Jump to content
FAS Goran
keep on rolling

Farbanje felni, niklovanje, sređivanje…I styling takođe

Recommended Posts

Nego sad mi nije jasan tvoj odgovor. Zasto si peskario sve cetiri ako si samo jednu ogrebao?

Kako su izgledale felne posle peskarenja? Da li su imale ta ostecenja koja je meni moj majstor naglasio da ce biti?

E to je u pravu taj koji te savetuje ! I ja sam od jednog majstora cuo, pre ove cele price, da se alu felne uopste ne peskiraju upravo zbog ostecenja aliminijuma, ako se i peskiraju peskiraju se nekim posebnim peskom, kako sam cuo. Po reci Gorana , bez obzira sto sam zagrebao jednu, morale su na peskiranje sve cetiri da idu da bi finalna nijansa, kako mi je on rekao, bila ista na svakoj ! Uradio mi je metalik boju bez laka i kad se priblizis i zagledas malo u felnu, vide se neravnine koje bih ti opisao kao pomorandzina kora i ravnomerne su svuda. Sa felnama sam se bas nazezao, najpre su mi ih ''sredili'' u jednoj perionici sa nekim odmascivacima i onda je moj pakao sa plastifikacijom polako poceo , ali sam na kraju zadovoljan i nisam mogao vise da se smaram oko tih neravnina ! Gorana sam smorio oko reklamacije najstrasnije, najpre mi nije potrefio nijansu kakva je bila felna, a posle oko onih neravnina nisam hteo da se zalim, ne bi imalo smisla a i ne vidi se nesto preterano....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci zaobici peskarenje u velikom luku. Jer su meni felge ravne kao staklo.

Kvalitetno odmascivanje malo matiranje predthodnog sloja pa ponovo plastifikacija.

Hvala "STG"

"Bukvic" takodje hvala na podeljenom iskustvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam trenutno u fazi sređivanja svojih felni... Deo ruba jedne felne je baš kvalitetno bio odnet na ivičnjak, ja sam ih tako kupio, sa sve gumama, guma nije ispuštala, ali sam zbog svoje sigurnosti odneo felnu kod čoveka koji se bavi varenjem aluminijuma, nabacio mi je ceo rub od kraka do kraka (felna ima 7 krakova) i juče sam ja taj nabačeni var pretvorio u rub...

Ostali rubovi su po malo guljnuti u ivičnjak, to sam malo oturpijao da bude finije, ali planiram da ih ogitujem, pa tek onda da ih farbam, razmišljam se da li da ih ubacim u špric git prethodno, zato sam se i raspisao ovoliko...

Moj prijatelj koji je farbar po struci, preporučuje mi Body git za aluminijum, kaže da je dosta tvrd i da se malo teže šmirgla, ali da će da završi posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde moze da se nabavi ovaj sprej i da li ima u nekim drugim bojama? Deluje mi veoma zanimljivo za farbanje felni....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristili smo ga mi na masincu za jedan projekat :) kao izolaciju preko krila (modela naravno) i odlicna je stvar :thumbsup:

tada smo ga narucili od neke firme koja prodaje modele i svu pratecu opremu (boje lepkove bla bla) da ne duzim, prodavnica i dalje postoji, iza Zeptera na NBG u onoj dugackoj zgradi. Ne znam tacno koji je ulaz ali sa zadnje strane zgrade je, nema sanse da se omasi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali felne se gule na žalost...o ivičnjak, kameničić, pranje kompresorom, jači pritisak sunđerom...jedino da vodiš računa o svemu tome a i da ti neki znatiželjnik ne čačne noktom da vidi o čemu se to radi itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^upravo to i ja mislim o ovome, čim se to ovako lako skida, pretpostavljam da će vrlo lako da se ošteti ta boja :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvoumim se izmedju farbanja felne i niklovanja. Lik koji treba da mi radi felne mi trazi za sve 4 felne u fabrickoj boji 60 eura a za niklovanje 90 za sve 4 felne..

e sad razmisljam ako ih niklujem sta cu sa plasticnim poklopcem da radim jer ce on biti u sivoj boji a felne u nikl (ne ide :p) a opet i ako ih ispeskiram ,ofarbam, ispoliram bice full.. stvarno nezgodna situacija :) molim misljenja....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo Tebi ne treba niklovanje nego hromiranje. Nikl vuce na zuckasto (zlatno) i previse je osetljivo, hrom ide na neku plavicasto-srebrnu nijansu. U svakom slucaju pre niklovanja/hromiranja predmet mora SAVRSENO da se ispolira jer ce se primecivati i najsitnija ogrebotina.

