Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
librai14

Brava 1.2 16v - ranije prebacivanje na plin?

Recommended Posts

Skoro sam moj auto 1.2 16v prebacio na sequent i sve mane koje su preostale su nestale ali javile se neke nove sitnice...

Naime, treba mu oko ~`3km da prebaci na plin (trecina radne temperature)!! Kada ga palim ugrejanog prebaci odmah.Da li to moze da se pomeri na ranije prebacivanje? To mu dodje u nekim slucajevima da 100m pred gasenje tek prebaci na plin pa gde je tu usteda? Ne pomaze ni turiranje..

Drugo, posle minut od prebacivanja na plin, prekidac zapisti 2 puta ali posle nekih 15-20min pocne stalno da pisti! Moram da prebacim na benzin pa ponovi na plin da bi prestao! Bilo je reci da je vazduh u sistemu hladjenja ali izluftiran je a problem ostao...

Trece, da li zato sto je previse zavrnut ili sta, prilikom ubrzavanja preko 80 ima blage trzaje (pri ubrzavanju i manje pri konstantnoj brzini) i treba mu vecnost da ubrza!!! Potrosnja je oko 7-7.5 (manja nego ranije) ali ranije je isao kao blesav u tom podrucju za razliku od 1 l gasa... Da li je problem u odvrtanju ili nesto drugo?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro doso u klub onih koji stvarno voze na plin.Tvoj problem je cisto na uhodavanju.Plinski kompjuter laze i folira tvoj da je sve OK i da radi na benzin,u stvari potura mu svoje mape,ko u braku,mislis da si glavni a u stvari samo teglis kola.E,te mape za plin su korektivne kroz odgovarajuci dijagnosticki uredjaj.Na njemi se mapa fino prilagodjava odredjenom motoru po tipu i stanju.Iskusan plinadzija resi problem za 5 minuta.Vidi se iz potrosnje da je dosta niska,ja trosim po gradu 9l a na otvorenom 7,5.Sto se tice aktivacije plina,ona zavisi od postignute temperature rashladne tecnosti.Obicnp je to oko 38 C.Moze da se nasteluje na ranije,al to utice na radni vek gasnog uredjaja,DRASTICNO.Ako ti je TNG stavljen kojim slucajem u AC Rasic,nemoj da se stidis da odes na besplatne kontrole i konsultacije,Ivan uvek odvoji vreme za klijente.Ako je u pitanju neki drugi servis,trebalo bi da je isto tako.I sve treba da bude za dzabe dok ti na 10kkm ne odrade prvi servis i oderu te za 1000 din. :lol: Ne insistiraj na stvarima koje smanjuju radni vek uredjaja.Jedino sto mozes je da termostat grejanja stavis u polozaj LOW da bi pre ugrejao uredjaj i da na otvorenom istestiras da li ti termostat rashladne tecnosti radi pravilno.Kod mene se gas aktivira u zavisnosti od spoljne temperature izmedju 1km pri vrucinama i 3 km na minusima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sekventi bi terbali da prebacuju sa benzina na gas kada je temperatura isparivača oko 25-26 stepeni, tada je temperatura motora viša oko 35-40, pištanje je signal za nestanak gasa u sistemu i ne bi smeo da signalizira ako gasa ima, koji komp ti je ugrađen za kontrolu gasa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je meni na 35 C nastelovan.Inace mozda pisti zbog niskog pritiska u sistemu.Signifikantna je niska potrosnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci sve je ok samo je malo vise zavrnut pa je manji pritisak u sistemu? Pa i kod mene je na oko 1/3 radne temperature vreme prebacivanja na plin.. A za komp javljam sutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre otvorih haubu i reko da ga malo odvrnem kad ono nema vise one slavine...!!! Kako sad da ga odvrnem da mi ne pisti..??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahaha,ne diraj.Steluje se na isparivacu,al nista neces uraditi bez dijagnostike.Mnogo je komplikovanije nego na klasicnom.Idi bre kod nekog vidjenijeg plinadzije da ti presteluje to,ako vec ne moze onaj ko ti je ugradio.Ja ti preporucujem Rasica iz Mirjeva a ima ih jos dobrih po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije problem da odem do mog majstora nego da ako je neka glupost uradim sam.. Cekao sam malo da ga vozam da vidim potrosnju i sl jer je skoro uradjena pa usput da se raspitam oko nekih stvari... Uglavnom hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...