Jump to content
FAS Goran
keep on rolling

Farbanje felni, niklovanje, sređivanje…I styling takođe

Recommended Posts

ja sam moje osmirglao jedno pre podne, juce otisao kod drugara i on mi sve zavrsio, krenuli ujutru, ocistili, odmastili i zastitili felne, posle podne su se osusile namontirali smo i vozi misko, ako hoces mogu da te povezem sa njim pa se ti dogovori, ne mislis valjda da je moj auto ciganski, cigani vole crveno :D, radio je ranije neke crno sive kombinacije i ispale su extra pogledaj sliku astre

183486_1821084896445_3258818_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako hoces dacu ti broj pa ti vidi sa njim sta moze i kako da se uradi, ali uglavnom moze sve da se uradi

mislim da ne mora peskiranje ili peskarenje, pako se kaze ne znam, samo se sve to fino osmirgla, pa spric git, pa smirglanje opet i na kraju farbanje

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastifikaciju ces da skines sprejem za skidanje farbe,naprskas i za 10-15 minuta mozes i prstom da skines plastifikaciju. Kosta 300 kinti i imas ga u farbarama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

064 13 66 934

Boban

sad je na tebi sve, izbor boje i svega ostalog, moje su trajale dve godine skoro 2 godine bez ikakvih problema, jedino se na jednoj pojavio neki veliki plus ali to je neki ljubomorko namerno zagrebao necim

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteo sam negde na netu kako izgleda kombinacija ofarbanih felni sa fluo sprejom i mat lakom preko toga i mnogo moćno izgleda... Danas sam kupio akrilni fluo plavi sprej za svoje čelične felne za zimski set i uzeću mat lak da pređem njim preko kada se to osuši, samo što nemam kad to da uradim do kraja meseca, pošto sam u Kragujevcu, a u Trsteniku su mi čelične felne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini boja koju sam uzeo mi jeste tamnija nego što bih hteo, mada sam promenio odluku, ipak će ići u klasičnu mat crnu i vratiti ratkapne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za svoje koristio silver mix 404 bazu pa ako bude netko skoro radio svoje i bude birao boju neka pogleda u katalogu ovu boju, dobro izgleda na felgama ima i kristala dosta u njoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod mene je problem sto su plastificirane vec pa se sad ta plastika ostetila tako da mora prvo na peskiranje...

i Kolega.jankovicu, kako je ispalo to farbanje? I moje su plastificirane i ima dosta gadnih posekotina koje bi trebalo sanirati, pa tek farbanje. sta ti je rekao preporuceni majstor do strane zemljaka BelogPunta? Ako je gotovo, daj neke fotke. Ili jos bolje, ako nije, uslikaj felne da vidimo, pa opet kad budu gotove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam zimske čelične felne u originalnoj crnoj boji, i sasvim korektne ratkapne. Ali čitjući ovu temu, peda mi na pamet da čeličane ofarbam da izgledaju "moćno". Naravno, sve je u dizajnu. Ima li neko neke ideje, fotke, sajtove gde bih mogao da potražim nešto da primenim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam? Ja bih uvek neku crno-naradzastu kombinaciju (posto navijam za Valenciu.xexe!) Mada, mislim da je preko zime najbolje zadrzati radkapne na felnama. Nisu one tu da samo ulepsavaju(Francuzi ih zovu ''enjoliveurs''-ulepsavaci), dok je za Nemce to ''radkappen''-poklopac tocka. Znas kako kad preko zime vidis celicne felne koje su pune puncate snega koji nikako da spadne sa felne. Iskreno mislim da je bolje kad se taj sneg odbija od ratkapne. Ja se bas mislim da li da kupim originalne polovne ratkapne(mada opet, stara plastika ume odjednom da popusti. samo kvrcne i to je to), da nisu pukle i sl, vec samo izgrebane, pa da ih farbam, ili da kupim nove u npr Ap sportu gde su oko 750din/kom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ratkapne računam u potrošne delove, pa tako, lično mislim da je farbanje polovnih ratkapni "čorav posao". Žali bože para i uloženog truda. "Original" u ovom kontekstu i nema nekog smisla, osim možda za restauratore old-tajmera. U radnjama je veliki izor različitih dizajna, po umerenim cenama, pa izabereš šta ti drago, tj. šta ti se sviđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slažem se u potpunosti sa svim izloženim, ali kad dune promaja u džepove onda može i ovako......vode šmirgla, sprej sa alu česticama otporan na temperaturu do 600 stepeni i evo rezultata....

http://imageshack.us/photo/my-images/834/fotografija0147.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/853/fotografija0177x.jpg/

Share this post


Link to post
Share on other sites

mihailovic@ to bese fiatove ratkapne a i felne. :)

Edited by pozarevljanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pala je prva odluka, felne ce se farbati, ne plastificirati.

Druga odluka je kada i tu smo blizu dogovora, verovatno sledece nedelje.

Ali treca me ubija i dalje... koja boja?

IMG_20121122_144714.jpg

Zbog poklopaca koji su veliki i sivi ali i zbog komplikovanosti sam odustao od poliranja aluminijuma, tako da ide farbanje u neku boju tj nijansu od bele do crne.

Crne ne bih, mnogo su mi lepe u boji 'gun metal' ali nesto nisam siguran na ove felne i ovaj auto za tako nesto:

php_Thumb_generated_thumbnailjpg.jpg

Tako da se dolazi do pitanja standardno sive ili bele? Ne brine me sto se bele prljaju, brine me da ne bude, sredim ih u sivo i ne osecam se da sam nesto uradio nego ono isti K.

d7b9ede2d7f0_800x600.jpg

Bele jos nisam video kako izgledaju ovaj model, niti kako bi stajale na stilu, da ne budu kičaste, ono truba....

Mozda neki help?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš nemam ideju šta bi drugo moglo a da ostane klasika, nekako mi ovaj model felne najlepše i izgleda u ovoj originalnoj boji... Ako budu bele, biće malo monotono jer je auto beo, ako budu crne, neće doći do iražaja, gun metal takođe... Da ih farbaš u neku momačku, biće vrh, ali to si verovatno prerastao, tako da ta solucija otpada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

momacku? :D

ma nemam pojma, juce sam bio ubedjen da radim u sivo, danas u belo hocu, nemam pojma. ja sam uvek za klasiku i fabriku ali sta znam, lepo je necim umerenim odskociti od ostalih, a bele felne to i jesu. mozda ne previse umerene ali umerenije od zutih npr!

monotonosti ce biti sa belim posebno kad je auto prljav, dok kad je cist, na suncu onda ce sve da bljesti. nemam pojma.

Tapatalk 2

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...