Jump to content
FAS Goran
keep on rolling

Farbanje felni, niklovanje, sređivanje…I styling takođe

Recommended Posts

Ovo su MiM felne. Ja sam ih imao, samo su moje bile 8j, ali ih nisam vozio na Stilu. Ako ti je blizu, odes-vidis-probas, to ti je najsigurnije. Ako je centralni 58mm, mislim da je to to, ne verujem da ce mu smetati 0.1mm

Neka prebaci neko od zelenih u Ivanovu temu Stilo-izbor alu felni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod stila je et 35 ako se ne varam, sto znaci 15mm napolje, opet ako se ne varam

Kod Stila 15'' celicara ima ET 43, a alu 16'' i 17'' imaju ET 41. Sto znaci da je sama ta felna preko 20 mm izbacenija.

Cesto vidjam jedan Stilo sa 16'' od novog Brava kojima je ET 31 i tih 10 mm je puna kapa jer vec krecu da strce van rubova. Sa ovima bi bilo jos santim izbacenije.

 

Druga stvar, pisano vec milion puta, 15'' alu je cisto bacanje para jer je Stilo bukvalno pojede i izgleda smesno. To se posebno vidi kada se montira, pa npr. pogledas izdignuti zadnji kraj sa tolicnom felnom na kupeu. A kao sto cenjene kolege rekose, ove su jos i crne, sa kratkim krakovima (kada idu do ruba felne bar je malo vizuelno uvecaju) pa bi to bilo jos izrazenije. Jos uz 195/65 balonjare...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje,Mislim ne razumem se najbolje,a covek hoce da me ubedi da se plastifikacija sa felne moze skinuti tako,sto samo se uzme razredjivac,i da ce tako da skine...jel to moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene zanima kako skinuti tu plastifikaciju. Samo razredjivac? Nema sanse! Nekako mi samo peskarenje pada na pamet ili smirglanje do kosti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa peskarenje to sigurno moze,ima bilo je i neke price sa potapanjem u neki kiselinu....to mi sve nekako igra neku ulogu,ali ovo je smesno sa razredjivacem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidol mozda?

Boju skida bez problema, za ovo nisam siguran, ali moze da se proba ;)

Skidol je isto neka kiselina

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima dobri ljudi ! :)

 

Treba mi pomoc naravno,da mi ne treba ne bih pisao ovde :)

 

Ovako, imam 15'-ice felne koje su plastificirane i posle dobrih 5 godina poceo je da se ljusti plastifikat.

Ja bih hteo da ih odnesem na peskiranje, a posle ovo ostalo ja sam da odradim. Doduse na par mesta su izguljenje pa bi morala i reparacija neka da se odradi ne znam da li moze da se izbrusi 

pa da se izgituje onda bi to mogao i ja a ako ne onda nek odrade i reparaciju. E sad dolazimo do glavne stvari ! Koji je najpravilniji redosled stvari kod farbanja. Da bude najkvalitetnije odradjeno.

Znaci ne znam, ide prvo prajmer pa boja pa lak itd. Znaci detaljan opis,ja bih hteo metalik boju crnu sa plavom perlom ja mislim da je to 1k crna. Znaci sto detaljnije da mi neko objasni.

Imam kompresor imam pistolj kvalitetan za farbanje i imam neko predznanje farbao sam dosta stvari ali nisam nikad felne.

Hvala svima ako nesto nisam lepo napisao slobodno napisite da dodam jos informacija ako treba !

Pozdrav !

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo steta sto se na prvoj temi ne vide slike plavuse.....mislim zavrsnog prozivoda  :blushing:

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bi sad dobro dosle one alfine 16'' sto su se prodavale nove. imaju jedne na oglasu al lik trazi 220e, dam mu juce 220e 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jeste, al ne mogu da ih kupim za te pare kad znam da sam mogao za 120 :D
ove sam mislioUntitled.jpg i ispravka, nisu 220 nego 180 :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel neko imao iskustva sa sprejevima ili tecnostima za skidanje boje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

citam temu al ne nadjoh kako po redu ide postupak. hocu sam da sredim felne i samo da odnesem na farbanje jer ide zima pa da se zanimam. imam velika ostecenja na dve felne na rubovima okrzano muski bas fale delovi.:-) srca i krakovi su mi odlicna na sve 4. cime to popuniti sigurno ne moz obican git. pisite ako znate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...