Jump to content
FAS Goran
covke

Fiat Bravo - kuckanje (lupkanje) u trapu napred

Recommended Posts

Nek skinu viljuske pa provere, bude sve utegnuto, a kad se skine vidi se da nesto ne valja. Mozda luft u stapu amortizera? Kad ga levo desno mrdas.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam jue kod majstora i to 6 po redu isto kaze sve ok , ali kad je pogledao drzae motora ustanovio je da levi i desni imaju nisu dobri , i kaze da lupa zbog toga , da li je mogue da lupa zbog drzae motora ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/25/2018 at 10:09 PM, hgt said:

Jos ih nisam zamenio , 11000 din svi tri :(

Ma samo gas  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Vozim bravo 1.2 16v 2000 god. Od prije tri dana u vožnji se otprilike pri brzini od 45-50 km/h pojavi zvuk koji kao da dolazi iz predjela lijevog točka, ili lijeve strane motora, jače se čuje sa vozačevog mjesta, a liči najviše na recimo zvuk ispuštanja balona, samo što je jači. Kako auto usporava, tako se i zvuk smanjuje,u drugoj brzini se skoro i ne čuje, ali već preko 50 km/h se ponovo javi i ne prestaje dok se ne smanji brzina skroz. Da li je neko imao slično iskustvo, da li je u pitanju simptom nečeg ozbiljnog? Prije subote ga ne mogu voziti majstorima, treba mi, a u vožnji inače nemam nikakvih problema. Zvuk je tu, nevezano za dodavanje gasa, kočenje i sl. Isti zvuk sam imao prije nekih mjesec i po dana, ali je trajao dva dana i nestao.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo moram da kazem da sam se slatko ismejao opisu da se cuje kao ispustanje balona.

Meni bar 3 razlicita zvuka padaju na pamet,kao sistanje vazduha,kao zvizdanje i kao prdez.  :D

 

E sad o temi,ako se cuje nevezano za broj obrtaja motora i zavisi samo od brzine kretanja onda bi mogao biti lezaj tocka ili nesto u menjacu.

Probaj kad vozis malo brze po krivinama da li se zvuk menja u krivini,ako se menja onda je lezaj tocka ostao suv.

Pogledaj ovaj video to jest poslusaj pa vidi jel slican zvuk,ako jeste onda dijagnoza bas nije dobra, mada to ipak majstor mora da pogleda kako god.


https://www.youtube.com/watch?v=sBEzU9f_Wlc

 

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tox

 

Haha, vjeruj mi da je to najbliži zvuk koji mi pada na pamet. Tox, hvala na odgovoru. I ja sam prvo na to pomišljao. Ali, evo, maloprije sam došao kući, i sad se ne čuje ništa... Taj video što si okačio, nije to taj zvuk, pokušao sam jutros snimit, ali ne čuje se dobro. Jutros ga je bilo, sad kad sam krenuo kući ga nije bilo. Nije mi ništa jasno, ali opet, odvući ću da pregledaju ležajeve za svaki slučaj.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam cuo dosad da lezaj moze da se malo cuje a malo ne mada ko zna.

Skini ti tocak pa dobro razgledaj sa svih strana vidis li sta cudno ili otidji do majstora.

Da ti se nije kakva kesa zakacila gde ispod pa prolazi vazduh kroz nju,to bi objasnilo zvuk ispustanja balona :)

A ne cuje se kada ides sporije zato sto nema velikog protoka vazduha.

Malo da izigravam Serloka Holmsa haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da sam resio problem .Upitanju su bili silen blokovi slucajno majstor orovalio kad sam zatezao sraf na tocku , nigde nije imao lufta kad natezaju pajserom ali kad smo skinuli viljuske na obe je bilo lufta u silen blokovima .Zamenio viljuske kod sladjana iz kragujevca remontovane 1800 din komad, drugi auto nista se vise ne cuje .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima :) Vozim Brava 198 2008 godište 1.9mjtd i sad kako je prethodnih par dana bilo toplije i suvo, počinjem da čujem neke čudne pojave iz prednjeg levog točka.

