Jump to content
FAS Goran
keep on rolling

Farbanje felni, niklovanje, sređivanje…I styling takođe

Recommended Posts

Ovo na prvoj slici mozes da skines Cif-om sigurno, jedino ako nije oljusten lak pa je prljavstina upala u pore pa ce onda teze ici. Probaj odmah pa vidi. Na drugoj slici mi se cini da je puno oljusten lak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusao sam malo (nije imalo vise cifa) skinulo je vrlo malo. Lak je spao pa je uslo u pore. Sutra cu da probam bolje kad uzmem novu bocu cifa, ali mislim da im negine jedno lepo farbanje. Imam kolegu koji bi ih sredio za 50e sa njegovim materijalom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno mnogo glupo pitanje: Da li mogu mesinganom cetkom (koja ide na brusilicu) da skinem boju sa alu felni, pa posle toga da ismirglam sa finim smirglama? Da li ce cetka mnogo da osteti felne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne bih tako.....ostaviće duboke riseve,bolje uzmi grublju šmirglu ili na brusilicu stavi kotur sa grubljom a uvek možeš da ispeskariš, mislim da je 500 kinti po felni u Pivari kod ambulante, imaš lika koji to radi,evo kako sam ja radio http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=60609#entry931280

ali brate odraćeš se od šmirglanja ........bez peskarenja ne počinji

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes neko sredstvo koje se zove skidol ili skid, tako nesto, ima ga u farbarama, drugar je skinuo sve moguce boje kojim su mu felne bile prskane ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam ,skidao lak sa skidolom doduše lak je bio u spreju a za originalnu boju na felni ne znam baš.....kad ga naneseš na boju u mom slučaju lak napravi se na neku ljigavu smesu ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve u svemu treba krenuti u sređivanje felni sa što lakšim varijantama,bez ručnog šmirglanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako mi se posreci da od prekosutra pocnem da radim, batalicu prodaju felni, pa cu da farbam srce u mat sivo, a rub da poliram, da vidimo kako ce to da ispadne :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namazane su Skidolom, ali skinut je samo prvi sloj, dok fabricku boju nema sanse da skine. Posto sam uzeo celicne da sredjujem za Pandu, kada sam uzimao celicnu zicu, video sam smirglu P60 koja ide na busilicu. Posto imam busilicu sa potenciometrom, razmisljam da probam sa njom da skinem boju sa alu felni. Jos bolje ce da bude ako nadjem finiju...

 

Djole brate, znam da je oko 5e po felni, ali mi je to trenutno mnogo, posto sam upao u neku finasijsku dubiozu iz koje nema sanse da se iscupam u skorije vreme... Najjaci su mi bili ovi iz Namenske koji traze 14e po felni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je varijanta da se ispeskiraju sto nije skupo pa posle ili farbanje ili plastifikacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas farbara koji ce ti skinuti staru farbu, odraditi podlogu, metalik boju i lak za 60€ za sve 4 felne.

Imas i onih koji toliko traze po felni.

Meni su bele farbane i mogu reci da sam zadovoljan jer osim jednog mesta koje je vulkanizer ogulio nigde se nije skinula farba.

Verovatno ce zimus rizla da uradi svoje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ne mogu da probušim papučicu kočnice! Probušio sam gas i kvačilo, montirao na njih duraluminijumske papučice "sparco", ali kočnicu nema sile! Od nekog opasnog čelika je, ne znam ni ja... Polomio sam malu brugiju pokušavajući...
Sad mi je smešan auto, sa dve papučice samo.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ne prilazi sa tim burgijama bilo kakvom spreju  :laughing:  !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa facom sve u redu ;) ?

Osecam da sada ne skidas zastitnu masku :laughing: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...