Jump to content
FAS Goran
visitor

Fiat Stilo - senzor spoljašnje (spoljne) temperature

Recommended Posts

Jel neko imao problem da Stilo ne pokazuje tacno spoljasnju temperaturu?

Jutros na TV-u pise -11, a moj stilo pokazuje +6.5 stepeni. U voznji se malo spustila, ali tek do +3...

:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boki ne znam da li ti vozilo stoji zaklonjeno iza neke zgrade, ili možda u dvorištu... Razlika od par stepeni je vrlo moguća, jer se temperatura meri na otvorenom prostoru meteoroloških stanica, pa se stoga dešava da su leti recimo temperature po nekoliko stepeni niže od gradskih, a zimi opet po nekoliko stepeni niže od gradskih. Obrati pažnju kolika ti je temperatura kada budeš prelazio Brankov most, na radiju ćeš čuti podatak o "zvaničnoj" temperaturi-možda će biti razlika +/- jedan stepen. Ja iz zatvorenog i kućama zaklonjenog dvorišta izlazim sa -6 na displeju, a kad se nadjem na otvorenom prostoru - recimo oko donjeg Kališa - eto -11!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
jutros -11C meni isto pokazuje minus -6,5C

p.s.znam kome sigurno pokazuje tacno :whistle::lol: :lol: :lol:

Odaj nam tajnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad god prolazim pored pumpe koja ima displej sa cenama i temperaturom ja uporedim i uvek je isto.To je mnogo merodavnije jer i ti i uporedni instrument citate sa istog mesta.A sta oni javljaju na radiu i TV.to su neke druge price.Ako vas zanima tacnost vaseg instrumenta,poredite ga sa onima kraj puta na benzinskim pumpama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...brljavi senzor spoljne temperature koji je u desnom retrovizoru.

Mada, ima razlike od par stepeni između one koju čujemo na TV-u i one stvarne...

Ali, ako je ta razlika veća..onda brljavi. Bilo je ljudi kojima je prijavljivao oooogromne razlike...

Popravi se sam od sebe kada otopli... :thumbup: ..uglavnom... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije je sam senzor u retrovizoru pun blata i leda, kao što kaže nesha kada otopli popraviće se. Kada otopli uzmite malo i operite senzor. Sa donje strane ima dve rupice, možete špricem ili nečim drugim da malo uprskate vodu "u senzor", da se malo opere blato koje je na njemu. Ali ovo nemojte raditi kada je napolju minus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, operite senzor.

BTW, juče u neviđenoj magluštini kod Ostružnice mi je očitao -15.5, a tačan je. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ proverio, pokazivo -10.5 kad sam upalio pa sve do -17 u 22h !!!!!!!!!!

P.S. danas sam malo plaknuo senzor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u pocetku mislio da nije tacan jer se temperatura skoro uvek razlikovala od one koju vidim na Tv-u ili cujem na radiju, zapravo u autu sam uvek video visu. Medjutim kada prolazim pored pumpi ili uporedim sa nekim drugim autom, javi se razlika od maximum 1 stepen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam mali problem, od kako sam uzeo stila pre 20-ak dana pokazivac temperature spoljasnje ne funkcionise, tj. radi on lepo, ali pokazuje mnooogo povisene stepene, danas je recimo varirala od 55.5 C do 65 C i tako , uglavnom mnogo poviseno...

Sta mi je raditi, da li je neko imao isti ili slican problem, znam samo da se senzor nalazi u desnom retrovizoru, nista vise, krenuti odatle, ili spoj mozda na vratima, sta kazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kako sam ja cuo skini taj senzor u desnom retrovizoru i ocisti ga hoce to da se desi zbog prljavstine

toliko koliko ja znam

pa i kod mene bude na suncu pa ne pokazuje vise od 30 stepeni :question: :question: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ga drzis na suncu normalno je da pobrljavi

Aih, pa koliko kola stoji na suncu pa nemaju svi isti problem... stalno onda brljavi, nikada temp. nije isla ispod 50

Ovaaaj, ogledalo retrovizora, kako je zakaceno nazad? Samo mi fali da ga slomim... :)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekao sam da je normalno,tj da se desava sto nikako ne znaci da je obavezno ako je na suncu da mora da pobrljavi neka proba prvo hlad ako nista onda ciscenje trebalo bi da pomogne jer ako je crko nemas ga novog morao bi da juris otpade pa sa drugog retrovizora da skidas

edit:^^^^skida se poklopac retrovizora

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste taj pipak,neko je pisao o tome na forumu kako je uspeo da ocisti tj.da dodje do njega mislim nisam siguran kada se skine poklopac retrovizora da moze da mu se pridje

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ahaaa, znaci prvo pipak, to sam video ali rekoh ajd prvo da pitam sta ciniti...

Idem odmah da probam da li se moze samo time nesto dobiti...

Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo i poklopac i ogledalo, ali ne kontam sta da radim sa pipkom, unutar retrovizora je samo parce plastike, nije mi jasno ni sta da ocistim, ni kako...

Ovde mi moze pomoci samo neko ko je vec imao isti problem i ko je uspeo sam da ga resi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ovde mi moze pomoci samo...

Pretraga Foruma :whistle: :

Spoljasnja temperatura

''...uzmite malo i operite senzor. Sa donje strane ima dve rupice, možete špricem ili nečim drugim da malo uprskate vodu "u senzor", da se malo opere blato koje je na njemu. Ali ovo nemojte raditi kada je napolju minus...''

Spojiću ove dve teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...