Ako mislis na farbanje tj. imitaciju nikla/hroma to je vec druga stvar.

I niklovanje/hromiranje sa sve pripremom nema sanse da nadjes za parice koje si naveo, a da posao bude odradjen kvalitetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praktičnije je da se ofarbaju... Mislim da je to povoljna cena za niklovanje, ali kao što kolega MilanLaki reče, zahteva baš savršenu pripremu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farbanje u fabricku metalik sivu boju na to sam mislio..lik mi trazi 90 eura(cena za mene) za NIKLOVANJE felni..ne hromiranje..felne mu nosim za koji dan da vidi dal trebaju da se gituju pa ce da ih sredi..dal ce ih niklovati ili farbati to cu da vidim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima svidjaju mi se ove ratkapne

kkk1.jpg

uzeo bi ih, samo me zanima da li one idu na moje celicne felne zbog srafove, da li je ovo samo maska na ovim ratkapnama da ima da se srafi, ili se stvarno srafe,jer ja na felnama imam 4rupe a ove ratkapne imaju 5 rupa?

Takodje uzeo sam da sredim stare celicne felne sa podosta korozije u mat crnu boju, da se ne bi videle iza ratkapni sa korozijom koju imaju sada.. uzeo sam smirglu, ismirglacu koroziju po felnama koje ima dosta, a onda sam planirao da ih ofarbam bojom u spreju,uzeo mat crnu Kenda Kolor akrilnu (da nema odsaj), pa preko njih idu ove ratkapne..

Znam da ovo nije neko kvalitetno sredjivanje, ali auto planiram da zadrzim jos oko godinu ipo dana kod sebe, a i nije to neki auto (star 20 godina) da bi ulagao vise para i vremena u to.. kazite mi misljanje da limogu da stavim ove ratkapne i da lise ovo nece oljusiti za godinu ipo dana.. auto malo vozim..

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ces vec da smirglas i farbas felne, kupovanje ratkapni ti je bacanje para, felne ce ti izgledati lepo tako da nema potrebe da kupujes ratkapne koje ce verovatno neko skinuti kad vidi da su nove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno veži vezicama ratkapne, meni bi letnule da nisam imao vezice, ovako nisu videli vezice, pa su zapinjali dok mi jednu nisu polomili i ostavili to tako, ja kupio set istih i sad imam i u rezervi 3 komada

Share this post


Link to post
Share on other sites

@beli punto

Pa ne znam, jednostavno one najobicnije celicne felne mi ne mogu biti lepe ni u kojoj farbi zbog oblika.. Npr kako oblik ovako neceg

mmm3.jpg

(moje su slicne ovim sa neta) u bilo kojoj boji moze da se uporedi sa oblikom jedne lepe ratkapne kao sto je ona koju sam gore naveo..

Naravno Alufelne su neuporedivo bolje od bilo cega,ali samo sto sam kupio auto i sad mi ide registracija,imam jos neka ulaganja, tako da nerazmisljam o njima,pogotovu posto planiram da auto zadrzim samo godinu ipo kod mene.. Tako da ostaje to resenje sa ratkapnama..

Naravno dakle stavljam vezice zbog lopova na prvom mestu,a ako se i desi da neku bilo kako polomim/ili mi polome ove se kupuju na komad 400 dinara, tako da gubitak jedne i nije strasno (manja steta nego sikterbre koj je morao ceo komplet opet da uzima, mada sto kazes, u rezervi neka stoji za nedaj Boze).. Zivim u mirnijem kraju, tako da valjda nece da neko pokusava da ih krade, racunam da ovde oko moje zgrade ima i 20, 30tak automobila sa ratkapnama, tako sa nisam jedini "na tapetu"..

Dakle mislite da se ove ratkapne ne srafe nego samo kace?

I da li ovo samo smirglanje i odma farbanje u mat crno (bez neke zastite i laka) samo sprej farba moze da drzi godinu, dve? koliko sloja da nanesem? nikad to nisam farbao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...