (i za sebe i za suprugu) itd,i veruj mi da sam na 4 mesta dobio 4 razlicite,pa cak i kontradiktorne informacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iz Telenora pre par godina prešao u Vip, Biznis tarifa je u pitanju. Još uvek nema pomena o dizanju cene usluga i u potpunosti sam zadovoljan. koristimo 7 brojeva i nisu neki ogromni računi jer su uglavnom najjeftinije prastare tarife, bitno nam je da imamo besplatne razgovore u okviru firme. Za biznis korisnike su mnogo profesionalniji od Telenora, nema potrebe za bilo kakvu promenu da se ide kod njih, pozovem dođe komercijalista potpišemo ugovor, donese telefone i sve ostalo se završi kod nas u firmi. Osetno nam je jeftinije nego kod Telenora, signal je skroz OK, ima manje naseljenih delova Srbije gde je internet slabiji i nemaju svoj signal pa koriste telenor ili MTS mrežu, ali u nekoj vrsti nacionalnog roaminga gde me minuti koštaju isto kao i da je VIP mreža. Inače koristimo tarife kojih odavno nema u ponudi, dodavali nove brojeve i uvek uzimali te stare tarife bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh bio sam do VIP-a danas.

Bukvalno sam rekao da hoću da raskinem ugovornu obavezu zbog poskupljenja, devojka odštampala zahtev u 3 primerka, potpisao I to je to. Sve bez mnogo objašnjavanja I ubeđivanja.

Od 1. sledećeg meseca mogu da pređem na drugu mrežu.

Znaci istog momenta kada si otisao,raskinuo si ugovor.Pitam  jer sam ja bio pre dva dana,i devojka koja radi u Vip-u mi rece da mora da posalje zahtev za raskid u neku Vip centralu.Pa ce onda oni za par dana da me pozovu,ponude kao neke povoljnosti,pa ako i dalje budem za raskid,ponovo dodjem kod nje i zavrsim proceduru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju prava da te uslovljavaju da x puta odlaziš u poslovnicu. Odmah možeš da podneseš zahtev za raskid ugovora (pretplatničkog odnosa) zbog jednostrane promene uslova iz ugovora. Raskid se sprovodi po isteku tekućeg + jednog celog obračunskog perioda nakon podnošenja zahteva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona je to meni obrazlozila malo nebulozno,kao u BGD-u moze odmah,a mi iz Kg-a moramo da pisemo zahtev.pa da sacekamo,bla,bla,bla....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lupaju gluposti. Važno je da znaš svoja prava a to je da imaš pravo da podneseš zahtev za raskid bez da čekaš da te bilo ko zove. Neka te zovu sto puta ako hoće ali ti svoj primerak papira uzmi odmah.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

E onda idem sutra da se malo pravim blesav po Vip-u.Izgleda da dok si fin i kulturan,oni misle da si glup  :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' zna neko, da li ima nekih penala ako raskinem ugovor zbog poskupljenja tj da li se vraca telefon?

Citao sam negde da ako si presao, recimo sa Telenora kod njih, oni vracaju broj Telenoru, pa tu ima raznoraznih zavrzlama oko nacina na koji moze da se zadrzi broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja razumem ugovor raskidas i placas samo poslednji mesec koji si koristio po staroj ceni ... prijatelj je otisao, raskinuo ugovor odmah, platio ratu i moze da koristi broj do kraja meseca ...

Ja sam uzeo telefon pre vise od mesec dana i duzan sam da platim samo jos 4500 za telefon u slucaju da raskinem ugovor ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E onda idem sutra da se malo pravim blesav po Vip-u.Izgleda da dok si fin i kulturan,oni misle da si glup  :rant:

Najgore je sto su na udaru oni koji nemaju nikakav uticaj na poskupljenje, pa cak i kad pocnes da pizdis ne pizdis na one na koje treba.

 

Secam se kad sam pre 8-9 godina imao problem sa mobtelovom a zatim i telenorovom mrezom, prvo sa nekim sharpom a zatim i sa HTC-om. Gubio mi se signal na par sekundi, ali ne tako sto bi telefon izgubio mrezu, vec jednostavno bih bio nedostupan. Izmedju tog sharpa i htc-a sam nosio sony-ericsson sa kojim nisam imao problem. Na drugim mrezama su radili odlicno.

 

Telenor kupio mobtel, ja reko' da isteram do kraja, pisao zalbe, zvao, oni videli da stvarno na nekoliko sekundi izgubim mrezu i da nije do telefona. Na kraju me zove IT iz podrske i na moje zalbe odgovara da je telenor tehnicki mnogo naprdnija mreza od VIP-a i Telekoma, nikakvo resenje i objasnjenje. Kad ga nisam do'vatio za gusu preko telefona. Ubrzo posle toga su "popravili" kvar, ali sam izgubio zivaca i zivaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno je da devojka na salteru nije kriva za poskupljenje, ali je tu da bi pomogla da dodjes do resenja i trebalo bi da bude obavestena i u toku sta da radi ... a ne da mrmlja dok se ne okrenes i odes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se redovno dešava do pre mesec-dva sa HTC-om sada i sa Samsungom. Kum je isto imao HTC sad ima Nexus i isti problemi. Jednostavno zove te neko, izbaci mu da si nedostupan i ODMAH mu stigne SMS da si dostupan, a stigne i tebi. Baš mi i kum kaže kod njega isto, pri čemu obojica obitavamo po delovima grada koji imaju H+ mrežu i koji su prilično dobro pokriveni signalom. Jbg. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@simeonen

Zvali me danas iz VIP-a da mi ponude oslobođenje od poskupljenja na 6 meseci. Meni svakako ističe ugovor za 6 meseci pa ću verovatno pristati.

Da budem iskren malo me i poplašili iz Telenora jer su mi rekli da se broj vraća njima tj. ja ostajem bez broja koji koristim još iz doba Karića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas opet u  Vip-u,samo u drugoj poslovnici.Radnica bez reci uzela mi samo L.k.i ostampala dva primerka o raskidu ugovora.Znaci pojedini zaposleni nemaju pojma sta i kako da rade.Eh,Srbijo medju sljivama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U onoj dole kod krsta,a u Plazi mi rekla da moram da sacekam poziv iz call centra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta bi na kraju, kakva su vam iskustva sa raskidom ugovora?

Planiram da raskinem ugovor i da pređem u Telekom, uzmem 50% popust i ćao. 

 

Neki kažu da je moguće odmah preneti broj, nakon isteka obračunskog perioda/raskida ugovora, drugi kažu da broj mora da bude još 3 meseca u prepaid-u kod Vipa. Da li je istina ovo za 3 meseca ili to samo pokušavaju da uhvate na foru pa ako prođe - prošlo je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze znam samo da ti kazem da su lopovi :)! Ja sam prebacio br.iz VIP-a u MTS i koristio broj normalno i platio racun kad je stigao mts-u kad posle dva dan stize racun da platim i vip-u i to vise nego u mts-u a nisam taj mesec bio korisnik vipa:)! Ja naravno u pocetku nisam hteo d platim racun u vipu i oni mi iskljuce br.i ja naravno moram posle da platim pa sam pretio tuzbama i svakakvim cudima da bi mi oni jedva vratili novac,ne bas sve ali ok. Inace u mts-u sam uzeo to 50%popusta i super mi je! 600min.1200 poruka,ne znam koliko imam onog bas brzog interneta a posle toga je onaj malo sporiji,neogranicen internet i sve to za smesne pare! :))

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...