Ujutru, kada je auto hladan, ne čuje se ništa. Kako se auto zagreje, pod uslovom da je napolju suvo, počinje da se čuje kao neko škripanje i žvakanje iz prednjeg levog točka.

Bio sam kod 3 različita majstora, jedan je rekao da nema predstavu o čemu se radi, nije hteo ni da ga podigne na dizalicu. Drugi je kao nešto gledao i rekao da sumnja da silen blok ili gumice stabilizatora, dok je treći na sve to dodao i šolju kao mogućnost.

Kada sam na kraju otišao i kod svog majstora koji mi održavao auto, pala je kiša i to nije čulo. Na kraju, njegova pretpostavka se isto svodi na silen blok ili gumicu stabilizatora, ali je i pominjao da je možda nešto suvo tipa kugla itd uz objašnjenje da se taj zvuk ne čuje jer ga voda u tom slučaju "natapa", odnosno smanjuje to žvakanje.

Zanima me da li je neko imao slična iskustva? Zvuk se javlja na gibanju autobomobila, počinje sa "nejasnim lupkanjem" da bi se na kraju jasno čuo kao škripanje odnosno žvakanje.. Kada zaljuljam auto rukama ista stvar se čuje, najjasnije u kabini, slabije spolja.

Pomagajte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SkyRider

 

Pročitao si sve prethodno napisano u temi na kojoj smo? :) Videćeš da su iste stvari pominjane...

Razumeo bih da je u pitanju zamena delova gde jedan košta 100 evra, drugi 200, a treći 350 evra...i onda jbg-a, nije svejedno izmenjati jedan deo ili sva tri, pa se zato želi proveriti što se više može. :thumbup: Ali, kad je u pitanju trap na Bravo/a, komplet rame košta 20-30 evra i time eliminišeš jedno 80% stvari koje si nabrojao, plus pogledati i:

On 12/17/2009 at 2:10 PM, Goran Zemun said:

Proveri gumice balans stangle pozadi, pored letve volana, Drze ih srafovi 8mm odozdo kroz trap. Lako ih je zameniti.

On 12/17/2009 at 7:26 PM, Goran Zemun said:

Kada je auto podignut ili na kanalu jednom rukom uhvatis bal.stanglu kod tocka a drugom pored aupuha kod letve. Vidis da li ima lufta pokretima gore dole. Tako isto i drugu stranu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Jasno je sve to, htedoh da čujem nekog ko je imao iskustvo sa istom gimnastikom kao ja. 

U suštini, najmanji je problem da uzmem i izmenjam sve na toj relaciji što može dovesti do ovakvog zvuka. Evo, pada kiša, on ne žvaće.. :) da ne pričam o lupkanju nazad u silaženju sa ležećih policajaca :D

U svakom slučaju hvala. Javiću krajnji ishod.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/4/2020 at 4:03 PM, neshaoct said:

@SkyRider

 

Pročitao si sve prethodno napisano u temi na kojoj smo? :) Videćeš da su iste stvari pominjane...

Razumeo bih da je u pitanju zamena delova gde jedan košta 100 evra, drugi 200, a treći 350 evra...i onda jbg-a, nije svejedno izmenjati jedan deo ili sva tri, pa se zato želi proveriti što se više može. :thumbup: Ali, kad je u pitanju trap na Bravo/a, komplet rame košta 20-30 evra i time eliminišeš jedno 80% stvari koje si nabrojao, plus pogledati i:

 

E, ja samo da javim da je onaj zvuk nestao sam od sebe :) Užas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je problem sa silen blokovima i da ce se manifestovati vremenom opet. To bi bilo neko moje iskustvo sa slicnim problemom zadnjeg trapa na gr.puntu, gde mi majstor tvrdi da su sileni razlog skripe na trapu ali da nisu za zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...