Jump to content
FAS Goran
visitor

Fiat Stilo - senzor spoljašnje (spoljne) temperature

Recommended Posts

Uzmeš špric, i kroz rupice sa donje strane pipka uprskaš vodu, da se opere blato sa senzora.

A to što ti pokazuje previsoku temperaturu je najverovatnije loš kontakt na konektoru vrata, raskači taj konektor, i malo očisti kontakte nekim sprejom, ili pažljivo finom šmirglom...

Džabe si rasturao retrovizor. Postoji već tema o tome, ali me mrzi sada da je tražim... :)

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džabe si rasturao retrovizor.

Neka, da vidim ja sta tu ima...:D

@neshaoct

Pokusao sam sa search, ali ne-bas-mnogo-uspesno sam ja to izveo

Bice sutra strckanja :D

Hvala!

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možete da ga perete koliko hoćete tako se neće popraviti. Što je zbog loših kontakata ili je zveknuo.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... Meni se javio problem sa citanjem spoljne temp... Ne znam cime bih mogao i kako da pridjem tom senzoru da ga perem, svaki put ga dokaci kismet onaj mali kucni kad prerem kola, nisam primetio da je nesto mnogo prljav! Sto je najgore meni pokazuje tacnu temp... ALI SAMO KAD UPALIM AUTO!

Znaci upalim auto, pokaze mi tacnu temp, pocnem da vozim on ili pokaze tu istu ili je obori za pola stepena do stepen, nema pravila, ali onda nastaje problem... Posle duze voznje kad se auto zagreje tako pocne da se podize i temperatura koju ocitava i onda recimo posle 2 sata voznje umesto -5 on ocita plus 4, sto je poprilicno velika razlika...

Ima li ko ideju sta bi to moglo biti i gde da trazim problem....?

Ovo je pocelo iznenada da se desava, do pre par dana je sve radilo ok i normalno a temperatura mi se poklapala sa onom koju cujem ili vidim na pumpama pored puta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, sta da mu radim, zivcira me poprilicno, dodje mi da ga iscupam da ne pokazuje nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, šta možeš da uradiš...skini i očisti i to je sve.

K'o da je to neki problem ili ne znam šta...

Od muve se pravi magarac... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta cu doboti ciscenjem? Ne kapiram zasto kad se auto zagreje poveca temperaturu? Odakle to utice toplota u autu ili kako vec...? Moze li mi neko pojasniti kako se skida taj senzor i gde je on konkretno...? Gde da trazim te spojeve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Moze li mi neko pojasniti kako se skida taj senzor i gde je on konkretno...? Gde da trazim te spojeve?

Možeš sam sebi pojasniti tako što ćeš opet pročitati temu na kojoj si:

...brljavi senzor spoljne temperature koji je u desnom retrovizoru.

...Kada otopli uzmite malo i operite senzor. Sa donje strane ima dve rupice, možete špricem ili nečim drugim da malo uprskate vodu "u senzor", da se malo opere blato koje je na njemu. Ali ovo nemojte raditi kada je napolju minus...

-------------------------------------

Evo kako je kod Lybre:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=45777

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok... Hvala, ja sam atj senzor onako napamet vise puta prao! I definitivno moram potraziti sam problem, odnosno tesko da ce mi neko reci kako temperatura u kabini auta utice na pokazivac spoljne temperature, ali otom potom... cackacu nesto pa ili ce biti tacan ili nece raditi uopste :)

U svakom slucaju hvala puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meri se temperatura vazduha. Da li sada utiče ako npr. upališ grejače pa tako rade i automatski grejači na retrovizorima, ili na maloj udaljenost od zagrejanog automobila prosto vauduh ne bude toliko hladan jer zagrejan automobil još kako emituje (zrači) toplotu...

Moooožda i sve to utiče na tih par stepeni razlike. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kapiram ja sve to, ali nije ranije utcalo, odakle sad taj uticaj...? Grejace retrovizora ne palim, tj ako mi se bas zaledi auto, onda grejac upalim na par min da odledi i to je to, ne koristim ga vise! Zbunjuje me toliko velika razlika koja se vremenom samo povecava, aj da je stepen dva, tri pa i nekako, ali ponekad razlika i od deset stepeni je priznacete mnoogo! Da od recimo minus 5 on prikaze +4, tesko da toliko toplote zraci kroz bocno staklo...

Da li postji neko "kriticno" mesto kuda ta instalacija od senzora pa na dalje prolazi kroz kabinu da proverim da nije negde ostecena ili nesto slicno pa da tu utice...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba proveriti i očistiti konektor na vratima (vozačevim naravno :))kroz koji prolaze sve žice za vrata.

Otkači ga, naprskaj kontakt sprejom, a možeš i finom šmirglom polako da očistiš pinove.

Ili jednostavno skini i vrati nekoliko puta konektor...

Probaj, meni je to uspelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK! Hvala puno... Cek, cek? Na vozacevim ili suvozacevim vratima...? Ja sam skapirao da je senzor u desnom retrovizoru...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to na desnom retrovizoru... Ako mislimo na taj mali pipak koji 5-6mm viri ispod retrovizora... Na levom nemam nista, to mi je na desnom! Mrzi me sad da izlazim anpolje da proverim, ali 99% sam siguran da je kod mene na desnom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce,po opisu pricamo o istoj stvari stim sto je kod mene na levoj strani,tj. strani vozaca sad moj stilo je 3V mozda zbog toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno, i u kolima verovatno imas dva pokazivaca, tj za obe strane auta :) heheh... Sve je moguce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, bas ste me bacili u razmisljanje ! hehe :whistle:

Mozda se smenjuju u radu ?! :question:

Jedan gleda jednu stranu i obratno. Samo kad bih znao s koje strane je + a s koje - ?! :harhar:

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...