Jump to content
FAS Goran
JTD-Power

Fiat Stilo JTD - problem sa snagom...

Recommended Posts

Iz Ivanjice a trenutno sam u Užicu,imam jos dve usputne opcije,Požega i Arilje i dva odlična servisera,to mi je sve na 20-ak km jedno od drugog pa ako bude potrebe za pit stopom nije strasno :)


Ne znam šta bih ti pametno rekao za majstora.  S obzirom da je na leru nešto mi protokomer i razlika u pristicima koje on i maf očitavaju pada na pamet. Zbog toga može da upali check engine. U svakom slučaju ne bi trebalo da je nešto ozbiljno.

 

Ja  bih probao da odem do majstora.

Inače, uzmi bluetooth dijagnostiku. Odlična stvar, a smešno košta.

Misliš da uzmem,tj.kupim,da se nadje kad zatreba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan kada je pljustalo krnem do Disa i na iskljucenju iz Tosinog Bunara na autoput ogromna bara. Krenemo sa semafora neki lik ispred mene za njim ja. On kako je presekao baru razmaknuo vodu tako kako sam ja naisao ona me zapljusne sa strana , jos krivina i tockovi okrenuti  tako sve zalije sa strane. I nakon 100m auto skroz izgubi snagu odnosno turbo nije radio . Odvezao sam se tako do Disa bez turba nikakve greske nije prijavljivao. Predpostavio sam da je voda uletela u onaj mali elekto uredjaj sto daje pritisak u creivma i turbo nije mogao da puni a on se kod stila nalazi bas nisko , mnogi ga zato premestaju na mnogo visu tacku unutar haube. Nakon sat vremena kupovine krenem kuci sve normalno iscedila se voda turbo normalno puni auto ide kao i pre .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno da je overboost

Ja sam moj izmestio na kucistu ventilatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo odmorio jedan dan i sve ok.Ide potpuno normalno kao i pre(leti).Zamenio sam,za svaki sl.,filter goriva i vazduha,i deo zastite motora ispod zupcastog.Ekologija zakazana,hvala na savetima i iskustvima,bilo je vise nego korisno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je :)

Sto se tice bluetooth dijagnostike,ako sam dobro razumeo steka se na OBD i ocitava na laptopu,androidu?Treba li mi neki softver?Neka konkretna preporuka za model?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za telefon Torque, OBD doctor, šta god što radi na tvom telefonu :)

 

A model elm 327, e sad vidi verziju koja ti odgovara.

Pogledaj i ona dijagnostike sa prekidačem, meni se sviđa fora da je uvek ubačena dijagnostika i da po potrebi pališ prekidač :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probajte Alfa obd apk.Odlicna je Radi na svim Alfama i Fiatima.Isprobano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ima i "Fiat Ecu Scan" free download ali ne preporucuju bluetooth interfejs(?),imam laptop pa racunam da bi bilo lakse?Da li je bolje Obd kabal i komp ili bluetooth i tel.?Verovatno su bitni i parametri koji se citaju u voznji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja više volim bt. Lap top koristim samo kada je nešto "ozbiljnije". Za ove sitne provere je dovoljan telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se opet nakvasio veceras overboost ventil. Imam sus pleh samo nemam onu sredinu, nisam vratio kad sam menjao ulje. Ne mogu da verujem da cak iz sredine baca skroz levo na vemtil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te šus plastike su zakon. Znam bar 10 ljudi koji su zbog nedostatka (fabričkog),na benzincima GP i Zastava 10,morali da menjaju alternatore (polovni 80-100 eur). Na dizelima,bez zaštite, takođe stradaju alternatori (nisko postavljeni),a vlaga na elektronici je usputna pojava !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, uvek ih imam na svakom vozilu, imam i na stilu ceo samo mi fali onaj mali srednji deo sto se skida pri zameni ulja. Polomio se malo pa nismo imali vremena da ga vezujemo i tako ostade u garazi. Vraticu ga sigurno samo ne mogu da verujem da cak odatle prska u levi kos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa stilo 1.9 jtd. gubi snagu i jako jako dimi  gust crni dim  bukvalno sam atrakcija na ulici... nije inaj erg ventil, dva puta sam ga cistio, katalizator skinuo, sumnjam na dizne ili nesto trece... ako je neko imao slicno iskustvo ili se razume, neka pise, unapred hvala....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dorcolac, ako je on zabo u otvorenom polozaju, tipa crkao elektro deo, dzaba si onda cistio. Probaj da ga blokiras samo za probu da vidis, a i skini leptir sa usisa pa pogledaj koliko ti je zaprljana usisna grana.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ocu li imati neke probleme u voznji ili potrosnji ako ga blokira?

Edited by neshaoct
ne citiraj post koji je ionako odmah iznad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako,nov sam u ovoj prici!  :laughing:

Kupio sam Stila,inace prvi auto,i vukao je kao zmaj,pipnes gas,lepi!

E sad se stvar promenila,postao je hrom pri ubrzavanju,do 2000 obrtaja a posle naglo zalepi,nekad sporo i ubrzava do 2500!

Otkacim protokomer ide kao munja,ja mu zamenim,stavim novi,ono ista prica!

Proveren na diagnostici,protokomer lepo radi,ali AGR ventil lose otvara!

Zatvoren AGR ventil,ociscen,,bolje ide,ali ne opet kao kad se otkaci protokomer!

E ljudi sta sad raditi sledece?! Sumnjam na creva za vaduh,ili filter,da nije neko zapusilo ili prslo,sta znam! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjao dva polovna i na kraju uzeo nov bosch protokomer i sa njim auto nije imao punu snagu sve dok nisam resetovao ecu ali dijagnostikom one rucne metode nisu pomogle.Jer se na pojedinim kolima desava da kompjuter zabrljavi jednostavno i ne ocitava parametre kako treba i onda dzabe sto je protokomer ispravan.I ja nisam verovao i godinu dana se mucio oko ovog problema i procitao dosta slicnih postova ali bez resenja neki su cak napominjali i da mora da se remapira ecu.Eto za sve sa slicnim problemom ovo je resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...