Jump to content
FAS Goran
keep on rolling

Farbanje felni, niklovanje, sređivanje…I styling takođe

Recommended Posts

1) Peskarenje… Oshtecuje povrshinu metala - Od osobe do osobe je, da li che da peskari ili da shmirgla, pre ili kasnije morache...
68656505.th.jpg91749076.th.jpg66778170.th.jpg
Evo kako doticna devojka to radi za svoj auto… Nezali ni dinara a i nesmeta joj da zaprlja ruke… Styling felni u zenskom stily… 11778788.th.jpg
2) Oshmirglati neravnine-------------- Shmirgla (od grube granulacije do fine vodene granulacije)
3) Naneti Shpric-git --------------------- Vosh Prime - lako dostupan, a mogu i drugi prajmeri…
4) Ponovo osmirglati neravnine.
5) Pripremljeno za farbanje, odmastiti Antisilikonom i prebrisati Medenom krpom od sitnih chestica (prasina, itd).
6) Krenuti sa nanoshenjem boje.
7) Tri sloja boje, perla (Ljubicasta Acril), naneti u razmacima od po 20 minuta…62814947.th.jpg57626701.th.jpg
Zashtititi---85041004.th.jpg76760518.th.jpg34712789.th.jpg
Boja Bela Acril -------10561452.th.jpg88998743.th.jpg
Skidanje zashtite -----13025377.th.jpg
Lak Bezbojni sjaj-----84936329s.th.jpg90525391.th.jpg ---- Finalni proizvod ----- 60955851.th.jpg77919750.th.jpg

Potrebno za pripremu farbanja felni:
Peskarenje, Shmirgla(od grube granulacije do fine vodene), Traka - ima ih u svakoj farbari, Shpric-git (Vosh Prime - lako dostupan, mogu i drugi prajmeri…), Nitro Razredjivac, Skalper, Antisilikon, Medena krpa. Kompresor i pistolj za farbanje – ko ih nema: (sprej u boci za farbanje… felni), Novine za zastitu, Farba.
Uvek ostavite malo farbe, da bi mogli popraviti sitne ogrebotine, na svojim felnama.
Ako dodje do grebanja istih u toku voznje.39937749.th.jpg18622638.th.jpg

Nadam se da ce neko, nauciti neshto iz teksta i ovih slika… I kada bude farbao felne sam, setiche se ovog Posta i ove Plavushe laugh.gif
86908757.th.jpg39125240.th.jpg79630269.th.jpg44475926.th.jpg37794798.th.jpg


Iz slika se najvishe nauchi :dj:49163229.th.jpg31243449.th.jpg79508000.th.jpg 34334934.th.jpg The End :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast majstore.

Super tekstic, poucan svakako.

E, da je vise ovakvih tema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican :thumbup: ,

kratak i jasan text :thumbsup: ,

ispracen sa odgovarajucim fotkama :w00t:

jedino me,ona plavusa,na kraju,dekoncentrisala ;) ,

pa zaboravih sta sam procitao na pocetku :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peskiranje je po meni daleko bolje rešenje nego šmirglanje jer daleko manje oštećuje materijal, reizultati su savršeni i sve 4 felne se odrade za 10 minuta, ništa to ne veži za smirglu...

Felnice :) su extra, molim te napiši koje su to, baš mi se sviđaju, jedina zamerka je što su to petokrake a imaju 4 rupe pa nisu simetrične...

P.S. Stalak za farbanje felni, na kome se felna zarotira i farba se dok se vrti umesto da se maše sprejem ili pištoljem, nije teško napraviti a nije ni skupo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bih otvarao novu temu interesuje me vase misljenje. Sutra ili za koji dan bih trebao da sredjujem felne. Pa me interesuje da li da ostavljam ovu istu boju ili da zadrzim? Ja mislim da bi najbolje bilo da ostavim ovu istu boju jer jednostavno ne znam koja bi boja mogla bolje da mu stoji. Evo slike pa recite...

eoSQ9.jpg

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se zove ona grafitno siva boja kao na felnama od Bravo 15 incha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko kosta sredjivanje felni?

Ako nisi vec saznao, meni kod ''DANKA'' traze od 100-120 evra za one na mom puntu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze,za 120e covek polira alufelne do visokog sjaja i lakira.Taj Danko ga malo mnogo pretera.Opet,hvala mu,sad mi se 120e za poliranje ne cini mnogo.dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vuce cemu ovolika slova, ma nije valjda da Te je Danko iznervirao sa cenama :lol: xexexe

Evo je tema vezana za peskiranje farbanje felnica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

danko polira za 100e. . . . PO FELNI :blink:

Cekajte ne razumem bas najbolje. Meni felne imaju lepa ostecenja, jedna 99% ce trebati da se ispravlja. I ako to sve mogu da sredim za 120e kvalitetno to se meni isplati.

Pogledao sam temu i stvarno 60e nije mnogo, ali sta za ispravljanje(ako bude trebalo)? Ali prosto ako on meni to moze da uradi sve za manje od 100 evra onda je to extra!!! Otkud tolika razlika u ceni? Hvala vam sto ste me o ovome informisali, i ako ustedim kintu na ovome moram da vas castim!!! :thumbsup:

P.S. Pa vuce, mi smo se bese susreli u gandijevoj pre dve-tri nedelje!:) Mocno izgleda HGT po noci!!!

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze,peglanje felne je 1200 rsd po tocku,sa sve montazom,demontazom i balansiranjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Znam to, i on je meni otprilike tako trazio. Nego hocu da mi sve jedan covek radi, da ne ispravljam felnu kod ''marka'' ,a ostalo kod ''janka''. Ako taj sto je naveden u temi iznad to sve radi onda je super.

Kontaktiracu broj u svakom slucaju, zahvaljujem jos jednom!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko kaze da danko polira za 100e po felni???!!!

Pa pozlata ne moze toliko da kosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@banjo: axa na raskrsnici kod IDEe :) hvala :) i ja sam se zagledao u tvog punta jako lepo izgleda ;)

@vili: toliko mi je rekao covek za ronal za poliranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nema ni u Dubaiu.Sto kaze Villi,ni sa pozlatom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vili: toliko mi je rekao covek za ronal za poliranje

Mozda se niste razumeli. Cifra je potpuno besmislena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

besmisleno ja i 5e po komadu za brezone pa je to cena kod njih :)

i nisam se istripovao, pitao sam, jel sve 4? ne ne za jednu! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danko peskiranje felni radi kod nekog momka u Banovcima [mesto iza Batajnice].

Ovo mi je rekao drugar koji je sasvim slucajno dosao do te informacije.

Ne znam koliko se to naplacuje, i da li taj momak radi jos nesto osim peskiranja a da se tice sredjivanja felni. Mogu okrenuti par brojeva da saznam ako nekom bas treba.

Ako kome treba to peskiranje, bolje da ode tamo direkt, ne treba mu Danko kao posrednik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...