Jump to content
FAS Goran
Dusan

Fiat Brava 1.6 - prazna klima

Recommended Posts

Klima na autu mi je potpuno prazna, a po recima decka od koga sam uzeo auto letos je hladila kao luda. Posto bih da napunim sistem sa gasom i bojom da bih utvrdio gde pusta, interesuje me koji gas ide u nju, i koja kolicina istog, posto cemo drugar i ja to da radimo? Da li je potrebno menjati i ulje u kompresoru, ili se ono ne menja? Da li je klima mogla da se isprazni od dugog stajanja i nekoriscenja, jer je auto stajao sto na carini, sto na placu vise od 5 meseci, osim sto je samo letos probana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast drugaru i tebi - al vam ne bi preporučio da se time zanimate. Ukoliko je klima letos radila - možda sada ne radi kompresor!. Ume i on da zablokira. Ima za to majstori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...klima se NE MOŽE raditi u kućnoj varijanti. Treba oprema.

Treba znati koliko ulja, a koliko gasa ide u nju. Treba onda sve to izmeriti...a, džabe i da znaš koliko ide i da imaš odgovarajući gas kad nemaš čime da napuniš sistem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako ste probali klimu?U turskom kupatilu ili ste skoknuli do Egipta?Klima ne radi ako napolju ima manje od 18 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klima je vec proverena pre 2 meseca, kacena je na manometre, i utvrdjeno je da je sistem prazan, nema ni grama gasa. Drugar se vec bavi kucnim klimama, i ima svu potrebnu aparauru za punjenje, i vakumiranje sistema, ali ne zna koji tacno gas ide u moj auto. Da je ovde servis klime 30 evra ne bih ni razmisljao o ovoj varijanti, ali ne zelim da me vataju za 50-70 evra koliko je ovde samo punjenje sistema, plus popravka ako nesto nije u redu, plus novo punjenje sistema, sto izadje na boli glava cifru. Ako je samo punjenje sistema to nije problem da odradimo, a ako trebamo da menjamo i ulje, onda cu odustati od ove varijante, jer koliko sam kopao po netu, ulje je mnogo pipav posao da se zameni, i ne bih se igrao sa time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da istovremeno, zato i treba znati pravi odnos...

Ali, pošto je ovde sistem prazan, treba prvo videti zašto je iscurelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Gorane, ta informacija mi je trebala. U svakom slucaju u sistem ide i boja da se vidi gde curi, mada ja sumnjam na gumice na kompresoru, i posle toga na servis i na ponovnu dopunu, ali to ce biti odradjeno kada vreme bude dozvoljavalo, posto je sada apsurdno bilo sta raditi oko klime, samo su mi trebale tacne informacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

citam o auto klimi i nesto mi nije jasno ,sistem skroz prazan dopuni se i kazu nigde ne pusta pa gde je nestao sav freon iz sistema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci da je problem. Dosta majstora usled nedostatka opreme za klime ispusta freon prilikom nekih intervencija, stoga moze sve da bude ok a nema freona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klimu sam napunio prosli petak i radila je normalno.u medjuvremenu mi je puklo kociono crevo i kad ga je majstor podigao vidim da je gornje crevo koje ide na valda susac(napred kod vozacevog tocka) na kraju prema susacu zeleno(pusta gas) a na drugom kraju iskocilo kao jaje na fudbalskoj lopti.interesuje me koliko kesa od prilike da spremim i sta se tu radi menja komplet crevo ili popravlja i koliko traje vremenski cela procedura.ne znam da li znaci ali klima i sad radi normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ides od Melenaca na ulazu u Zr kod DDOR table , odmah iza nje, spusti se sa puta i pravo stotinak metara do drugara "amerikanca" pa se posavetuj sa njim ! Preporuka !

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa ovim lepsim vremenom krece i priprema klime pa da pitam .pustalo mi je duza cev sto ide na susac cev sam nabavio pa me interesuje da li to mora da menja neki auto klima servis ili moze svaki auto mehanicar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima onaj fluro gas pa kad njega napuni tacno pokaze gde pusta. A i masina ne bi smela da omasi na vakumiranje sistema. Vidi se da l pusta ili ne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je vakumirka pokazala da nigde ne pusta a klima pustila za nedelju dana mozda smo cak i punili na istom mestu u zrenjaninu

Edited by elektro123

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije meni problem boja video sam gde pusta ali 3 crvene bolje da sam u kafani ostavio a punili mi na gradnulici sa bosch masinom

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije meni problem boja video sam gde pusta ali 3 crvene bolje da sam u kafani ostavio a punili mi na gradnulici sa bosch masinom

pa sto ne resis taj kvar, tj tu gde pusta freon pa tek onda da je napunis?

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...